PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fire Dynamic 1.4 benzinli 6 ileri

stronghold
31/10/2016, 00:28
Öncelikle Merhaba;
2006 1.4 Fire Dynamic Grande Punto aracım var. Arabada 6 ileri vites var. Bildiğim kadarıyla Starjetlerde ve multijetlerde 6 ileri var ama fire da yok. Aracım fire mı değilmi diye şase no üzerinden tramerden sorgulattım orda da FIAT GRANDE PUNTO 1.4 FIRE DYNAMİC yazıyor.

Bu durumun avantajı veya dezavantajı var mıdır? Parça sıkıntısı çeker miyim? Satarken zorar mı yoksa satmama yardımcı mı olur?

Saygılarımla.

Ezeldenberi
31/10/2016, 01:06
Aracınızın motor içinde ki beynin üzerinde etikette motor tipi ve bg gücü yazar. Kontrol ederek tekrar paylaşım yapabilir misiniz?
Bu arada Utku bey foruma hoş geldiniz. Benzinli Punto sahibi arkadaşlar size daha sağlıklı bilgi vereceklerdir.

halilimo
31/10/2016, 09:34
Ruhsata yanlis yazilmis. Starjet, multiair yada t-jet ten biri. Motor numarasindan belli olur. Kac hp goruluyor ruhsatta soylediklerim sirasiyla 95, 105, 120 hp tir. Servise arayip sorabilirsiniz yada buraya motorun fotosunu atin.

feyzullah
31/10/2016, 09:51
2006 modelse starjettir. Ruhsata yanlış yazılmış olmalı.

stronghold
31/10/2016, 10:32
Evet galiba ruhsata yanlış yazılmış. Araba 77 beygir sanıyordum aylardır. Sevinmeli miyim motor konusunda üzülmeli miyim anlamadım. :) Birde yol bilgisayarının yakıt tüketiminde 6.8 lt yi yakalıyorum. Starjet motora göre biraz az değil mi bu yoksa gösterge mi yanıltıyor acaba.

feyzullah
31/10/2016, 11:09
Evet galiba ruhsata yanlış yazılmış. Araba 77 beygir sanıyordum aylardır. Sevinmeli miyim motor konusunda üzülmeli miyim anlamadım. :) Birde yol bilgisayarının yakıt tüketiminde 6.8 lt yi yakalıyorum. Starjet motora göre biraz az değil mi bu yoksa gösterge mi yanıltıyor acaba.

Bence sevinmelisiniz. Starjet 6 ileri olduğu için özellikle uzun yolda daha rahat ve keyiflidir. Yakıt tüketimi konusu, kullanım stiliniz, güzergah ve aracın bakım durumuna göre değişir. Yol bilgisayarında sapma olabilir ama bu miktar 1-2 litreleri bulmaz.

stronghold
31/10/2016, 12:33
Evet son derece nizami kullanıyorum malum benzin fiyatları.
Sorularıma cevap aldım ilginiz için teşekkür ederim.

Ezeldenberi
31/10/2016, 13:12
Utku bey, aracınıza yaşı ve kmsi gerği iyi bi bakım yaptırmanızı tavsiye ederim. Özellikle yağ ve hava filtrelerini orjinal kullanın. Bujileri falan bence ihmal etmeden değiştirin. Tiriger kayışı ....
Starjet olduğunu nasıl anladınız?

cavalier79
31/10/2016, 13:19
Bir starjet sahibi olarak sevinmelisiniz. Değerlerde normal, Bu arada klima digital mi ? Sanırım fire larda analog klima var, Starjetlerde digital

stronghold
31/10/2016, 16:50
Zafer bey ;
Sabah ilk iş olarak söylediğiniz gibi beyin üzerindeki etikete baktım. 16v yazısını görünce zaten fire olmadığını anladım. Starjet motorların şekline bakarak anladım. Benim motorun resmi.
34191

Klima dijital çift yönlü Fırat bey.