PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fan Arızası Hakkında(Sadece 4. Kademede Çalışıyor)

SinanT
09/11/2016, 21:15
Merhabalar arkadaşlar.

Puntolarımızın kronik sorunlarından biri olan Havalandırmanın 1,2 ve 3. kademede çalışmayarak sadece 4. kademede çalışması ve torpidonun altındaki kabloları iterek diğer kademelerde geçici çalışması sorunu hakkında yardımınıza ihtiyacım var.
Kabloyu kurcalayınca düzeliyor, fanı kapatıp tekrar açınca 4. kademe hariç diğerlerinde yeniden çalışmıyor.

İnternet'te bununla ilgili çeşitli bilgiler var fakat anlatımı Türk kaynaklardan bulamadım.
Anladığım kadarı ile kalorifer rezistansının değişimi ile sorun çözülüyor.
Doğru Parça acaba aşağıdaki resimdeki midir ?

34230

Resim Kaynak : Fiat Kalorifer Rezistansı Rezitörü 55702407 - Orjinal » Oto Erdem (https://www.otoerdem.com/fiat-kalorifer-rezistansi-rezitoru-55702407-orjinal-urun-2032.html)

Eğer bu ise sanırım yapılabilir. Eğer öneriniz olur ise, doğru parçayı bulduysam deneyeceğim ve çözebilirsem burada da diğer arkadaşlara kaynak açısından anlatmaya çalışacağım.
Yorumlar için şimdiden teşekkürler.

Ezeldenberi
09/11/2016, 22:27
Sinan, kesin ben bu işe el atacam diyorsan. Bence araçta ki parçayı sökerek durumuna bir bak, sonra parçanın birebir aynısını alıp takarsın.

timbaz
09/11/2016, 22:59
Parcanin durumuna gore direnci tamir edip kullananlar da vardi...

SinanT
09/11/2016, 23:15
Sinan, kesin ben bu işe el atacam diyorsan. Bence araçta ki parçayı sökerek durumuna bir bak, sonra parçanın birebir aynısını alıp takarsın.
Parçaya bakarak açıkçası durumunu anlayamam sanırım ama doğru yol sanırım bu olacak, yanlış parça almamak adına da.

Parcanin durumuna gore direnci tamir edip kullananlar da vardi...
Evet onu da gördüm direnç değiştirerek sorun giderenler var fakat uzun ömürlü olmadığınıda ekliyorlar.

SinanTR
10/11/2016, 11:01
bu parçanın fiyatı çok yüksek değil benim aracım dijital klimalı model bizimkilerde o parça daha farklı ve fiyatı daha tuzlu

genelde bu parça arıza yapıyor aynısından alıp deneyin muhtemelen düzelir

sinaga
18/12/2016, 21:21
Arkadaşlar bu sorun bugün benim aracımda da meydana geldi. Çözüm buldunuz mu?

onurgenc87
18/12/2016, 23:00
Hocam 1-2-3-4 arası geçişleri yavaş çevirerek yapınca sorun düzeliyor. Daha doğrusu uzun süredir dikkat ederek çeviriyorum ve bu arıza oluşmuyor.

sinaga
18/12/2016, 23:47
Hocam benim bugün oldu sabah sınava giderken birşey yoktu dönüşte de kullandım merkeze geldim arabayı parka bıraktım, dönüp bir daha arabayı çalıştırdığımda fan 1-2-3 çalışmıyordu. İşin ilginç tarafı sirkülasyon düğmesine başında hoparlörlerden tık diye ses geliyor

edll
19/12/2016, 09:34
bende iki kez bu sorun çıktı ve elektrikçi ikisindede bu parçanın biyerlerine lehim yaparak çalıştırdı. bir yıldır sorun çıkmadı.

engin1984
22/12/2016, 14:23
Bende do olmuştu. Beyaz filtreyi değiştirdik. Sorun bir daha yaşanmadı.

punto1414
23/12/2016, 17:18
arabayı ilk aldığımda aynı mevzu benimde başıma geldi..sadece 4.kademede çalışıyordu..elektrikçiye gittim..torpidonun altından bi şeyler söktü leğim flan yaptı 50 tl aldı şimdilik çok şükür bir sıkıntı yok.

sinaga
23/12/2016, 17:39
Arkadaşlar elektirikciye gitti. Yukarıdaki parça değişecek dedi, bende burada okuduklarıma binaen lehimnyapsak olmaz mı dedim o da parçayı bulamazsak öyle yapacağız dedi. Fakat parçayı bulamadım saniyede. Ama usta parçayı sökmeye çalılsoken fan 1-2-3 de de çalışmaya başladı. Bende kalsın dedim. 10 tl verdim çıktım