PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tavanda oluşan kahverengi lekeler

runrose
01/11/2016, 16:27
2012 model 30 binde servis bakımlı aracımın tavan döşemesinde kronik bir sorun olan kahverengi lekeler var.Servisin verdiği bilgiye göre kullanılan yapıştırıcı malzemenin zamanla akmasından kaynaklı bir sorun.Aracın garantisi bittiği için değişim yapılamıyor.Sizce Hakem Heyetine konuyu taşısak bir sonuç elde edebilirmiyiz.Fabrikasyon bir kusur sonuçta...

volkan1065
01/11/2016, 17:02
Deneyin ama çok bişi çıkacağını sanmıyorum. Örnek teşkil edecek bir karar varmı bunu öğrenmek lazım. Servisin size sonra diyeceği malum söz temizlik yaparken kimyasal kullanmışsınız o yüzden oluşmuş bu cevabı alacaksınız. ispat zor bir mesele.

Birde dışarıda yeniden kaplattırma fiyatını sordunuzmu. kaliteli bir deri ile maliyeti nedir.

runrose
02/11/2016, 00:18
Hocam fiat araçlarında yaygın olarak görülen bir sorun bu.Tavandaki yapıştırıcıdan kaynaklı dışarıdan bu şekilde leke oluşumu imkansız.Bu lekeler sert pütürlü lekeler bir uzman tarafından incelendiğinde rahatlıkla anlaşılabilecek cinsten.Benim derdim insanların tüm birikimlerini harcayarak aldıkları ürünlerde oluşan fabrikasyon hatalar ve firmaların bunu dikkate almaması.

volkan1065
02/11/2016, 00:27
Onlar zaten size dışarıdan olduğunu değil kullanılan kimyasalın tepkime yaptığını söyleyebilirler. Buna benzer bir çok sorun var ama genelde kullanıcı hatası olarak degerlendiriliyor. İnş dediginiz şekilde bir sonuç çıkar. Zaten bırakın lekeyi nasıl bir döşeme yaptilarsa kenarları açık . Biraz daha özenli bir kaplama olabilirdi