PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabadan Gelen duman

kerimdemirkan
05/12/2016, 22:00
Selamun aleykum arkadaşlar iyi akşamlar aracımda üç aydır ilk çalıştırmada egzozdan beyaz duman çıkıyor ver çiğ mazot kokusu geliyor sonra motor ısınınca duman kesiliyor koku gidiyor bu olay tahmini 20 25 saniye oluyor son zamanlarda ise son iki haftadır aracı çalıştırdığımda duman çıkarken vites boştayken gaza hafif hafif basınca araçta titreme oluyor bunun nedeni nedir tahmini olan veya aynı sorunu yaşayan varmı bu akşam şikayetlerimi bir motorcuya anlattım enjektörlerin bozuk kardeşim dedi memeler değişmesi gerekiyor ve 950 lira masrafı var dedi bu bana çok geldi su an o kadar para verecek imkanım yok bu isi nasıl en kısa ucuz maliyetle atlatabilirim varmı usta önerebilcek şimdiden yardımcı olan arkadaşara çok teşekkür ederi saygılarıml bu ardada istanbulda ikamet ediyorum ...

turboferhat
06/12/2016, 00:40
Hangi usta dedi bunu sana?

igny
06/12/2016, 09:06
Soğuk Havalarda ilk çalıştırmada beyaz duman gelmesi normal bişey.Eğer duman kesilmez ise ozman sıkıntı olabilir

likable
06/12/2016, 10:45
Mazotu ayni yerden mi aliyorsun ve hangi markanın

kerimdemirkan
08/12/2016, 22:20
sankoda bir usta dedi mazotu shell den alıyorum

Ahsen34
09/12/2016, 08:46
bende de aynı durum vardı. daha önceki konularımda/mesajlarımda belirtmiştim. ustam enjektör ve egr temizliği yaptı azaldı. Şuan çok az var oda çok normal. öncelerde gündüz çalıştırdığımda bile duman atıyordu şuan hiç yok. sadece soğuk havalarda buhar atıyor. bu da normal. ama bende titreme yoktu.