PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic şanzıman arızası çözümü

quispol
23/11/2016, 12:35
Arkadaşlar hepinize kolay gelsin...2007 punto 1.4 fire active yarı otomatik aracım şanzıman robotundan yağ kaçırıyordu öncelikle arızayı öğrendiğim an bu gruba üye olmak geldi aklıma ve sağolsun arkadaşlar ellerinden geldiği kadarı ile yardımcı oldu bana çünkü diyarbakırda memurdum ve elim kolum bağlıydı kimse anlamıyordu çünkü...servise gittim 6000 tl fiyat istedi benden...bende umut fakirin ekmeğidir diyerek sikayetvar.com adli siteye yazdım öncelikle arızanın kronik olduğunu 2014 2015 model araçlarda bile olduğunu fiyat servisinde yaşadıklarımı eleştirisel dille anlattım..ardından fiyat servisi bana dönüş yaptı ve konuyu araştırdıklarını söyledi...aradan 1 hafta geçti ve tekrar servisten arandım ve şanzıman robotunun ücretsiz değişeceklerini sadece işçilik ücretini alacaklarını beyan ettiler ve inanın çok mutlu oldum...burdan öncelikle gruptaki değerli yönetici ve arkadaşlara ardından fiyat türkiye servisine teşekkür ederim :)

Ezeldenberi
23/11/2016, 12:58
Ersin bey, sizin adınıza çok sevindik. Gelişmelerden bizleri tekrardan bilgilendirirseniz harika olur.Fiat ve müşterileri adına sevindirici olaylar. Bu türden geri çağrılmalar ve müşteri memuniyeti Fiat markasına reklam yapmasından daha çok değer katacagına inanıyorum. Bu sıralar Fiat' tın başına taş düştü herhal: )

quispol
23/11/2016, 13:08
Ne demek zafer bey...Araba dan mekanik olarak çok öyle anlamayan birisiyim merak ettiğimde açıp baktığımda 3 aşağı 5 yukarı sorun hakkında fikir sahibi olabiliyorum.Fiat servisi gayet de iyi ilgilendi bugun robotu sipariş edeceklermiş 1 hafta içinde servise davet edeceğiz sizi dediler gelişmelerden sizleri haberdar edeceğim mutlaka tekrardan teşekkür ederim Allah'a emanet olun Türkmen diyarı diyarbakırdan isteğiniz varsa mesaj atmanız yeterli :)

Ezeldenberi
23/11/2016, 13:29
Ersin bey, sizlerde Allah'a emanet olun. Adana'dan sizin de bi isteğiniz olursa hemen otogardan göndereyim. Karpuz zamanı gelince kapınıza dayanırız: )

JeTneT
23/11/2016, 18:30
Gözünüz aydın ersin bey. Allahım bir daha yasatmasin inşallah

quispol
23/11/2016, 18:37
bütün arkadaşlara teşekkür ederim hepiniz birtanesiniz

igny
22/03/2017, 08:23
Bende başvurdum reddettiker peşine düşmedim daha sonra acaba peşine düşşemmi

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

punto1414
22/03/2017, 09:57
çok iyi ya :) hangi yetkili servis bu işi çözen.

nordikbalina
22/03/2017, 11:00
Benim araçta da aynı sıkıntı var üzerine düşeyim bakalım

nordikbalina
24/03/2017, 14:47
Bugün servise bıraktım arabayı dönüş bekliyorum.

nordikbalina
24/03/2017, 23:22
12bin tl fiyat çıkardı servis jest kapsamında değişmesi için başvuru yaptım eğer olumsuz cevap gelirse tüketici mahkemesine gidicem

SinanTR
24/03/2017, 23:48
12 bin mi?

şanzımanı yapmayın alın araba sizin olsun yapar binersiniz deseydiniz..

nordikbalina
24/03/2017, 23:51
12 bin mi?

şanzımanı yapmayın alın araba sizin olsun yapar binersiniz deseydiniz..

İşin ilginç tarafı arabayı alalı 2 hafta oluyor ben almadan 1 haftanönce de aynı sıkıntı olmuş kalibrasyon yapılıp gönderilmiş. Yarın tekrar gidip servisle görüşücem ücretisiz yapmazlarsa ya sahibine iade edicem ya da dışarıda uygun fiyatla yapılırsa yaptırıcam.

nordikbalina
25/03/2017, 13:19
Bugün servisle tekrar görüştüm garanti kapsamına girmesinin zor olduğunu arabayı almamı söylediler bende beni nerede bırakacağı belli olmayan arabayı napıcam diyip serviste bıraktım. Fiata da konuyla ilgili şikayet oluşturdum cevap bekliyorum.

timbaz
25/03/2017, 13:36
Satistan bir hafta once de ayni ariza, servise ugramasi, ilerisini goremedigi icin satis sebebi olabilir mi, tedaduf mu acaba..

SinanTR
25/03/2017, 18:19
İşin ilginç tarafı arabayı alalı 2 hafta oluyor ben almadan 1 haftanönce de aynı sıkıntı olmuş kalibrasyon yapılıp gönderilmiş. Yarın tekrar gidip servisle görüşücem ücretisiz yapmazlarsa ya sahibine iade edicem ya da dışarıda uygun fiyatla yapılırsa yaptırıcam.

https://forum.grandepuntotr.com/genel/62902-acil-2011-evo-1-4-dynamic-bir-arac-var-almali-miyim-sizce.html

orhan bey linkini paylaştığım konuda sormuştunuz neden almayayım diye bende altına size değil ama başka bi arkadaşa cevap yazmıştım hatırlayıp biraz arayınca buldum konuyu yanlış anlamayın sakın beni amacım tartışmak değil tam aksine üzüldüm bile açıkcası ama keşke demek sinir bozucu olabiliyor alınmış alınmıştır

bunun haricinde eski sahibine iade etme şansınız varsa onu bilemem ama eğer hala aracı servisten çıkarmadıysanız ve müsteri hizmetlerini aramadıysanız hemen müşteri hizmetlerini arayın sorunun kronik ve bunun müşteri memnuniyeti kapsamında değişimi yapan araçların olduğunu fiatın başka müşterilerine bu ayrıcalığı tanıdığını ve yolda kalma gibi bi durumda bunun sorumlusunun fiat olacağı aracın x servisinde bulunduğunu ve red yediği gibi bi konuşma yapın yararlı olacağını düşünüyorum

bu tarz kronik arızalar ile ilgili ücretsiz değişim taleplerini servisten önce müşteri hizmetlerini aramak çözümü dahada kolaylaştırıyor kanımca geçmiş olsun ne diyim

nordikbalina
25/03/2017, 18:22
https://forum.grandepuntotr.com/genel/62902-acil-2011-evo-1-4-dynamic-bir-arac-var-almali-miyim-sizce.html

orhan bey linkini paylaştığım konuda sormuştunuz neden almayayım diye bende altına size değil ama başka bi arkadaşa cevap yazmıştım hatırlayıp biraz arayınca buldum konuyu yanlış anlamayın sakın beni amacım tartışmak değil tam aksine üzüldüm bile açıkcası ama keşke demek sinir bozucu olabiliyor alınmış alınmıştır

bunun haricinde eski sahibine iade etme şansınız varsa onu bilemem ama eğer hala aracı servisten çıkarmadıysanız ve müsteri hizmetlerini aramadıysanız hemen müşteri hizmetlerini arayın sorunun kronik ve bunun müşteri memnuniyeti kapsamında değişimi yapan araçların olduğunu fiatın başka müşterilerine bu ayrıcalığı tanıdığını ve yolda kalma gibi bi durumda bunun sorumlusunun fiat olacağı aracın x servisinde bulunduğunu ve red yediği gibi bi konuşma yapın yararlı olacağını düşünüyorum

bu tarz kronik arızalar ile ilgili ücretsiz değişim taleplerini servisten önce müşteri hizmetlerini aramak çözümü dahada kolaylaştırıyor kanımca geçmiş olsun ne diyim

Servisten çıkar çıkmaz arayıp kayıt oluşturdum.

SinanTR
25/03/2017, 18:36
forumun face sayfasında sadece makul bi işçilik ödeyerek robotu değişim yaptıran biri vardı yakın zamanda okumuştum umarım gönlünüzce olur

nordikbalina
25/03/2017, 20:14
Teşekkürler inceleyeyim bakalım.

SinanTR
25/03/2017, 21:08
eyvallah

quispol
27/03/2017, 22:52
ben ücretsiz değiştirdim 120 tl de işçilik verdim yapılırken sonrada aldım o parayı geri :D beyler biraz uğraşmak lazım açıkçası yan çiiziyor servis bu konuda arkadaşa da 12bin fiyat çıkarması çok garip bana 5300 tl çıkarmışlardı fiyat.

nordikbalina
28/03/2017, 20:29
ben ücretsiz değiştirdim 120 tl de işçilik verdim yapılırken sonrada aldım o parayı geri :D beyler biraz uğraşmak lazım açıkçası yan çiiziyor servis bu konuda arkadaşa da 12bin fiyat çıkarması çok garip bana 5300 tl çıkarmışlardı fiyat.

Hocam sizin araba servis bakımlı mıydı ?

nordikbalina
29/03/2017, 11:10
Bugün tofaştan haber geldi %50sini ödemeyi kabul ettiler. 12000tl maliyetle ilgilide o komple şanzıman ücretiydi sorunun hangi parçadan kaynaklandığını bulup size doğru maliyeti bildiricez dediler. Haber bekliyorum

nordikbalina
17/05/2017, 13:45
Bugün tofaştan haber geldi %50sini ödemeyi kabul ettiler. 12000tl maliyetle ilgilide o komple şanzıman ücretiydi sorunun hangi parçadan kaynaklandığını bulup size doğru maliyeti bildiricez dediler. Haber bekliyorum

Araba 24 marttan beri serviste parça bekliyor. Bu sürede defalarca parçanın 2 gün içinde servise ulaşacağı söylenmesine rağmen parça gelmedi. Fiat ilgi merkezi ve servis ile defalarca görüşmeme rağmen bir sonuç alamadım. En sonunda geçtiğimiz hafta koç holdingi arayıp şikayet ettim ve cuma günü hemen aradılar. Tüm masrafların onlar tarafından karşılanacağı ve ikame araç olarak avisten otomatik araç kiralanacağı söylendi. Şimdi 2017 model focusla geziyorum inşallah alışmadan arabamı yaparlar :)

nordikbalina
17/06/2017, 02:01
Arabamı 3 ay sonra teslim aldım. Tüm masrafları ücretsiz olarak yapıldı ama bu süreç beni inanılmaz soğuttu araçtan

edll
17/06/2017, 02:54
Arabamı 3 ay sonra teslim aldım. Tüm masrafları ücretsiz olarak yapıldı ama bu süreç beni inanılmaz soğuttu araçtan

çok geçmiş olsun. adınıza sevindim. inşallah tekrar etmez. Allah üstesinden gelemeyeceğimiz sorunlarla karşılaştırmasın. bayram sevinci olmuştur.

nordikbalina
17/06/2017, 11:28
Teşekkür ederim bayram öncesi çok iyi oldu gerçekten.