PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Buji önerisi

fbsrkc06
21/11/2016, 22:43
araç 2012 punto lounge otomatik

brc tüp takıldı...

buji önerisi varmı?

buji ve buji kablolarınını değiştirmem söylendi..

önerilerinizi tavsiyeleriniz bekliyorum...

MKavruk
22/11/2016, 06:30
Merhabalar Serkan Bey, lpg için aracınıza en uygun buji ngk iridyum bujilerdir. aracın orjinali de ngk fakat iridyum değil. Aşağıdaki bağlantıdan kendinizin de aracınızı seçerek bulabileceği gibi aracınıza uygun buji LPG 8 bujisiir. İkinci bağlantı ucuza satın alabileceğiniz bir yerdir. Daha ucuz diye bosch bujilere takılmayın. ngk hem daha iyi performans veriyor hem de daha uzun ömürlü oluyor.

https://www.ngk.de/nc/tr/ueruen-bulma-araci/produktfinder/PKW/ZK_LPG/
NGK LPG BUJİSİ LPG 8 «Otogaz Burada Lpg Yedek Parça (https://www.otogazburada.com/ngk-lpg-bujisi-lpg-8-pmu155)

Buji kablosu olarak Ünüvar kullanıyorum, (imkanım olduça yerli ürün tercih ettiğim için) 8113 kodlu olan sanırım sizin aracınıza da uygun. 10.000kmdir kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım. Aşağıdaki bağlantıdan aracınızın özelliklerini seçerek çeşitli markaların uygun buji kablolarını bulabilirsiniz.

https://www.aloparca.com/yedek-parca/UNUVAR/Buji-Kablosu/8113/80008706

fbsrkc06
24/11/2016, 08:13
Butceyi asti biraz bu bujiler

fbsrkc06
24/11/2016, 08:24
YR6 KI 332 S nasil acaba bilgisi olan varmi
Tesekurler

MKavruk
24/11/2016, 09:04
Merhabalar Serkan Bey, 30.000km ömrü olan bir buji (zaten orjinalinin ömrü 20.000km). Size önermiş olduğum NGK'yı almadan önce aratmıştım, tırnak aralığını 0,7'ye kadar çekerek (NGK 0,8) lpgye uyumlu hale getirilmeye çalışılmış diye düşünüyorum. NGK'de 80.000kmyi bulabilirsiniz. LPG taktırdığınıza göre aracı kullanmayı düşünüyorsunuz. NGK'yı bir kere takıp devam edersiniz. Benzinde tırnak aralığı 1,0 olduğu düşünülürse 0,7 benzinde sıkıntı yaratabilir diye düşünüyorum. Toplam sette 80TL avantajınız olur (28TL - 48TL) ama kullanım kmnize ve aracın tüketim ve benzine uyum kabiliyetlerine bağlı olarak avantajınız eriyebilir. NGK buji ile 6,5 - 7,5 L/100km LPG tüketimine sahibim düşük devirler hem benzin hem lpgde iyileşti.

fbsrkc06
24/11/2016, 09:38
Sizin aracinizdami punto ?

khanunl
24/11/2016, 14:08
araç 2012 punto lounge otomatik

brc tüp takıldı...

buji önerisi varmı?

buji ve buji kablolarınını değiştirmem söylendi..

önerilerinizi tavsiyeleriniz bekliyorum...

Aracınızda randıman alma açısından buji hususunda yapacağınız harcamada doğru ürünü tercih etmelisiniz. Ngk lpg laserline buji aracınız için en doğru bujidir.Uzantısını vereceğim web adresinden aracınızın motor koduna karşılık gelen ürünü almalısınız.Kablolarıda muhakkak değiştirin.Kolay gelsin.https://www.ngk.de/nc/tr/ueruen-bulma-araci/produktfinder/PKW/ZK_LPG/

feyzullah
24/11/2016, 14:55
Merhabalar Serkan Bey, 30.000km ömrü olan bir buji (zaten orjinalinin ömrü 20.000km). Size önermiş olduğum NGK'yı almadan önce aratmıştım, tırnak aralığını 0,7'ye kadar çekerek (NGK 0,8) lpgye uyumlu hale getirilmeye çalışılmış diye düşünüyorum. NGK'de 80.000kmyi bulabilirsiniz. LPG taktırdığınıza göre aracı kullanmayı düşünüyorsunuz. NGK'yı bir kere takıp devam edersiniz. Benzinde tırnak aralığı 1,0 olduğu düşünülürse 0,7 benzinde sıkıntı yaratabilir diye düşünüyorum. Toplam sette 80TL avantajınız olur (28TL - 48TL) ama kullanım kmnize ve aracın tüketim ve benzine uyum kabiliyetlerine bağlı olarak avantajınız eriyebilir. NGK buji ile 6,5 - 7,5 L/100km LPG tüketimine sahibim düşük devirler hem benzin hem lpgde iyileşti.

LPG bujilerinde alt devirlerde her iki yakıt türünde de bir canlanmadan bahsediliyor internette. Bununla birlikte bir kullanıcı olarak üst devirlerde gözlemleriniz nasıl? Mesela üst devirlerde gaz tepkimleri, motor sesi ve ivmelenmesi gibi.

MKavruk
24/11/2016, 18:43
Merhabalar Feyzullah Bey, belirtmiş olduğunuz gibi alt devirlerde benzinde de canlanma oluyor (ngk için diyebilirim, bosch için belirgin bir artı gözlemlememiştim), ama lpgde aracın tepkilerinin benzinle ayırt edilemediğini belirteyim. Astra H'de lpgde aracımın daha seri hale geldiğini kimseye anlatamamıştım:) motoru Euro 5'e uyarlamak için düşük devirlerini öldürmüşler, iridyum buji bu durumu ortadan kaldırmıştı. lpg üst devirlerde genel olarak benzinden daha kotu bir performans sunuyor, iridyum buji bu durumu belirgin bir şekilde değiştirmedi gözlemlediğim kadarıyla ama grande punto 1.4 8v 77bg aracımda zorlanmadan 160km/s hıza erişebildim. Araç zaten 4000 devirden sonra bittiği için genelde 3500devirin üstünü pek görmüyorum, yalnız astra h'de 4000devir üstü benzin biraz daha nefesli kalıyordu.

feyzullah
24/11/2016, 19:07
Bizim araclarda 140 uzeri hizda uzun sure gidilmez zaten. 3000-4500 devir arasi orijinal bujilere gore belirgin bir performans dusuklugu yasatmiyorsa ekonomik omru dikkate alindigi takdirde daha isabetli bir secim olur lpg 8 bujisi. Bilgilendirmeniz icin tesekkürler