PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağ ask kafası

aslam0740
28/11/2016, 12:18
arakadaşlar arabamı yeni aldım binen iyi binmediği için biraz maslarım oldu, şuan 60-80 km arası belirgin bir sağ aks tarafından sallama oluyor, elimle sağ aksı salladım sallanmıyor körük kelepçesi atmış sanırım ordan yağı boşaltmışabenziyor bende körüğün arasından şırında ile gres bastım bakalım ne olacak, birde benim araba bariz biryağ kaçağı var, yağ kaçakları için karter, yağ radyötür ve bağlantıları, triger zincir kapağı aklıma gelen yerler burası alttan arabayı yıkattım akan yeri buldum gibi triger zincirini değiştirmiştim, tam oradan geliyor oraya ısıya dayanıklı kırmızı 404 silikon var onu dıştan çekeceğim sizce nasıl olur
aks için deneme yapamadım yağmur var birde 3 şırınga daha gres basacağım bakalım sonuçları size yazarım, daha önce bende reno vardı onunda böyle sallaması vardı gresi yiyince düzelmişti

volkan1065
28/11/2016, 14:51
aks yagsız kaldı ise bozulmuş olabilir. şırınga ile yag basılıp düzelecek bişi değil.

Ezeldenberi
28/11/2016, 17:55
Mustafa bey, aracınızı zincir değişimi yapan ustaniza götürün, dışarıdan müdahale ile yağ kaçağı önlenmez diye düşünüyorum.
Akslar içinde ayrıca sökülüp bakılması gerekir. Belki de sorun aks kaynaklı değildir. Alt takımları iyice bir bakımdan geçirtiniz.

aslam0740
29/11/2016, 00:48
Mustafa bey, aracınızı zincir değişimi yapan ustaniza götürün, dışarıdan müdahale ile yağ kaçağı önlenmez diye düşünüyorum.
Akslar içinde ayrıca sökülüp bakılması gerekir. Belki de sorun aks kaynaklı değildir. Alt takımları iyice bir bakımdan geçirtiniz.

ön düzene rot balanscıda baktım bende aşağı indim hatta beraber aksalarıyokladık akslarda boşluk yok sadece sağ aks yağsız kalmış ben gresi bastımmı birazdaolduğu yerde alıştırırm kendine geldi. şuan bir proplem yok ama gres az geldi birazdaha basacam içine

timbaz
29/11/2016, 07:12
Normalde de tam doldurulmaz koruk ici doldurulmaz, ondan dolayi az gorunmus olabilir de, bilye kismina 120 gram civari..

aslam0740
29/11/2016, 09:21
Normalde de tam doldurulmaz koruk ici doldurulmaz, ondan dolayi az gorunmus olabilir de, bilye kismina 120 gram civari..

tşk ederim bu bilgi benim için iyi oldu

timbaz
29/11/2016, 11:08
Bu linea dan.. uygulama miktari cok degisken
https://uploads.-cdn.com/20161129/1594e3900010d139cb256b09acda0a96.jpg
Kullanim kitapcigindA belirten urunler de kucuk tuplerde belirtiken miktarda oluyor..

ykaya1983
31/05/2018, 22:30
Arkadaşlar aracımın sağ taraf iç aks körüğünde gres kaçağı var.Sorun aks kafalarını değiştirdikten sonra ortaya çıktı.Aks kafalarını değiştirmişken yırtık olan iç aks körüğünü de değiştirmişlerdi.Hem dış aks kafasından hem de iç aks kafasından yağ atıyordu.Götürdüm kelepçeleri değiştirdiler fakat becereiksiz herifler bir işi beceremedikleri için iç taraf aks körüğü yine gres atmış.Gerdirme olan kelepçeyi çıkarıp vidalı kelepçe atsam sizce nasıl olur.

aslam0740
31/05/2018, 23:14
aks körüklrine cırt kelepçe hiç iy gelmiyor en güzeli saç kelepöe kullanmak bendede aynı sorun vardı ben saç kelepçe taktım Maşallah hiç yağ kaçağı kalmadı

ykaya1983
01/06/2018, 14:09
aks körüklrine cırt kelepçe hiç iy gelmiyor en güzeli saç kelepöe kullanmak bendede aynı sorun vardı ben saç kelepçe taktım Maşallah hiç yağ kaçağı kalmadı

Hocam saç kelepçenin gerdirme ile takılanı var üzerinde.Ona rağmen kaçıryor.İki defa değişti gene kaçırıyor.Ben vidalı sıkılan saç kelepçe atayım diyorum

volkan1065
01/06/2018, 18:56
Korukler ne marka takıldı normalde bu kadar ugraştırmaması lazım.

ykaya1983
01/06/2018, 23:02
Korukler ne marka takıldı normalde bu kadar ugraştırmaması lazım.

Volkan bey ben de sizin düşündüğünüz gibi körükten diye düşünüyorum.Takarken hatırladığım kadarıyla içerideki usta bu olur mu dedi usta da olur deyince taktılar.Bu adamların uyumlu olup olmadığını da çok düşünmüyorum.Fakat sol taraftaki ile de aynı gözüküyor.Sadece takıldığı kısımdaki çentik biraz daha geniş.Öte yandan bugün gerdirmeli kelepçeyi söküp somunla sıkılan kelepçe taktım.İyice sıkıp 120-130 km hızlara çıkacak şekilde yol yaptım ve şu an bir sorun yok gibi gözüküyor.Tekrar kaçırmazsa.