PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3 sn gecikmeli marş durumu

igny
09/11/2016, 12:40
Merhaba arkadaşlar.Şöyle bir sorunum var

aracımı hergün işe gidip gelmek için kullanıyorum.Sabah ve akşam kontağı sonuna kadar çeviriyorum 3-4 sn hiç ses yok 4.snde marş basmaya başlıyor.Normalde kontağı çevirir çevirmez marş basmaya başlar ya benimki 3-4 sn gecikmeli başlıyor.başladıktan sonra çalışıyor hemen uzun süre o marş basma durumunda kalmıyor sadece gecikmeli başlıyor.Ayrıca arasıra esp-asr -hillholder devre dışı uyarısı veriyor.biraz gidip tekrar çalıştırınca düzeliyor.Bu gecikme sadece ilk çalıştırmada var.kontağı kapatıp 2.ye deneyince hemen çalışıyor.Sorun ne olabilir acaba

Ezeldenberi
09/11/2016, 13:02
Sorun akü kaynaklı olabilir bir baktırın.Dh de benzer bi arızayı, marş dinamo değişimi ile çözmusler ( multijet) ;

https://tablet.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=12524181&p=1&anchorToGo=12524181#12524181
Arkadaşım saol sen neden bahsediosun denemedigim şeymi kaldı hadi dedim ısıtma bujisi onlara bakıldı temizlendi degistirdi usta 2 gun kullandım sıfır ıstıma bujisi kontagı acıp bekliyorum kapatıyorum bidaha acıp bekliyor sonra bida 3. 4. de marşa basıyorum neler denemedik yok yok yok araba çalışmıyor korkunç bir ses araba çalışırda marş dinamosu takılı kalır yada çalışan arabaya marşa basmaya devam edersin ya aynı öyle iğrenç çıldırtan bi ses araç çalışma esnasında sarsılıyor sağa sola delirdin diyebilirim carbon clean mı yapılmadı enjektör temizliğimi mazota katkılarmı konulmadı envai çeşit yok oğlu yok yağı değiştir hava filtresi mazor filtresi bilmem ne rölesi daha neler neler yok çalışmıyor enson bu site ve bikaç yerden aldığım bilgiler marş dinamosundan sorun olduğu yöninde bakalım onu da değiştircem gene olmadı motoru komple söktürcem yenisini taktırcam çıkan moturuda gm türkiyeye paketleyip göndercem delirdim....
Evet arkadaşlar Sorun marşmotorundaymış Marş motorum Sökülüp tamiri yapılıp takıldı 2 saatte sorun bitti soguk sıcak farketmiyor tek marşta sessiz gürültüsüz sorunsuz birşekilde çalıştı aracım.Buradan yardımcı olan tüm arkadaşlara Teşekkür ederim saolun varolun :)

igny
10/11/2016, 08:54
DH deki sorun aracın geç çalışması ile ilgili gibi geldi bana.Bendeki sorun marş almaması yani marş motoru 3 sn ye sonra devreye giriyor

ORS15
10/11/2016, 12:12
İsmail bey, bence marş motorunun üzerinde bulunan selenoid den kaynaklı diye düşünüyorum.

arpadan
10/11/2016, 12:34
yakıt filtre/pompasından olabilir mi acaba

igny
10/11/2016, 15:21
Peki bu selenoid sorunlu ise 2.denemedede aynı sorunu yaşatırmı .Uzun süre bekleyip çalıştırmayı denediğimde bu sorun oluşuyor.sonraki denemelerde sorun olmuyor çünkü.birde eğer sorun bu ise maliyeti ne civarlardadır acaba

igny
10/11/2016, 15:23
yakıt filtre/pompasından olabilir mi acaba

yakıttan olsa marş motoru dönüp çalışmamazlık yapması gerekmezmi.Bana elektriksel bir sorun gibi geliyor sanki

ORS15
10/11/2016, 16:10
Peki bu selenoid sorunlu ise 2.denemedede aynı sorunu yaşatırmı .Uzun süre bekleyip çalıştırmayı denediğimde bu sorun oluşuyor.sonraki denemelerde sorun olmuyor çünkü.birde eğer sorun bu ise maliyeti ne civarlardadır acaba
olabilir, maliyeti konusunda bilgim yok. Bir oto elektrikçiye götür söktür marş dinamosunu, kontrol ettir bence.

Ezeldenberi
29/11/2016, 18:05
İsmail bey, aracınızın sorunu çözüldü mü?

igny
30/11/2016, 13:07
İsmail bey, aracınızın sorunu çözüldü mü?

Hayır Zafer Bey çözülmedi hangi ustaya götürdü isem bişey söyleyemediler.Herkes farklı bişey söylüyor kimisi marş motoru diyor kimisi kontak termiği kimisi kömür ama çözüm yok malesef daha Farklı bir fikri olan varmı

dogangoktug
30/11/2016, 13:25
Bendede aynı şey var ama ben bunu hiç sorunmuş gibi düşünmemiştim konuyu takipteyim aracım 1.4 evo

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

igny
05/12/2016, 23:17
Sorunu buldum arkadaşlar.Aracımı sürekli viteste iken çalıştırıyordum.Daha önceleri kontağı çevirmemle vitesi boşa atması bir oluyordu.Şimdi N ye geçene kadar 3-4 saniye bekliyor.Elle boşa atmaya çalıştığımdada oluyor aynı şey vites boş konuma gelmesi 3-4 sn sonra oluyor.Aslında buda sorun acaba soğuk havalardan olabilirmi