PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Antifiriz

loder
25/11/2016, 15:45
Selam arkadaşlar

Aracıma antifiriz koymak istiyorum. Fakat çeşitleri varmış sanırım. Bende mavi olanından var. Nereye nasıl konuluyor yardımcı olur musunuz.

MKavruk
25/11/2016, 18:30
Merhabalar Hasan Bey, aracınızın mevcuttaki antifirizi ne renk acaba? Maviden farklı bir renk ise kesinlikle elinizdekini kullanmayın bir servise ya da ustaya gidin derim.

Castell
25/11/2016, 18:58
Puntolara kırmızı renkli antifriz konuyor mavi değil.... Antifirizi yarı yarıya koyabilirsiniz yani yarı su yarı antifriz şeklinde toplam yaklaşık 3lt alır.... Su olarak marketten hazır su almanızı öneririm şebeke suyu kireç yapıyor.....

timbaz
25/11/2016, 19:48
Bazi urunler kullanima hazir, 50-50 karisim hazir sekilde, karistirmaya gerek yok.. fiyati ilk basta cazip gorunebiliyor..

Ezeldenberi
25/11/2016, 20:03
" Nereye nasıl konuluyor yardımcı olur musunuz. "
Abi bu mazot değil ki kapağını aç doldur!!!!
Hasan bey, direk ustanıza gidiyorsunuz gerekeni yapacaktır. siz hiç bir şey yapmayın .

volkan1065
25/11/2016, 20:56
Radyatöron sağ tarafında altta tıpa vardır ordan biraz suyu salın sonra su kabında eksilen suyu görürsunuz. İçindeki antifirize göre ilave yapın. Yalnız araçtaki antifiriz ölçtürdünüzmü yan,i gerek varmı. Birde antifirizin durumu nasıl şırınga ile çekrek durumuna bakın pismi nasıl. Gerekirse komple değişim daha iyi olabilir.

CanGo48
28/11/2016, 21:58
Mavi değil turuncu olacak bir sıkıntı çıkarmasın aman ha...

GM 5 Plus cihazımdan gönderildi

szgnpnt
29/04/2017, 13:44
Radyatöron sağ tarafında altta tıpa vardır ordan biraz suyu salın sonra su kabında eksilen suyu görürsunuz. İçindeki antifirize göre ilave yapın. Yalnız araçtaki antifiriz ölçtürdünüzmü yan,i gerek varmı. Birde antifirizin durumu nasıl şırınga ile çekrek durumuna bakın pismi nasıl. Gerekirse komple değişim daha iyi olabilir.
Bahsettiğin tıpa elle mi açılıyor yoksa anahtar gerek mi ben komple değiştirmek istiyorum suyu

edll
29/04/2017, 14:00
Bahsettiğin tıpa elle mi açılıyor yoksa anahtar gerek mi ben komple değiştirmek istiyorum suyu

illaki içinde 1.5 litreye yakın kalıyor. geçen hafta motorcuya değişim için 10 tl para verdim. uğraşmaya değecek bişi değil.
birde 3 litre felan sanıyordum ama 7 litreymiş. 6 litreye yakın koyduk ve içindede 1 litreden fazla kaldığını öğrenmiş oldum. ona göre hazırlıklı olmak lazım.

szgnpnt
29/04/2017, 14:09
Hocam haftasonları uğraş olsun diye yapıyorum. Zevkli geliyor . Elimden gelen işleri yapmak istiyorum