PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Airbag şişmesi

Bryant8
22/11/2016, 10:18
Arkadaşlar merhabalar
Yine üzüntü verici bir konuyla karşınızdayım maalesef.
Aracımda airbag şişmesi var 2008 model 1.4 fire dynamic 81 binde aracım. Daha önce city modu arızasında fiat bana yardımcı olmuştu. Bin kere allah razı olsun.
Bu gün itibariyle tan otodan hasar tespiti yaptırıp müşteri hizmetlerinden dosya açtırdım.
Aracımın son bakımı ve ilk 20.000 bakımı serviste gerçekleştirildi.
Bu süreçte izlemem gereken yöntemler nelerdir ve alacağım sonuç hakkında bir öngörünüz var mı?

volkan1065
22/11/2016, 10:22
Ücretsiz değişim yapılır canınızı sıkmayın servise başvurun yüksek ihtimal ücretsiz karşılayacaklardır.

feyzullah
22/11/2016, 10:34
Servis ücretsiz değiştirir hiç endişe etmeyin. Genel merkezin yoğunluğuna göre birkaç gün içerisinde başvurunuz sonuçlar.

halilimo
22/11/2016, 11:32
Sadece sisme var degil mi catlak yok bendede ayni durum var sonucu merakla bekliyorum.

volkan1065
22/11/2016, 11:39
Konuya fazla okumadan daldık kusura bakmayın. Sadece şişme var ise şu an değişim olmayabilir. Çatlak oluştuğu zaman değişim yapabilirler. Eğer kafanıza yatmıyor ise bir yumruk oraya ve alsan çatlak sonra değişim talebi yaparsın.

dogangoktug
22/11/2016, 13:24
Çatlayana kadar bekleyin çatlayınca değiştirirler

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ezeldenberi
22/11/2016, 13:37
Arkadaşlar bu konuda emsal örnek olarak, Erdem beyin airbag değişim işlemi var;

bendede aynı sorun vardı bugün resimler çekildi genel merkeze gönderildi az öncede aradılar ve ücretsiz değişim için sipariş verilmiş onaylandı hiç bir zorluk çıkartmadılar benim aracımda çatlak yok sadece göğüs şişmişti.

aracım 2007 model 1.4 fire active 225.500 kmde sağ ön çamurluk boyalı ve 2010 sonrasında hiç bir servis kaydı yok.

Bryant8
22/11/2016, 13:41
cevap yazan ilgilenen bütün arkadaşlara tşkler.
şu an için sadece şişme var evet ama bunun sonucunda çatlama olacağını fiat biliyordur diye düşünüyorum.
Gözüm sürekli o bölgeye ilişiyor ve can sıkıyor. Fiat bu konuda bana yardımcı olacağını umut ediyorum.

Bryant8
22/11/2016, 13:48
Yani yumruk olayını beceremem gibi geliyor. Umuyorum fiat beni bu konuda mağdur etmez.

edll
22/11/2016, 16:32
Arkadaşlar bu konuda emsal örnek olarak, Erdem beyin airbag değişim işlemi var;

şişmeden kaynaklı değişim olduğuna göre sizinde değişim yaparlar. vurunca airbag in patladığını düşünün. olmaz olmaz demeyin. sonra eliniizdeki imkandanda olursunuz. geçmiş olsun.

igny
22/11/2016, 16:32
Merhaab benim 2010 model puntodada vardı genelmerkez değişim kararı verdi servis 10000 tl istedi genelmerkezi arayınca ücretsiz hallettiler

Bryant8
22/11/2016, 16:36
Sisme mi catlama mi vardi kardesim

edll
22/11/2016, 16:42
abdullah kardeşim. bak yukarda emsalinş vermiş arkadaşlar. şişmeden dolatı değişim yapılmış ki doğru olanda bu. sen ilk önce servise başvur, olmadı genel merkez hemen hallettirir. sıkma canını.

Bryant8
22/11/2016, 16:56
Cok tskler

Bryant8
23/11/2016, 09:59
Arkadaşlar talebime olumlu dönüş yaptı fiat. Yüzde yüz ücretsiz olarak değiştirecekler. Burdan fiata ve ali uğurlu servise sonsuz tşk ediyorum. Parça siparişi verilecekmiş onlar bana geri dönüş yapacaklar.

edll
23/11/2016, 10:41
hadi gözün aydın. kazasız belasız.

Ezeldenberi
23/11/2016, 11:00
Abdullah bey, hakkınızda olumlu sonuç çıkmasına sevindik. Biraz geçte olsa, Fiat 'tan sorumluluk örnekleri ....

Halil geç kalma....daha öncede söylemiştim aracın yaşı geçiyor......

Bryant8
23/11/2016, 11:05
10 yasi geçirmemek iyi olabilir. Iyi dilekleriniz icin tskler.

servt
24/11/2016, 00:09
Arkadaşlar merhabalar
Yine üzüntü verici bir konuyla karşınızdayım maalesef.
Aracımda airbag şişmesi var 2008 model 1.4 fire dynamic 81 binde aracım. Daha önce city modu arızasında fiat bana yardımcı olmuştu. Bin kere allah razı olsun.
Bu gün itibariyle tan otodan hasar tespiti yaptırıp müşteri hizmetlerinden dosya açtırdım.
Aracımın son bakımı ve ilk 20.000 bakımı serviste gerçekleştirildi.
Bu süreçte izlemem gereken yöntemler nelerdir ve alacağım sonuç hakkında bir öngörünüz var mı?
geçmiş olsun sorunsuz çözülür inşallah. o kısmın bi kaç fotosunu çeker misin?

halilimo
24/11/2016, 00:19
Abdullah bey, hakkınızda olumlu sonuç çıkmasına sevindik. Biraz geçte olsa, Fiat 'tan sorumluluk örnekleri ....

Halil geç kalma....daha öncede söylemiştim aracın yaşı geçiyor......

Haftaya gidecem abi suan heryeri soktum yalitim icin toparlayim bi. Abdullah arkadasinkide emsal sayilir yenileyelim gogusleri

karkin59
24/11/2016, 13:46
arkadaşlar konu başlığını görünce normal gorduğüm airbaglerımın anormal oldugunu düşünmeye başladım bende. yolcu airbag normalden yüksek duruyo ve izleri çok belli. fotoda ne kadar görünüyor bılmıyorum ama bende bi ugramalı mıyım servise sizce ? teşekkür ederim.3429834299

Bryant8
24/11/2016, 15:36
kardeş resimler açılmıyor. Eğer ki kabarıklık, şişme ve airbag belirginleşmişse çizgileri normal değildir. Bence hem servise uğra hem müşteri hizmetlerinden dosya açtır. Ben parça bekliyorum değişecek Allah'ın izniyle.

karkin59
24/11/2016, 17:09
evet baya belırgın ben normal oldugunu düşünüyordum ama konuyu gorunce anormallık oldugunu dusundum. en yakın zamanda baska bır punto ile karsılastırcam ve servıse ugrayacam teşekkur ederım. sizinde gözünüz aydın güle güle kullanın inş :)
34300

halilimo
24/11/2016, 19:18
kardeş resimler açılmıyor. Eğer ki kabarıklık, şişme ve airbag belirginleşmişse çizgileri normal değildir. Bence hem servise uğra hem müşteri hizmetlerinden dosya açtır. Ben parça bekliyorum değişecek Allah'ın izniyle.

Bir kac foto koyabilirmisiniz sisme ne kadar gorelim. Diger kisilerdr karsilastirir hem.

cavalier79
24/11/2016, 19:53
Bendeki kabarma bu seviyede 2006 model.
https://i.hizliresim.com/1V2BVA.jpg (https://hizliresim.com/1V2BVA)

feyzullah
24/11/2016, 20:25

Benimki de bukadar şişmişti. Gecen kucuk bir is icin servise ugradim ugramisken airbag sanki şişiyor bunu nasil çözebiliriz dedim. Sagolsunlar fotoğraf çekip kayit actilar 3 gun sonra ücretsiz degisim onaylandi diye aradilar. Suan parca bekliyoruz islem tamamlaninca paylasimda bulunacağım. Arabam servis bakimli degil ama ysrdimci oldular sağolsunlar.

cavalier79
24/11/2016, 20:37
Çok şanslısınız , Asıl merak ettiğim değişim sırasındaki işçilik , Trim gibi seslerim yok benim ama değişimi özensiz yaparlarsa çok canım yanar, bu sebeple Feyzullah bey işlem sonrası yorumunuz önemli , Hangi servisti bu arada

halilimo
24/11/2016, 21:01
Benimde ayni sekilde duzgun iscilik olur mu diye tereddutteyim hic ses suan icin

feyzullah
24/11/2016, 21:06
Edirne özakıncı servis. İşçilikte sorun olacağını düşünmüyorum özakıncı müşteri memnuniyetini önceleyen bir servis. Kaldıki sorun olsa bile yapılan işin garantisi var düzeltilir.

Bryant8
02/12/2016, 14:51
Arkadaşlar bu gün aracımı teslim aldım. Fiat' a teşekkür ediyorum. Güzel bir şekilde iç- dış yıkayıp sorunsuz bir şekilde teslim ettiler.

cavalier79
02/12/2016, 15:56
Güle Güle kullanın hayırlı olsun

nihat namuk
02/12/2016, 16:39
Merhaba.. airbag şişmesi benim araç tada var 2006 gp yırtılmadan değiştirmediler.
Bununla ilgili evrak varsa bana gönderirmisin? Fiat bunları bu şekilde değiştiriyor diye bende servise gideyim.

nihatnamuk@hotmail.com Bu adrese gönderirsen sevinirim.

nihat namuk
02/12/2016, 16:48
Veya izmitte airbag şişmesi veya yırtılması sonucu değişim yaptıran varmı.

Bryant8
02/12/2016, 20:08
Nihat kardes bana evrak vermediler teslimatta

nihat namuk
02/12/2016, 23:55
Nihat kardes bana evrak vermediler teslimatta

Anladım. Bende yarın bir şansımı denicem. 2006 model olduğu için yılbaşından sonra 11 yaşında oluyor. 10 yaşa kadar değişim yapğyorlar diye duymuştum.

GPEMREE
03/12/2016, 07:41
Arkadaşlar bu gün aracımı teslim aldım. Fiat' a teşekkür ediyorum. Güzel bir şekilde iç- dış yıkayıp sorunsuz bir şekilde teslim ettiler.

Gözünüz aydın hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Göğüste P harfi var mi sizde?

Bryant8
03/12/2016, 12:47
Var:)

nihat namuk
03/12/2016, 13:29
Bugün İzmit Efsane fiat yetkili servisine gittim. Airbag şişmesini Foto çekip merkeze ilettiler. 1 hafta gibi bir sürede cevap gelir diyorlar.
Ancak; araç 2006 model olduğu için red edilebilirmiş diyorlar. 2006 olupta bu yıl içerisinde değişim yaptıran varmı?

GPEMREE
03/12/2016, 13:31
Var:)

İyi valla şanslıymışsınız ben de yok :)

nihat namuk
19/12/2016, 13:32
Geçen Hafta Airbag şişmesi için Genel Merkezden olumsuz cevap geldi. 2006 Model olduğu için 10 yaş üstü araçlarda destek vermiyorlarmış. 99 model palio da bile böyle sorun yokken Puntolarda böyle kronik sorunlar çıkmazı FİAt'a hiç yakışmıyor. Maden fiat 10 yıldan sonra kendi arabalarını tanımoyar. Bende araçtaki ön ve arkada bulunan fiat logolarını kapatıyorum. Facebook taki 5600 üyesi bulunan Fiat punto grubumuzda yayınladığım bu fotoları burayada koyuyorum.

Punto TR | Grande Punto TR

Han
19/12/2016, 16:04
Bugün İzmit Efsane fiat yetkili servisine gittim. Airbag şişmesini Foto çekip merkeze ilettiler. 1 hafta gibi bir sürede cevap gelir diyorlar.
Ancak; araç 2006 model olduğu için red edilebilirmiş diyorlar. 2006 olupta bu yıl içerisinde değişim yaptıran varmı?

geçen hafta bende servise gittim aracım 2006 model foto çekip servise ilettiler sabah erken gitmiştim aynı gün saat 16:00 sularında aradılar 10 yaşı geçtiği için iyi niyet kapsamına girmiyor yardımcı olamıyoruz gibi bişiler söledi ücretli değişim yaptırmak istersemde 4700 tl cikmiş.sonra başka servise gittim onlarda şasi no dan sorguladılar başka serviste kayıt açıldığı için kayıt açamıyoruz açsak bile aynı sonuç gelir dediler fiat'mesaj attım ilgilenip geri dönende olmadı arabaları 10 yılı geçince çöpe atıcaz artık yapıcak bişey yok.

turboferhat
19/12/2016, 17:35
2 gün önce atasehir birmota basvurdum. 2099 120.000 servis bakimli.. bugun onay geldi , atasehir birmot calisanlari cok ilgili ve alakali.. dogr servislerden sonra gordugunuz ilgile alisamiyosunuz hepsine cok tesekkur ediyorum..

edll
19/12/2016, 20:55
Geçen Hafta Airbag şişmesi için Genel Merkezden olumsuz cevap geldi. 2006 Model olduğu için 10 yaş üstü araçlarda destek vermiyorlarmış. 99 model palio da bile böyle sorun yokken Puntolarda böyle kronik sorunlar çıkmazı FİAt'a hiç yakışmıyor. Maden fiat 10 yıldan sonra kendi arabalarını tanımoyar. Bende araçtaki ön ve arkada bulunan fiat logolarını kapatıyorum. Facebook taki 5600 üyesi bulunan Fiat punto grubumuzda yayınladığım bu fotoları burayada koyuyorum.

Punto TR | Grande Punto TR

benim öyle bir sorunum olmadı ama aracı yeni aldım kontrol ettirmek istiyorum dediğimde servisin kazık fiyatlar çekmesinden sonra fiyat logolarını ozaman kapatmıştım.Ha etkisi olurmu, en azından fiyat yazısını görüp küfrederek günaha girmiyorum artık :)

teo53
20/12/2016, 11:25

Merhaba aracınız sanırım emotion donanım gövde rengi bej aynı ürün ve rengi temin edebildiler mi yoksa siyah mı taktılar ?

halilimo
20/12/2016, 12:01
Sismeden dolayi basvuru yapmistim az once aradilar degisim kabul edilmis. Parca bekleniyor. Yalniz konustugum kisi fiatin parca sokuldukten sonra disaridan bir mudale sonucu sismis olmasi durumunda ucret talep edilebilecegini yazildigini soyluyor. Tabiki bende dusaridan bir mudahale airbag i patlatir sisme disaridan bir mudahaleyle mi olur diye cikistim. Yazan bu dedi bende tamam dedim parca bekliyorum.

karkin59
27/12/2016, 09:45
arkadaşlar airbag şişmesınden dolayı basvuruda bulunmustum aracım 2007 model ümidimi kesmiştim aracım 10 yasına girecegı ıcın ama kabul edilmiş sayenızde.servis tekirdağ haliç oto özellikle servıs kabulde serkan bey cok ilgili cıty modu ıcınde cok ılgılenmıstı kesınlıkle tavsiye edıyorum tekırdga da bulunanlar için. hepınıze teşekkür ediyorum :)

halilimo
27/12/2016, 18:16
Araci teslim aldim arkadaslar yalniz gogus tam oturmamis sol taraf sifir baslayip cama dogru yarim cm kadar yukari yukselerek gidiyor. Ayni zamanda direksiyondan plastik surtme sesi geliyor. Birde kolcagim tas gibiydi araca bindim bir baktim kolcak sallaniyor biz dokunmadik diyorlar bide sallanmasi normal mi sizce diyorum normal diyor deli edecekler insani

feyzullah
27/12/2016, 20:32
Araci teslim aldim arkadaslar yalniz gogus tam oturmamis sol taraf sifir baslayip cama dogru yarim cm kadar yukari yukselerek gidiyor. Ayni zamanda direksiyondan plastik surtme sesi geliyor. Birde kolcagim tas gibiydi araca bindim bir baktim kolcak sallaniyor biz dokunmadik diyorlar bide sallanmasi normal mi sizce diyorum normal diyor deli edecekler insani

Bu kötü haber yarın birgün benimkide değişecek umarım şikayetleriniz giderilir.

Ezeldenberi
27/12/2016, 21:40
Halil direksiyondan gelen ses için ve göğüste ki soruna servis ne kılıf uyduruyor. Bence göğüs montajı yaparken o kolçağın üstüne kesinlikle hem oturmuş hemde abanmışlardır.

halilimo
27/12/2016, 22:03
Halil direksiyondan gelen ses için ve göğüste ki soruna servis ne kılıf uyduruyor. Bence göğüs montajı yaparken o kolçağın üstüne kesinlikle hem oturmuş hemde abanmışlardır.

Gogus kismini yarin fotolarim abi atarim buraya cok goze batmiyor kimse fark etmez ama benim gozum takiliyor bozuk yollarda test ettim hic ses yok. Bu yuzden hic dokundurtmayim diyorum. Kolcakdan dolayi kavga ettik zaten biz dokunmadik diyorlar bende yuklenmissiniz icten plastigi ezmisiniz dedim ama biz bisi yapmadik diyorlar eve gelince fark ettim cakmakligi sokmusler vede yerine takmamislar oyle sokuvermisler. Kendim eksiklikleri gidercektim ama yarin sabah merkeze sikayet etcem hicbirseye dokunmadan baska servise gostercem. O ustayida ozellikle sikayet etcem kolcak hafif sallanir diyor bide bu normal diyor sinirden koladim aracin yanindan gozum gormesin kaybol etrafimdan dedim tam sobalik bunlar. Araci biraz kullandiktan sonra el frenin de ayari bozulmus sanirsam bunlar el frenini ve onu cevreleyen plastik aksamida sokmusler aksamustu aldigimdan inceleyemedim yarin iyice bakicam. Direksiyon degilde sinyal kollarinin oldugu plastik aksami cok kotu takmislar tam bir emanet vede iyi oturtmadilar heralde plastik plastige surtuyor fiyakliyor surekli onu test ederken fatk ettim. Cokcem ustlerine asla birakmam bole.