PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kalorifer Sorunu - Araç Isınmıyor

onuryener
07/12/2016, 12:09
Merhaba arkadaşlar, grande 1.4 active 2007 model aracımın 120.000 ve sonrasında 10.000'lik bakımları yapılmış olup, hava-yağ-polen filtresi vs yenilendi fakat araba 50 km yol gitsem bile hiç ısınmıyor? Sorun neyden kaynaklı olabilir?

igny
07/12/2016, 13:08
Bende eski aracımda bu tarz bir sorun yaşamıştım.Radyatör hortumundan çıkmıştı sorun.

volkan1065
07/12/2016, 13:57
termostad arızalı yada kalorifer peteği tıkalı. hangisinde sorun varsa değişmesi grekiyor.

ays67
07/12/2016, 16:55
Aynı sorun bende de olmuştu kalorifer peteği tıkalı giriş çıkışları tıkanıyor değiştirmen lazım Petek 100 TL almıştım ben geçen sene

khanunl
07/12/2016, 20:45
Merhaba arkadaşlar, grande 1.4 active 2007 model aracımın 120.000 ve sonrasında 10.000'lik bakımları yapılmış olup, hava-yağ-polen filtresi vs yenilendi fakat araba 50 km yol gitsem bile hiç ısınmıyor? Sorun neyden kaynaklı olabilir?

Kalorifer musluğu ve telinde arıza yok ise,radyatörünüz tıkanmıştır.Temizletmeyle uğraşmayın tekrar tıkanır.En sağlıklısı yeni ürün taktırmanızdır.Kolay gelsin.

tayfux
07/12/2016, 23:36
termostat büyük ihtimal. arkadaşların dediği gibi petek de tıkalı olabilir ama petek tıkalı olsa içeri su girişi olur o biraz daha bariz kendini belli eder. ikisi de başıma geldi. megane coupe aracımın termostatının içini boşaltmışlardı araba ısınmıyordu ama şehir içine girince dur kalk yapınca hararet aniden artıyordu. petek tıkanıklığı olayını da lada samara aracımda yaşadım aracın içine sıcak su gelip duman çıkıyordu. ( sıcak suyun dumanı ) samara nın parçaları ucuz olduğu için direk parçayı değiştirip halletmiştim.

ayaman
22/12/2016, 10:14

bu söylediğinizle birlikte araç seyir halinde hararet normalin altına düşüyorsa büyük ihtimalle termostattır.

erdem7506
22/12/2016, 12:17
aynısı geçen ay benimde başıma geldi muhammed arkadaşımıza katılıyorum araç seyir halinde iken hararet düşüyorsa termostatın değişmesi gerekiyor hararet sabit kalıyor fakat kalorifer ısıtmıyorsa petekler tıkalıdır 80 tl gibi bir ücret ile temizliyorlar benim aracımda bu şekilde idi hem termostat değişti hemde petekler temizlendi şuanda maşallahı var.

xzvolkanzx
18/10/2018, 09:50
arkadaşlar merhaba benim adım volkan çorludan bir video çektim ısıtmama sorunuyla alakalı umarım yardımcı olur. yanlış yere yapıştırıyorsam yardım edersiniz bu form için çektim video yu arkadaşlar yararlansın ve kesinlikle mükemmel tarif bile edemem benim için kusursuz bir çözüm oldu. İnşallah işinize yarar.

Ep3PQ_slyYQ

edll
18/10/2018, 10:10
Demek ön göğüsün çıkması lazım dedi ha peteği değiştirmek için 😀 tamam desen demekki şanzumanı indirmeye kadar gidecekti. Çok faydalı bşr paylaşım olmuş elinize sağlık.
https://youtu.be/Ep3PQ_slyYQ

xzvolkanzx
05/01/2019, 01:25
allah ellerine düşürmesin kafayı yedirtirler insana ne paraymış be bir biz haramı öğrendik herhalde arkadaşıma soruyorum örnek stop lambam yanmıyor diye şanzıman incek üst kapak yanmıştır diyor iyice sapıttık. ne sorsak 300 500 den kapı açıyolar

yuxel
05/01/2019, 15:31
Benim aracımdada kalorifer ısıtmıyor video çekmeniz çok faydalı oldu teşekkürler ilk fırsatta bende peteği temizlicem

xzvolkanzx
05/01/2019, 20:04
ama şunu unutmayın sistem suyunuda defalarca değiştirinki peteği tekrar tıkamasın ben her canım sıkıldığında değiştirdim komple sistemde pas kalmadı sonuçta aşşağıyı aç boşalsın üstten dolsun bu kadar 3 5 km kullandın bir daha bir daha ama benim zaman sorunum yok o yüzden çok defa değiştirdim

ayaman
05/01/2019, 21:57
arkadaşlar merhaba benim adım volkan çorludan bir video çektim ısıtmama sorunuyla alakalı umarım yardımcı olur. yanlış yere yapıştırıyorsam yardım edersiniz bu form için çektim video yu arkadaşlar yararlansın ve kesinlikle mükemmel tarif bile edemem benim için kusursuz bir çözüm oldu. İnşallah işinize yarar.

https://www.youtube.com/watch?v=Ep3PQ_slyYQ

👍 adansın. Eline sağlık

xzvolkanzx
06/01/2019, 20:13
eyvallah elimden geldiği kadar

Punto 2013
23/11/2021, 09:29
Selamunaleykum gayet bilgilendirici bir video olmuş.fakat bütün puntolarda petek Ayni yerde mıdır ?usta bana konsolu komple sokmemiz gerekiyo dedi. 1.2 benzinli 2013 Punto sahibiyim aracım seyir halindeyken soğuk ufluyo fakat rolantide çalışırken gaza basınca sıcak geliyor gazdan ayagi çekince yine soğuk üflemeye başlıyor petek tıkalı dediler ama ön konsol sökülmesi ne alaka anlamadim

ondermurat
23/11/2021, 15:29
Selamunaleykum gayet bilgilendirici bir video olmuş.fakat bütün puntolarda petek Ayni yerde mıdır ?usta bana konsolu komple sokmemiz gerekiyo dedi. 1.2 benzinli 2013 Punto sahibiyim aracım seyir halindeyken soğuk ufluyo fakat rolantide çalışırken gaza basınca sıcak geliyor gazdan ayagi çekince yine soğuk üflemeye başlıyor petek tıkalı dediler ama ön konsol sökülmesi ne alaka anlamadim

Kalorifer peteğiniz tıkalı, gaza basınca su biraz devirdaim yaptığı için sıcak gelir ama rölantide tekrar soğur, kalorifer peteğinin değişmesi için konsolun sökülmesine gerek yoktur. Vites kutusunun oradan gaz pedalının olduğu bölgeden değişim yapılıyor. Kale marka ucuza petekler var onlardan taktırabilirsiniz.