PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 100 Km De Subop Ayarina çağirdilar

murat sandıkçı
25/12/2007, 16:25
Arkadaşlar bir konuda yardımlarınızı bekliyorum veya konuyla bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.2 Hafta önce Fire 1.4 Active aldım.Araç 100km ve bugun arayıp subop ayarı yapacaklarını söylediler.Bu işte bir iş var ama anlayamadım.Böyle bir durumla karşılaşan varsa lütfen yazarmı?

h k
25/12/2007, 22:13
motor subap ayari mi ?

murat sandıkçı
26/12/2007, 09:08
Evet, mutlaka bir yerde bir hata var onu düzeltecekler veya parça değişecek.O nedenle başka arkadaşlar da veya yeni alan arkadaşları da servise çağırdılarmı acaba.

Alp
26/12/2007, 14:26
Mutlaka bir olay yasanmıştır. Tekrar etmemesi için aynı modelleri update edeceklerdır.

h k
26/12/2007, 21:09
bir görüş belirtmek zor :)

madem çağırmışlar gidip bir yaptırın bakalım ne olacak , detaylı bilgi istemeyi ihmal etmeyin .

1.4 77 lik fire ile bu sitede en çok km yapan benimdir tahminim. benim fire 50 bin kilometreyi geçti 2 defa periyodik bakıma girdi çıktı , muhtelif sorunlar için defalarca servise gitti ama bu tip ayar yapılmadı.

karademir
26/12/2007, 22:47
Benimki de 1,4 fire dynamic 3 Aralıka'ta aldım, hıckımse ne aradı ne de sordu... Senı neden aradılar? Bır anlam veremedım dogrusu...

Neyse bence de sen bır servıse gıt gel de netıceyı ve nedenını de haber verırsen sevınırım. Bır bıldıklerı varsa bız de ıhmal etmeyelım...

Muhendis06
26/12/2007, 22:59
Bir yanlis anlasilma olabilir mi? Sifir aracin motorunu mu actiracaksiniz? Bir sikayetiniz var mi?

murat sandıkçı
27/12/2007, 12:31
Arabayı dün servise getirdim.''5264 nolu kapmanya adı altında Silindir supap kapağı pozisyonu''olarak belirtilen bir kampanya.Arabanın yanına almadıkları için tam olarak ne yaptıklarını anlamadım.Ancak dedikleri şu motor arıza göstergesi,motor arıza vermese bile bazen yanıyormuş güya onunla ilgili işlem yapmışlar ama dediğim gibi bilemiyorum.Bunun dışında benden başka araçlarıda çağırmışlar eski ve yeni olarak çağırmışlar.Ancak belli şasi numaralarını çağırıyorlar herkeste olmaya bilir.Bilgilerinize.

karademir
04/01/2008, 00:42
Ben de baska bır ıs ıcın gıttıgımde servısım ıkı tane gerı cagırma kampanyasından bahsettı. Subap kapagı kontrolu/yenıden konumlandırılması ve on fren hortumları kontrolu/degısımı. Servısımle dıyalogum cok ıyı oldugu ıcın (hangı servıs oldugunu ustune basa basa yazmak ısterdım; ama reklam olarak algılanmasın dıye yazmıyorum. Kocaelı'dekı arkadaslar ılgılrını cekerse ozelden sorsunlar soyleyeyım) aracın basında durup ne oldugunu gormek ıstedım ve ızah ettıler. 1. Subap kapagının pozısyonunu kontrol edıyorlar, benımkı normal cıktıgı ıcın sadece sabıt kalemle ısaretledıler:Ç; ama sorunlu olanlara yenıden konumlandırma ıslemı yaptıklarını soyledıler. 2. On fren hortumlarını kontrol ettıler ve bunlar da normal cıktıgı ıcın degısıme gıdılmedı.:Ç
Bu kontrollerın ornekleme seklınde bellı bır sası numarası aralıgındakı araclara rastgele kontrol yapıyorlarmıs.

Korhan
04/01/2008, 08:21
Bizimkilerde hidrolik subab iticileri olduğu için subab ayarı yapılmaz. Sadece kapakla ilgili bir kontrol olabilir. Önemli birşey olduğunu zannetmiyorum.

Ah-MeT
04/01/2008, 17:28
subap ayarımı kaldı yaw eski arabalara yapılır o Ornegin: kartal,şahin,reno 12 vs..
"şim" lidir bizim subaplar ve ayarı olmaz... ancak baya bir kilometreden sonra şimler kontrol edilir eğer şim lerde aşınma varsa değiştirilir.
var senin işte bir iş, keşke aracına bakılırken yanında olsaydın

mkaksoyer
04/01/2008, 20:45
araçlarımız şimli değil hidrolik tapetli arkadaşlar . şimde tarih oldu :)

Congo
28/10/2008, 12:57
Konuyu fişekliyorum ama :) bugün (28/Ekim/2008) ilk yıllık bakımı için aracımı servise götürdüm, benim aracım için de silindir kapağı ile ilgili bir kampanya olduğunu, bu kampanya dahilinde silindir kağağının sökülüp kontrol edilmesi gerektiğini söylediler. karademir'in de söylediği gibi subaplarla değil direk kapak ile alakalı bir durum herhalde.