PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kalkışta gelen ses

AykutCelebi
25/11/2016, 07:32
Herkese merhabalar
Uzun süredir aktif değildim. Malum işlerin yoğunluğu vs olunca araya baya mesafe girdi..

Son zamanlarda karşılaştığım problemi sizlere sormak istiyorum: özellikle araç soğukken genelde geri viteste bazen ise 1. Viteste kalkarken nasıl söylesem, sanki kalın bir boru sesi geliyor araçtan. (Uğuldama) Kalktıktan sonra o ses gidiyor taa ki ne zaman araç soğukken.

Başına böyle sorun gelen arkadaşlardan destek bekliyorum. Bu arada aracım 96.000 km de 1.3 multijet 75 hp

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

GPEMREE
25/11/2016, 08:56
Aynı ses bende var uzun zamandır. Turbodandır heralde diyorum. Henüz birşey yapmadım. Özel servise gittiğimde sormuştum. Motor soğuk olmadığı için duyamadık o sesi haliyle. Sadece tarif etmekle yetindim. Üzerinde durmamıştık sesin. Ama gıcık bir ses.

CanGo48
28/11/2016, 22:04
Bende de vardı öyle bir ses tabi eğer aynı sesten bahsediyorsak. Özellikle 1-2-3 de 2000 devir sonrası egzoz aç kapa gibi bir inleme gibi bir şeydi benimkisi. Motor altındaki darbe demiri yukarı doğru yamulup egzoz keçesi(ismi aklıma gelmedi parçanın hani darbe demiri nin tam ustune olan folyo desenli olan zımbırtı) gibi olan şeyi ezmiş. Motorda basınç arttıkça o kesenin şişmesiyle sıkışıp sesi değiştiriyor.Belli bir sure sonra ısındıkça, genleşme azaldıkça ses kayboluyordu.Demiri doğrultunca düzeldi.

GM 5 Plus cihazımdan gönderildi

GPEMREE
29/11/2016, 00:11
Bende de vardı öyle bir ses tabi eğer aynı sesten bahsediyorsak. Özellikle 1-2-3 de 2000 devir sonrası egzoz aç kapa gibi bir inleme gibi bir şeydi benimkisi. Motor altındaki darbe demiri yukarı doğru yamulup egzoz keçesi(ismi aklıma gelmedi parçanın hani darbe demiri nin tam ustune olan folyo desenli olan zımbırtı) gibi olan şeyi ezmiş. Motorda basınç arttıkça o kesenin şişmesiyle sıkışıp sesi değiştiriyor.Belli bir sure sonra ısındıkça, genleşme azaldıkça ses kayboluyordu.Demiri doğrultunca düzeldi.

GM 5 Plus cihazımdan gönderildi

Benim ses; yanılıyor olabilirim ama turbo ıslık sesi gibi.

arenas
29/11/2016, 07:44
Parktan sonra ilk kalkışta mı oluyor bu ses?Elfreni bırakmıyo olabilir mi acaba,ayarı bozulduysa?

Sent from my iPad using

GPEMREE
29/11/2016, 08:04
Parktan sonra ilk kalkışta mı oluyor bu ses?Elfreni bırakmıyo olabilir mi acaba,ayarı bozulduysa?

Sent from my iPad using

Benim ses bayagı sürüyor gaza bastıkça çıkıyor.

AykutCelebi
29/11/2016, 08:06
Benim kalkarken oluyor özellikle sesin artışı geri geri giderken çıkıyor. 1. Viteste bazen az çıkıyor. Sanki ön taraftan geliyor gibi..

AykutCelebi
05/12/2016, 08:33
Bugün sabah video kaydettim ses geri viteste kalkarken daha fazla çıkıyor.
https://youtu.be/ZydQwCebWt4

Ezeldenberi
05/12/2016, 11:08
Sanki bir tür pompa sesi gibi. Tahminen mazot pompası olabilir mi?

sedat06DF5649
05/12/2016, 12:25
aynı ses bende de var çözemedim

AykutCelebi
05/12/2016, 12:31
Bu hafta ustama götüreceğim bakalım. Gelişmelerden haberdar ederim.

igny
05/12/2016, 23:20
Bezer ses benim aracımdan da geliyor.Kalkarken homurdanma şeklinde oluyor.biraz gaza yüklenince zırıltı ile birlikte toparlıyor.Hızlandıkça kaucuk bir parça bir yere ara ara sürtüyor gibi ses geliyor.Nedeni ne olabilir acaba