PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon göbeğinden gelen tıkırtı?

galatasaray
23/10/2016, 18:03
Arkadaşlar özellikle parke taşlı yolda direksiyon göbeğinden okadar çok tıkırtı sesi geliyoki delircem asfalt yolda kesiliyor ben direksiyon tıkırtı burcundan şüpheleniyorum plastık bi burç zamanla boşluk yapıyomuş die okumuştum ustaya götürcem sesten ötürü peki başka bi parçadan bu sesi çıkarma olasılıği varmıdır varsa hazır gitmişken deiştireyim diyorum bu konu hakkında görüşlerinizi bekliyorum?

volkan1065
23/10/2016, 19:09
City li direksiyon olunca bence yukarıyı ellettirmeyin tıkırtı burcundansa sonucu buraya yazarsanız sevinirim.

galatasaray
23/10/2016, 19:45
İlla bu sesle karşılaşan vardır forumda kesin burçtansa yazarlarsa sevinirim birde deişim için ön takım ustasımı gerek işin ehli bi ustamı?

ORS15
23/10/2016, 20:28
Serhat bey, bunun sebebi bir çok yerden olabilir, city motorunun bulunduğu mekanizmadan da gelebilir, direksiyon milinin civatası gevşemiş olabilir.bu yüzden mil bozuk yolda ses yapar.bu ses city mekanızmasından geliyorsa , komple degişiyor city.bunu bulmak gercekten iyi bir şans ve iyi bir usta gerektiriyor.bu sorun forumda baya tartışıldı, forumdaki konuları incelerseniz, sizde de tahmin oluşur, çünkü şuan sesi siz duyabiliyorsunuz.gelişmeleri bizimle paylaşırsanız bizde ona göre yardımcı olmaya çalışırız, kolay gelsin.

galatasaray
23/10/2016, 20:54
Teşekkür ederim ilginiz için bakalım sonucu buradan yazacağım

Mustafa67
24/10/2016, 12:55
Benim puntoda da aynı sıkıntı var direksiyon burcunu falan değiştik tıkırtı kesmedi .sanırım city motorunu komple değişeceğiz oda biraz tuzlu 3 4 milyar dedi sanayi deki usta

Ezeldenberi
24/10/2016, 13:20
Arkadaşlar bu sorunun çözümü için önceki paylaşımlari inceleyin;

bozuk yolda direksiyona vuran rahatsız edici tıkırtı sesi.

çözüm için komple dirksiyon değişimi yada torna da teflon burç yaptırılıyor.

bunlara hiç gerek yok megan 2 için yan sanayi üretilmiş tıkırtı burcu üzerine 2 de oring geçirerek takılınca orjinalden güzel oluyor. maliyeti ise 10tl konuyla ilgili muzdarip olan varsa mesajla ulaşsınlar.detayları anlatırım herkese iyi günler.

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/35980-direksiyon-tikirti-burcu.html