PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otomatik vites den gelen ses

pekarikk
27/10/2016, 14:06
aracım 2007 model fiat punto 148 binde bugün isyerime gittim araca bildiğimde hiç bir sorun yoktu aracı park ederken geri vites e aldığımda vites geçişinde fark edilir bi ses ve araçta tekleme olduğu nu fark ettim tekrar denedim 1. vites e alırken de aynı ses var aracın on tarafından geliyor vites degistirirken öyle bıraktım bakalım aracı inşallah düzelir

MKavruk
27/10/2016, 22:57
Merhabalar Sinan Bey, oncelıkle geçmiş olsun. Aracınızdan gelen ses sinek vızıltısı gibi bir ses mi? geri vites garçlaması mı? tok ve derinden gelen bir vurma sesi mi? yoksa en iyi 'klik' diye tanımlayabileceğim gürültülü bir vites geçişi mi? Şanzıman robot yağı değişti mi? Şanzıman yağı değişti mi? Kullanılan yağları biliyor musunuz? Baskı-balata-bilya değişimi ne zaman yapıldı ve debriyaj çatalı değişti mi? Yakın zamanda balatanızı ölçtürdünüz mü?

Çok soru oldu biliyorum ama cevaplarda sıkıntınızı bulabiliriz. Sağlıcakla..

pekarikk
28/10/2016, 12:17
Tesekkurler.benimki gürültülü bi vites gecisi diger islemler yakin zamanda yapilmadi vites kutusundan kaynaklanmiyor mu ozaman

MKavruk
28/10/2016, 22:21
şanzıman yağınızı kontrol ettirin eger vites geçişleri olduğundan daha sesli ise. değişim zamanı gelmiş olabilir.