PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic Durmaya yakın silkeleme

igny
14/11/2016, 14:49
1.3 dualogic gp aracım 123 binde
Araç son zamanlarda lambalarda vs durmak üzere iken sanki debraja basmazsınızda araba ileri gitmek ister ama siz frene bastığınız için gidemez istop etme noktasına gelir son anda debraja basar kurtarırsınız ya işte bu olayın aynısını yaşıyorum.Sorun neden olabilir acaba.Robotla alakalı yada debriyaj baskı balata ile alakalı olabilirmi

MKavruk
14/11/2016, 16:31
Merhabalar İsmail Bey, sorununuz baskı balata. Seviye ölçümünü gerçekleştirip gerekirse dualogic kalibrasyonunu gerçekleştirmeniz ya da baskı balata (debriyaj çatalı dahil) değişimi yaptırmanız gerekebilir.

igny
15/11/2016, 16:47
Merhabalar İsmail Bey, sorununuz baskı balata. Seviye ölçümünü gerçekleştirip gerekirse dualogic kalibrasyonunu gerçekleştirmeniz ya da baskı balata (debriyaj çatalı dahil) değişimi yaptırmanız gerekebilir.

teşekkürler en yakın zamanda bir ölçüm yaptırayım

Ahsen34
16/11/2016, 11:57
fren müşürünü kontrol ettirin. yerinden kaymış olabilir.
bende aynen şöyle yapıyordu belki aynıdır sizle: trafikte dur kalk giderken yada ışıklarda iyice yavaşladığımda hafif frene bastığımda araba halen gaz verir yada rölantide devam edermiş gibi kendini ileri atmaya çalışıyor ve frene az daha bastığımda birden hoplatıp duruyordu. iki kez gittim fren müşürünü iki kez değiştiler. 3.cü seferinde usta farketti fren müşürü ya yerinden çıkmıştı taktıktan sonra yada yerine tam oturmamış onu oturttu hatta dedi usta fren müşürü yerine tam oturmamış o oturdu şimdi diye. ondan sonra hiçbir sıkıntısı yok. fren müşürüde biraz zahmetli biyerde tam göremiyorlar. gittiğiniz fren müşürünü bi kontrol ettirin tam yerindemi diye. daha kolay olan bu çünki

Punde
28/12/2016, 22:37
teşekkürler en yakın zamanda bir ölçüm yaptırayım

Ne yaptiniz acaba bir sonuca varabildiniz mi?

igny
29/12/2016, 09:19
fren müşürünü kontrol ettirin. yerinden kaymış olabilir.
bende aynen şöyle yapıyordu belki aynıdır sizle: trafikte dur kalk giderken yada ışıklarda iyice yavaşladığımda hafif frene bastığımda araba halen gaz verir yada rölantide devam edermiş gibi kendini ileri atmaya çalışıyor ve frene az daha bastığımda birden hoplatıp duruyordu. iki kez gittim fren müşürünü iki kez değiştiler. 3.cü seferinde usta farketti fren müşürü ya yerinden çıkmıştı taktıktan sonra yada yerine tam oturmamış onu oturttu hatta dedi usta fren müşürü yerine tam oturmamış o oturdu şimdi diye. ondan sonra hiçbir sıkıntısı yok. fren müşürüde biraz zahmetli biyerde tam göremiyorlar. gittiğiniz fren müşürünü bi kontrol ettirin tam yerindemi diye. daha kolay olan bu çünki

Evet dediğiniz olayın aynısını yapıyor.Ustaya götürdüm şanzuman takozu dedi.Değiştirdik.Ama değişen pek bişey olmadı.Sadece bu silkeleme biraz yumuşadı okadar.Ama işin ilginci bunu herzaman yapmıyor.Ustaya gidiyorum derdimi anlatıyorum deniyelim diye biniyor araca ama hiç sorun çıkarmıyor.(gıcıklığı bana sanırım :)).

-Sorun devam etmektedir.
Fren müşirini kendim kontrol edebilirmiyim.tam olarak nerede acaba

Punde
29/12/2016, 12:33
Ondan yapacagini sanmiyorum. 35 tl musir + 10 tl iscilikle ben degistirdim ama sonuç değişmedi. Bujileri ve kablolarini dun drgitirdim yine bir şey değişmedi. Bobini de degistiricem ama teklemiyor arac gram titreme yok boşa masraf olur gibi geliyor. Ateslemesinde problem olan aracta en azindan gaz benzin gecislerinde sarsinti hissedilir değil mi? Hissettirmiyor bile.