PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KALORİFER FANI ARIZASI

dartanyal
17/11/2016, 10:21
Arkadaşlar merhaba

2006 1.4 Dynamic aracımın dijital kalorifer sistemi var kaloriferi en sıcak 32°C de açıyorum fanıda en hızlı konuma getiriyorum ama üfleme çok az oluyor bazen kendi kendine fan gürültülü bir şekilde üflemeye başlıyor 30-40sn sonra tekrar en yavaş konuma geçiyor bu arada göstergede bir değişiklik yok herşey ayarladığım gibi bu neden olabilir fan moturunda mı arıza var yok araç içi sıcak değeri ile mi alakalı bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Ezeldenberi
17/11/2016, 11:09
Kıvanç bey, forumu biraz karıştırabilirsiniz;

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/34129-digital-klima-arizasi.html

SinanTR
17/11/2016, 18:28
yeni yaptırdım aynı sorun benim aracımdada vardı ister klimada ister kaloriferde fanı artırınca fan kafasına göre takılıyodu fan tuşu ile oynamıyodum ama fan hızlanıyo yavaşlıyo falan ben bu durumu dijital klimanın otomatik şekilde yaptığını sanıyodum taaki alttan gir soketi kurcalayıp normale döndüğünü görene kadar

iyi bir elektrikçi bulup torpidonun alt kısmından rezistör ve fan motorunu söktürün ben söktürdüm rezistöre giren soket gevşemiş şansıma rezistör sağlam çıktı o yansa iyi bi meblağ o parça ve genelde ayakları eriyormuş okuduğum kadarıyla bide fan motorunun içinden yaprak ve çamur gibi şeyler çıktı baya bi dolmuştu muhtemelen 2008 den beri ilk kez söküldü temizlikleri yapıldı soketler sağlamlaştırıldı fan motoruna giren sokette de biraz kararma vardı oda demizlendi ve sağlamlaştırıldı fanın sesi ve üflemesi fark etti yetkili servisemi gitsemmi diye kararsız kaldım ki iyiki götürmedim size tavsiyem iyibi elektrikçi bulun