PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Servis Servis Servis...

mTk
30/01/2007, 15:56
Şu arabayı aldım alalı servisten çıkamadım. Son değişen parçada city motoru. Bunu daha önce siteye eklemiştim. Şimdiki konu ise yapılamayan rot ayarını yaptık diye geçiştirmeleri.
City motoru değişmesi için arabayı teslim ettim, teslim ederken oradaki yetkiliye rot ayarıda yapacaksınız dimi dedim. Hayır dedi , bu çok basit bi işlem rot ayarına gerek yok dedi. Siz daha iyi bilirsiniz arabamın ayarını bozmayında neyaparsanız yapn dedim. Ertesi gün arabayı teslim aldım, yine sordum rot ayarı yapıldımı. Yok dendi, gerekte yok dendi. Arabayı aldım eve geldim. Ertesi gün uzun yola çıktım. Arabayı sabitleyemiyorum, sürekli direksiyonla oynamam gerek. Araba sürekli çizgiden çıkıyor.
Dünde servisten aradılar city motorunuz değiştik nasıl memnunmusunuz diye. Anlattım herşeyi. Bugun de o yetkili usta aradı beni arabnızın rot ayarı yapıldı. Ben yapılmadı biliyordum oyuzden oyle söyledim dedi. Peki ozaman bu araba niye sağa sola kaçıyor dedim. Rot ayarı bozuktur dedi. Hasbinallaaahh. Yahu bende sana onu söylüyorum işte rot ayarını bozmuşsunuz ve yapmamamışsınız dedim. Bu sefer belki yol bozuktur size öyle gelmiştir dedi. Herzaman gittiğim yol 20000km dir kullandığım araba bunu sezemiyeceksem artık sürmiyim ben bu arabyı dedim.
Sonuç fiyasko. Gelde soğuma arabadan.

OzzY
30/01/2007, 16:00
geçmiş olsun. şanssızlık birazda.

Mısafir
30/01/2007, 16:01
Hangi servis hocam. Burada iyi servisleri de kötülerini de yazalım ki birbirimize faydamız dokunsun.

searchandrescue
30/01/2007, 16:13
geçmiş olsun

yamtar00
30/01/2007, 16:44
geçmiş olsun

dagored
30/01/2007, 16:55
Hangi servis hocam. Burada iyi servisleri de kötülerini de yazalım ki birbirimize faydamız dokunsun.

mtk geçmiş olsun...

ben daha önce de belirtmiştim Ankara kartaş ın servisinden memnun değilim ben...

İbrahimKC
30/01/2007, 16:58
vAlla bu sorun gerçekten can sıkıcı. Hafta sonu karlı havada Denizliden gelirken, çok stres oldum. Direksiyona sıkı sıkı yapışıp oynamasın diye baya efor sarfettim. Şöyle düz yolda direksiyonun alt kısmında hafifce tutup keyifli bir yolculuk yapamdım daha. Hep bir tarafa düşme egilimde direksiyon. Bende ortada tutatam diye savas veriyorum.

Arabam su anda eskişehir de ve ankaradayım. Haftaya aldığımda tekrar KArtaş'a bırakacam (bu 3. sefer olacak). Ama bu sefer Mustafa usta, kesinlikle her türlü sorunu çözmek için elimizden geleni yapacaz merak etmeyin dedi. Bakalım görecez ne kadar dosgru söylüyor....

htuncelli
30/01/2007, 17:47
Şu arabayı aldım alalı servisten çıkamadım. Son değişen parçada city motoru. Bunu daha önce siteye eklemiştim. Şimdiki konu ise yapılamayan rot ayarını yaptık diye geçiştirmeleri.
City motoru değişmesi için arabayı teslim ettim, teslim ederken oradaki yetkiliye rot ayarıda yapacaksınız dimi dedi. Hayır dedi , bu çok basit bi işlem rot ayarına gerek yok dedi. Siz daha iyi bilirsiniz arabamın ayarını bozmayında neyaparsanız yapn dedim. Ertesi gün arabayı teslim aldım, yine sordum rot ayarı yapıldımı. Yok dendi, gerekte yok dendi. Arabayı aldım eve geldim. Ertesi gün uzun yola çıktım. Arabayı sabitleyemiyorum, sürekli direksiyonla oynamam gerek. Araba sürekli çizgiden çıkıyor.
Dünde servisten aradılar city motorunuz değiştik nasıl memnunmusunuz diye. Anlattım herşeyi. Bugun de o yetkili usta aradı beni arabnızın rot ayarı yapıldı. Ben yapılmadı biliyordum oyuzden oyle söyledim dedi. Peki ozaman bu araba niye sağa sola kaçıyor dedim. Rot ayarı bozuktur dedi. Hasbinallaaahh. Yahu bende sana onu söylüyorum işte rot ayarını bozmuşsunuz ve yapmamaışsınızdır dedim. Bu sefer belki yol bozuktur size öyle gelmiştir dedi. Herzaman gittiğim yol 20000km dir kullandığım araba bunu sezemiyeceksem artık sürmiyim ben bu arabyı dedim.

Merhaba mTk,

Öncelikle geçmiş olsun, umarım biran önce bu problemden kurtulursun...
Aracının tam olarak nesi vardı ? Neden city motorunu değiştirdiler ? Şundan dolayı soruyorum: Benim araçta da stabil gitme problemi var...Araçla 90-100 km de giderken, sabit düz bir çizgide ilerlemek neredeyse imkansız; sürekli olarak direksiyona düzeltme hareketleri vermek gerekiyor...Özellikle uzun yolda son derece yorucu, sinir bozucu ve zevksiz oluyor...Ancak, direksiyondan veya rottan gelen herhangi bir ses yok...Ama, arabayı bir türlü güvenli şekilde kullanamıyorum...Acaba, sorun direksiyonda mı yoksa rotta mı diye düşünüyorum...Bu sebeple sordum senin şikayetlerin neydi diye?
Çok sağol şimdiden...

barraquda
30/01/2007, 17:50
geçmiş olsun arkadaşım...

htuncelli
30/01/2007, 17:55
City motoru değişmesi için arabayı teslim ettim, teslim ederken oradaki yetkiliye rot ayarıda yapacaksınız dimi dedi. Hayır dedi , bu çok basit bi işlem rot ayarına gerek yok dedi. Siz daha iyi bilirsiniz arabamın ayarını bozmayında neyaparsanız yapn dedim. Ertesi gün arabayı teslim aldım, yine sordum rot ayarı yapıldımı. Yok dendi, gerekte yok dendi. Arabayı aldım eve geldim. Ertesi gün uzun yola çıktım. Arabayı sabitleyemiyorum, sürekli direksiyonla oynamam gerek. Araba sürekli çizgiden çıkıyor.
Dünde servisten aradılar city motorunuz değiştik nasıl memnunmusunuz diye. Anlattım herşeyi. Bugun de o yetkili usta aradı beni arabnızın rot ayarı yapıldı. Ben yapılmadı biliyordum oyuzden oyle söyledim dedi. Peki ozaman bu araba niye sağa sola kaçıyor dedim. Rot ayarı bozuktur dedi. Hasbinallaaahh. Yahu bende sana onu söylüyorum işte rot ayarını bozmuşsunuz ve yapmamaışsınızdır dedim. Bu sefer belki yol bozuktur size öyle gelmiştir dedi. Herzaman gittiğim yol 20000km dir kullandığım araba bunu sezemiyeceksem artık sürmiyim ben bu arabyı dedim.

Merhaba mTk,

Öncelikle geçmiş olsun, umarım biran önce bu problemden kurtulursun...
Aracının tam olarak nesi vardı ? Neden city motorunu değiştirdiler ? Şundan dolayı soruyorum: Benim araçta da stabil gitme problemi var...Araçla 90-100 km de giderken, sabit düz bir çizgide ilerlemek neredeyse imkansız; sürekli olarak direksiyona düzeltme hareketleri vermek gerekiyor...Özellikle uzun yolda son derece yorucu, sinir bozucu ve zevksiz oluyor...Ancak, direksiyondan veya rottan gelen herhangi bir ses yok...Ama, arabayı bir türlü güvenli şekilde kullanamıyorum...Acaba, sorun direksiyonda mı yoksa rotta mı diye düşünüyorum...Bu sebeple sordum senin şikayetlerin neydi diye?
Çok sağol şimdiden...

ORACLE
30/01/2007, 17:58
Arkadaşlar rot ayarına baktırmak yada yaptırmak pahalı bir şey değil.
gidin bir rotçuya baktırın ayar gerekiyorsada yaptırın.
Servisle uğraşmayın.
Ben bu hafta sonu bayağı bastım hiç bir problem yok direksiyonla ilgili.
Pek tabi bir arızada olabilir ama bana rot ayarı gibi geliyor.

htuncelli
30/01/2007, 18:02
vAlla bu sorun gerçekten can sıkıcı. Hafta sonu karlı havada Denizliden gelirken, çok stres oldum. Direksiyona sıkı sıkı yapışıp oynamasın diye baya efor sarfettim. Şöyle düz yolda direksiyonun alt kısmında hafifce tutup keyifli bir yolculuk yapamdım daha. Hep bir tarafa düşme egilimde direksiyon. Bende ortada tutatam diye savas veriyorum.

Arabam su anda eskişehir de ve ankaradayım. Haftaya aldığımda tekrar KArtaş'a bırakacam (bu 3. sefer olacak). Ama bu sefer Mustafa usta, kesinlikle her türlü sorunu çözmek için elimizden geleni yapacaz merak etmeyin dedi. Bakalım görecez ne kadar dosgru söylüyor....

Vallahi bende de aynı sorun kafayı yiyeceğim...

Mısafır
30/01/2007, 18:34
arkadaslar problem yasadıgınız yada memnun olmadıgınız servıse 2. kez gıtmeyın tanımasanızda baska servıs deneyın yada ıslemı hangı servıs yaparsa yapsın genede baska servıs deneyın ben bursa ve ıstanbulda gıtmedıgım servıs kalmadı ama sımdı ıcım rahat...

Auto engineeR
31/01/2007, 00:04
mehmet, kardeş durumuna üzüldüm. ama bu seni arabandan soğutmamalı. böyle bi kaç problmi doğal karşılamak lazım, bende hiç bu tip sorun olmadı, bazılarında olabiliyor. serwisini değiştirmen moralini yerine getirebilir.

kartaştan ben memnunum, hem de çok. oradaki herkes beni çok iyi tanıdığından mıdır nedir bilmiyorum ama ben gayet memnunum.

@ikcihan, arkadaşım kartaşta sedat beyle aranı iyi tutmaya bak. çok iyi bi insandır çok ilgili,bilgilidir. sorunlarını ona anlatırsan ,başkası halletse de bile bizzat ilgilenecektir aracınla

KeOpS
27/02/2007, 23:22
selam,ben en son 2 gun once gıttım ve suana kadar hıcbır sorun yasamadım servısımle ılgılı..
cumartesı arabayı yıkatıyım dedım cagırdım cocugu geldı aldı aracı ve farkettıgı bıseyı gosterdı bana benzın kapagının tam kenarları kavıslı bolumu yanı cok kucuk ama boya yememıs gıbymıs bende yenı farkettım dıkkatle bakılmadan anlasılması nerdeyse ımkansız
tabı ben durumuyum hıc:D dogru servıse anlkattım gosterdım onlar zaten benı gorunce anlıyolarkı serkan abının yıne aklına bısey takılmıs yada kucuk seyler yuzunden geldı yıne dıyolar:D
neyse sıkınıtımı gosterdım dırek dedıklerı sey su;
senı hıc bekletmıyım sıfır aracınmkını sokup senınkıne takıyım dedı ve gozumun onunda taktı ıcımde rahatladı ama dızel aracın benzın kapagı taktık o vardı o anda sımdı arac daha az yakıcak euheuheu :D
sorun yok yanı benım servısten hersey harıka ılgılı ve anlayıslılar yada benı sevıyolar:D

microab
27/02/2007, 23:50
@keops
Benzinli aracına "Diesel" yazan depo kapağı almışsın anladığım kadarı ile.
Küçük bir dikkatsizlikde depona eurodiesel i basmasınlar dikkat et...

uzman
28/02/2007, 00:03
bu arada devir sayacına dikkat et motoru yakmayasın.

SERDAR
02/03/2007, 15:40
arkadaşlar ben servisi tanıdığım için küçük şeylere para bile vermiyorum. ama size pek faydası dokunmaz çünkü başka bir şehirde. ben sık gittiğim için prb varsa bile acil değilse oraya saklıyorum. çok da temiz yapıyorlar. ama bazı şeyler benim de canımı sıktı. bikaç farklı yere de yazdım bunu forumda. boyasız, plastik sade bi tampon 650 lira. boyaması montajı falan ayrı tabi. o öndeki siyah parçalar varya tapondaki. 100lira. neymiş efendim, ithalmiş. yazık ya. paraları nelere veriyoruz! kasko ödedi ama insana koyuyor yine de. memleketin parası nihayetinde!

mTk
06/03/2007, 16:56
Arkadaşlar yukarıda bahsettiğim olayı bugun sonuçlandırdım.
Rot ayarını servis, dışarıda biryerde yaptırıyormuş. Arabayı tekrar rot ayarına soktuk ve ön tekerler resmen V çiziyormuş. Gelelim hesaplaşmaya. Rot ayarındaki ustalara bu arabayı sizmi böyle yaptınız diye sordum. Size gelmiş bu araba sizde böylemi rot ayarı yapıyosunuz dedim. Yok biz böyle yapmayız bu araba bize gelmiş olamaz dedi. Üstelemedim çıktım geldim. Şuan problem yok yokuş aşşağı 185km/h gayet stabil.

Ziyaretçi047
06/03/2007, 18:01
:D geçmiş olsun hallettiğine sevindim. ama anlattıkların bana tıkırtı burcu gibimsi geldi.

femoli
06/03/2007, 19:21
geçmiş olsun can sıkıcı şeyler ama nayapacaksın

mTk
07/03/2007, 13:20
:D geçmiş olsun hallettiğine sevindim. ama anlattıkların bana tıkırtı burcu gibimsi geldi.

Nasıl bağlantı kurdun?

dagored
14/03/2007, 18:35
bugün birmot servisindeydim
son derece memnun kaldım
servis çalışanlarına tekrar teşekkürler...

pdr42
29/03/2007, 19:04
yahu arkadaslar benimde basıma benzer bişey egeldi servise goturdum aracı yıllık bakım için aracı aldıktan sonra direksiyonu saga sola cevirirken kut kut ses geliyor rot mudru rotilmidir nedir bu anlamadım yahu nasıl iştir bu ne acaba saga tam tur sola tam tur ceviriken hep boel kut kut diye ses yapıyo sizce ne nereye vuruyo acaba ustelik adamlar fduzeltti guya nolduki acaba

flu
29/03/2007, 19:07
yahu arkadaslar benimde basıma benzer bişey egeldi servise goturdum aracı yıllık bakım için aracı aldıktan sonra direksiyonu saga sola cevirirken kut kut ses geliyor rot mudru rotilmidir nedir bu anlamadım yahu nasıl iştir bu ne acaba saga tam tur sola tam tur ceviriken hep boel kut kut diye ses yapıyo sizce ne nereye vuruyo acaba ustelik adamlar fduzeltti guya nolduki acaba

Valla Mustafa senin de bu diresiyondan çekmediğin kalmadı :) Sonunda bi gün allah korusun elinde kalıverecek :(

canberkkilic
29/03/2007, 22:12
hergun bı sorun cıkıyor.dün yine kartaşa gittim 260 ytl lik kısa-uzun far konumunu ayarlayan soldaki kolu komple garantiden yararlanarak değiştirttim.kola hamle yapmadan kendı değişiyodu.Mustafa Bey sağolsun çok yardımcı oldu!