PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto ilk çalıştırmada stop etme

umutgunaydin
06/12/2016, 19:59
Merhaba arkadaşlar

2006 model(95000km) grande punto fire lpg li aracımda sabah ilk çalıştırmadan sonra vitese takıp gaz verdiğimde devir düşüyor ve stop ediyor. Tekrar çalıştırıyorum aynı şekilde yine yığılıyor gibi hareket yapıyor ve gaza devam edersem stop ediyor. Eğer rölantide bir iki dakika beklersem bu sorun olmuyor. Ayrıca benzin ile giderken lpg ye kıyasla performans kaybı var gaz verdiğimde arabanın tepkisi geç oluyor. Bir depoya Würth katkı koyup 500 km kadar benzinle kullandım ancak düzelme olmadı. Sizce bu sorunların kaynağı ne olabilir

feyzullah
06/12/2016, 20:07
Merhaba arkadaşlar

2006 model(95000km) grande punto fire lpg li aracımda sabah ilk çalıştırmadan sonra vitese takıp gaz verdiğimde devir düşüyor ve stop ediyor. Tekrar çalıştırıyorum aynı şekilde yine yığılıyor gibi hareket yapıyor ve gaza devam edersem stop ediyor. Eğer rölantide bir iki dakika beklersem bu sorun olmuyor. Ayrıca benzin ile giderken lpg ye kıyasla performans kaybı var gaz verdiğimde arabanın tepkisi geç oluyor. Bir depoya Würth katkı koyup 500 km kadar benzinle kullandım ancak düzelme olmadı. Sizce bu sorunların kaynağı ne olabilir

Benzin pompası ile ilgili konuları incelemenizi nacizane öneririm. Eğer benzin pompası yandıysa veya arıza verdiyse bu tür problemlerin olabildiğini okumuştum forumda.

umutgunaydin
06/12/2016, 20:12
Benzin pompası ile ilgili konuları incelemenizi nacizane öneririm. Eğer benzin pompası yandıysa veya arıza verdiyse bu tür problemlerin olabildiğini okumuştum forumda.

Teşekkürler benzin pompası ile herhangi bir problemim olmadı ancak zengin karışım arızası verdi araba obd2 cihazı ile kodu sildim bakalım tekrar verecek mi

feyzullah
06/12/2016, 20:24
Teşekkürler benzin pompası ile herhangi bir problemim olmadı ancak zengin karışım arızası verdi araba obd2 cihazı ile kodu sildim bakalım tekrar verecek mi

Arıza uyarısını silmeniz arızayı gidermez. Düzgün bir kalibrasyon yaptırmanız gerekir o zaman.

umutgunaydin
06/12/2016, 20:27
LPG ayarları normal dediler benzin için mi kalibrasyon yaptırmalıyım. Birde biryerden okumuştum gaz kullanımından dolayı ayarlar değişmiştir kutup başını bir süre söküp beklersek tekrar fabrikasyon değerlerine dönermiş.

feyzullah
06/12/2016, 20:59
LPG ayarları normal dediler benzin için mi kalibrasyon yaptırmalıyım. Birde biryerden okumuştum gaz kullanımından dolayı ayarlar değişmiştir kutup başını bir süre söküp beklersek tekrar fabrikasyon değerlerine dönermiş.

Lpgli araç kullanımında ayar herşeyden önce gelir. Ben de bir defasında nasılsa filtre değişimi yaparlar basit bir iş dedim, araba stop etmeye teklemeye başladı. Filtreyi değişen kişiye sorunu anlattığımda tekrar tekrar bilgisayara bağladı ve herşey tamam ayarda sorun yok deyip beni gönderdi. O hafta işim vardı İstanbul'a giderken montajı yaptırdığım yere uğradım. Gaz ayarının sonuna kadar açıldığını, araba gazı yakamadığı için tekleme yaptığını gördük. Düzgün bir ayar yapıldı o zaman üzerinden 20.000 km. geçti ayarlarda en ufak oynama olmadı. Özetle diyeceğim o ki bu işin gerçekten ehli olan bir usta ayarlarınızı kontrol etsin ilk etapta. Sorun çözülmezse teklemeyle ilgili konuları forumda inceleyip en kolay çözüm yolunu tercih ederek işe başlayabilirsiniz.

ethemyigit
06/12/2016, 21:24
Merhaba arkadaşlar

en ucuz kontrolle baslayalım lpg filtresi en son ne zaman değişti

umutgunaydin
06/12/2016, 21:35
en ucuz kontrolle baslayalım lpg filtresi en son ne zaman değişti

Daha yeni sayılır Ağustos ayında değişti en fazla 3000 km olmuştur. LPG de aslında hiç sıkıntı yok gibi problem benzinle kullanımda olmakta

ethemyigit
06/12/2016, 22:55
şöyle bir ihtimal de var lpg regülatorun bozuk olunca dıyaframı vs yırtılınca da benzer sorunlar oluyor regulator durumu kac yıllık kac km vs ?
(arac benzınde calısırken dıyafram lpg kacırdıgı ıcın yapıyor )

ethemyigit
06/12/2016, 22:59
dıyafram lpg kacırınca arac benzınde calısırken aracı boguyor

umutgunaydin
06/12/2016, 23:59
Tam 2 yıl oldu lpg taktıralı