PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil yardim Arkadaslar 2006 benzin lpg puntom var arac soguk havalarda ilk calistirdi

Yalinilker
17/11/2016, 18:21
Arkadaslar 2006 benzin lpg puntom var arac soguk havalarda ilk calistirdigim da aracin osinmasini beklerken rolantide once motor ariza lambasi yanip sonuyor ve sonra ariza lambasi surekli yanmaya basliyor tamirciye goturdum sistemde 2 ve 4 silindirde tekleme gozukuyor. Aracta arizali gosteren atesleme bobinini 3 ile yereni degistirdik ertesi gun araci calistirdim ve yine isinmasini beklerken yine motor lambasi yanip sondu fakat sabit kalmadi tamirfiye yine gittim fakat yine ayni silindirlerde yani 2 ve 4 te tekleme gosteriyor.SIkıntım boyle fakat araba isindiktan sonra gicbir sekilde ne bi sallanti yada gidiste bi tekleme ya da guc kaybi yasamiyor arac sadece sogukkan isinirken bu hatayi veriyor sizce sebebi ne olabilor ?

Ezeldenberi
17/11/2016, 19:17
Benzinli Punto kullanıcı arkadaşlar daha sağlıklı çözüm sunacaktır. Aracınızı sürekli benzinde kullanmayı denediniz mi? Enjektörlerde sorun olabilir, ustanız hiç bir yorum yapmadı mı?

Yalinilker
17/11/2016, 20:34
1 haftadir benzinde kullaniyorum fakat benzinde de hata verimce tamirciye gittim fakat sadece hava cok soguk oldugunda yapiyor su anda buji yerini de degistirdik eger yine hala 2 ve 4 te hata verirse kablolarina baktirman gerekiyor dedi oda olmassa beyinciye yada yetkili servise gotur orjinal yazilimla baktir dedi yarini bekliyorum