PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Orjinal Teybe Subwoofer Bağlama(vs...) Hakkında

Cityreyiz
02/12/2016, 21:02
Arkadaşlar Merhabalar Aracım 2008GrandePunto 1.4Fire 77HP Aracımda orjinal teyp bulunuyor, Orjinal teyb'i değiştirmeden 1000watt subwoofer bağlamayı düşünüyorum bağlayabilirmiyim? ve nelere ihtiyacım olur?(Dönüştürücü vs..) Birde hoparlörleri değiştirmek istemiyorum ama yüksek seste basslar bozulma yapıyor ve yeterli gelmiyor, Subwoofer bağladığım zaman hoparlörlerin kendi bass ları yüksek seste gine rahatsız edermi, onlarıda değiştirmemi önerirmisiniz?

SinanTR
02/12/2016, 23:07
hocam öncelikle şunu belirteyim malieti düşük tuttukça beklentileriniz de minimal tutmanız gerek

öncelikle temel ihtiyacınız amfi çünkü subwoofer amfisiz çalışmaz subwoofer ınız ne marka bilmiyorum ama woofer ın rms değerini bilip alınacak amfininde rms değeri ondan çok az bi üstü olması kafi gelir maliyeti azaltıp çevirici derdi ile uğraşmak istemem derseniz high level input yani çeviriciye gerek olmadan direk teyp girişlerini bu amfiye bağlayabileceğiniz tip amfiler var mesela pionnerin bi kaç modelinde bu mevcut

mevcut araç kolonlarına gelirsek kesinlikle değişimini öneririm kapılardaki hoparlör ciddi manada çöp mid takımı alsanız birbirini tamamlar tabi bu işler maddiyatla alakalı en kötü ihtimal teybin bass ayarını kısıp loud u off yaparsınız ama çok kaliteli bi ses olur mu muallak

Cityreyiz
02/12/2016, 23:35
Teybi değiştirmeden bağlarsam subwooferı beslemez zayıf ses alırısın tarzında emin olmadığım şeyler duydum teybi değiştirmeden subwooferı sıkıntısız bağlayabilirim o zaman değilmi?
Birde hoparlör dahil amfi subwoofer ne kadar bir bütçe gerekir(kablo işcilik dahil) subwoofer 1000 watt düşünüyorum yeterli olur herhalde.

arenas
02/12/2016, 23:38
Alpine swe 815 öneririm.Hem kendinden amfili,kumandalı hem dönüştürücüye ihtiyaç duymuyor hem de bagajda az yer kaplıyor.Ama şu da var ,Sinan'ın dediği gibi en azından ön kapılara düzgün coaxial hoparlör almanız iyi olur.

Sent from my iPad using

SinanTR
03/12/2016, 23:04
ziya abinin dediği seçenekte mevcut ben elinizde subwoofer olduğunu varsayarak o seçeniği elemiştim

buarada teyple ilgili subwoofer ı alıp direk teybin ses çıkışına amfisiz bağlayamazsınız bunu bildiğinizi umuyorum

teybi değişmenize illede gerek yok ben orjinal teybin üzerine kurdum sistemi çok iyi bi çevirici+amfi+subwoofer ile bu işi çözebilirsiniz

son söyleminize gelince ben 2500 liradan fazla harcadım teyp orjinal kalıcak şekilde siz 1000 lira civarınada ikinci el malzemede kullanarak yaparsınız

mid takımı :200 lira alt sınıf olur
4kanal amfi :250 ile 500 arası kalitesine göre amfi var
subwoofer :300 lira sıfır kabinli en uygunu ama çok verimli olmaz 30 cm öneririm
çevirici :30 ile 100 lira arası ben 100 liraya rockford marka aldım çok memnunum
kablo seti+işçilik :300 diyorum ama kovalarsanız daha uygunda bulabilirsiniz iyi bi sistemci çok para istiyor midlerin bağlanması biraz ince bi işçilik

malzemeleri tek bi yerden alırsanız fiyatta biraz daha inebilirler