PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akü değişimiyle alakalı fikirleriniz.

Evoque
03/11/2016, 22:45
Merhaba değerli arkadaşlar;

Aracımın ufak bir iki problemiyle ilgili servise gittim. Bunlardan biri start stop açıkken herhangi bir yerde durduğumda devreye girmesinin ardından, 3-4 saniye gibi bir süre sonunda ben debriyaja basmasam bile tekrardan motorun çalışmasıydı. Serviste akünün eskidiğini ve değişmesi gerektiğini söylediler bir ölçüm sonucunda. 450 birim çıkması gereken değer 277 çıktı. Ben zaten start stopu kullanmıyorum ve araca girdiğimde ilk iş onu kapatmak olur. Bunu servisteki ustaya söyledim ve akü ışığı yanmıyor aküyü değiştirmesem sorun olur mu dedim. Usta eğer start stop u aktif kullanmıyorsan aküyü değiştirmene gerek yok dedi önce, sonra da havalar soğudu sıkıntı çıkarabilir dedi. Sizce aküyü değiştirmeli miyim? Değiştireceksem hangi markayı tavsiye edersiniz. Markanın bir önemi var mıdır?

SinanTR
04/11/2016, 20:48
aracı günlük yoğun kullanmıyorsanız bence gittiği kadar gitsin iyice ölünce alırsınız

volkan1065
04/11/2016, 23:00
Akü işi sıkıntılıdır. Üzerindeki yeşil ışık sizi yanıltmasın. Akşam dan sabaha siyah olabilir. Elektirikciye ölcturun. Sorun varsa aniden yol ortasında bırakabilir.

Mert34
05/11/2016, 00:09
Değiştirin gitsin kapalı otoparkta -3. katta kaldığım olmuştu akü bittiği için 15-20 denemede çalıştıda gidip değiştirdim

Evoque
05/11/2016, 23:19
Her gün sabah akşam işe gidip gelirken kullanıyorum. Günlük kullanmak akü açısından daha avantajlı olmaz mı?

Evoque
05/11/2016, 23:20
Yeşil ışığın siyaha dönmesi nasıl oluyor ? Ben öyle birşey bilmiyorum. Acaba kontrol etmem gereken başka bir yer mi var ?

volkan1065
05/11/2016, 23:39
Yeşil ışığın siyaha dönmesi nasıl oluyor ? Ben öyle birşey bilmiyorum. Acaba kontrol etmem gereken başka bir yer mi var ?

Akünün üstündeki akü doluluk durumunu gösteren yerdir. Günümüzde artık yavaş yavaş akülerden kaldırılmaya başlandı. Sizinkinde varmı bilemem varsa zaten üzrinde yazar . Yeşil ışık akü şarjı var. beyaz su ekiskti yanlış hatırlamıosam siyah akü şarjı yok.

Akü işi gerçekten can sıkıcı akünün sağlamlığı ölçüm ile anlaşıır. Işığın yeşil olması çok bişi ifade etmiyor onu demek istedim. Geneldede servisler bu akü fazla gitmez derlerse kulak ardı etmeyin. Olmadık yol ortasında bayırda bir yerde kalırsınız sizi uğraştırır. Zaten önumuzde kış.