PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ABS devre dışı uyarısı

servt
03/12/2016, 19:39
s.a arkadaşlar az önce bir saatlik bir yolculuktan döndüm arabayı park ettim sonra tekrar çalıştırırken abs devre dışı diye uyarı verdi.stop edip tekrar çalıştırdım aynı uyarıyı verdi.ardından çalıştırıp biraz dolaştım tekrar stop ettim arıza uyarısı gitti. başına gelen yada bilgisi olan var mı neden kaynaklanır

Punde
10/12/2016, 00:15
Benim de 2 gündür başımda.
Denemesini yaptim, gercekten uyari varken abs tutmuyor.
Sonra dediginiz gibi duzeliyor. Abs sensorlerinden supheleniyorum.
Sebebini ben de merak ediyorum.

Punde
28/12/2016, 22:23
Cihaza bagladigimkzda sag arka abs sensorunde hata gosterdi ayrica beyinde de problem gosterdi zira.benim km saati de calismiyor. Fren kontrolunde sag arka poryanin abs sensorunun okudugu kisminda digerlerinden fazlaca asindigini gorduk. Bisey yapmadan kapattik.
Simdi neye nerden baslayacagimi bilemiyorum. Her seyi degistire.degistire test edecek maddi guc yok ayrica israf da. Bunun kestirme.bi.yolu olmali. Ilgilenecek adam ariyorum ama nafile...

Ezeldenberi
28/12/2016, 22:44
Aracınızın km ve yaşı itibariyle ,aslında arka ve ön poryaları belirli kmlerde değiştirmek çok sağlıklı. Hem içerisinde ki aracın tüm ağırlığını taşıyan bilyaların aşınmasından kaynaklı, hemde şuan sizin yaşadığınız ABS sorununun çözümü için en azından arızalı olanın değişimi şart görünüyor. Km saati için formdan bir araştırmak lazım. Yada benim ustalara bir sorayım.
Formdan şu konuya kesinlikle bakın;

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/57153-hiz-gostergesi-sorunu-yardim.html
Konu içinden sorunun çözümü;

sol tekerleğin bilyasını 70 tl ye değişdirdim ve düzeldi arıza abs beyni değilmiş birinin başına gelirse bilgisi olsun.