PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Duologic baskı balata değişimi

Metalik77
16/10/2016, 11:23
Merhaba arkadaşlar. 1,4 benzinli otomatik punto evo sahibiyim. Aracım ilk kalkışlarda silkelenerek kalkış yapıyor. Gaza tam yüklenerek kalkış yaparsam silkelenme yok. Fakat araçta sürekli böyle kullanılmıyor. Bende herkes gibi yetkili servislerin acimasizligindan şikayetçiyim 2000 tl dan kapı açıyorlar. Bu araçlarında daha önce baskı balata değiştiren arkadaşların tecrübe ve önerilerine ve bu işi yapabilecek servis ve usta önerilerine ihtiyacım var. Ankara da ikamet ediyorum. Fakat Ekim 19 a kadar İstanbul dayım. Bu şekilde Ankaraya donebilirmiyim ondanda emin değilim.

MKavruk
16/10/2016, 12:43
Merhabalar Hocam, 2007 1.4 dualogic aracım var, baskı balata değişimi yaptırdım. Hazır İstanbul'daysanız Şişli Gürsoy Oto'yu mutlaka arayın. Fiyat ve işçilik olarak harikadır. Fiat yetkili servisi, ve Tofaş ödüllü dualogic tamir merkezidir. Birmot'da baskı balatayı değiştirmiştim kampanya kapsamında fakat düz vites bir aracın baskı balatasını değiştirir gibi işlem yaptıkları için sonradan sıkıntı çektim. Dualogic robotu garantili tamir ettirdiğim yer olan Gürsoy Oto'ya gittiğimde hem mekanik hem de yazılımsal olarak yapılmayan işlemleri tamamladılar. Aynı baskı balata sorunundan forumumuzda Serhat Bey de müzdaripti, acizane yönlendirmemi dikkate alıp gitti, araç anahtar teslim halledildi. Aradığınızda servis yetkilisi Ahmet Bey ile görüşün ve TSE'den Murat Kavruk yönlendirdi diyebilirsiniz. Sanayideki iyi bir usta ilgisi ve fiyatı ile garantili yetkili servis hizmeti alıyorsunuz. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Metalik77
16/10/2016, 15:20
Teşekkürler murat bey tavsiyenizi değerlendireceğim fiyat olarak ta cok zorlamaz umarım.2500 gibi rakamlar duydum çünkü birmotta.

dogangoktug
16/10/2016, 18:39
Akpınar otoda yeni değiştirdim fiat yetkili servis 575 tl

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

MKavruk
16/10/2016, 21:14
Birmotta 650tllik bayram tatili öncesi (ramazan) kampanya vardı, aracımda sıkıntı çektiğim için araştırırken öğrendim, fiyatı duyunca hemen tercih ettim (ucuza bulmuşum, e akıllıyım da daha ne olsun:)) Lakin yukarıda yazdığım "dualogic baskı balata değişimi düz vites gibi değil" cümlesinin deneyimini kazanmak zorunda kaldım! Tuzla İçmelerdeki ustam git yetkili serviste yaptır dediği için birmota gittim fakat benim ustamdan farklı hiçbirşey yapmadıklarını acı bir şekilde öğrendim. Baskı-balata-bilya sök-tak şeklinde olmuyormuş. Debriyaj mili (çatalı) ölçümü ve gerekirse değişimi ve yazılım ile kalibrasyon da gerekiyormuş. Yolda vites boşa atmaya başlayınca anladım ki Tuzla'dan Şişli'ye paşa paşa gidilecek, ikram çey eşliğinde ne kadar akıllı olduğum ve uzuca yaptırdığım anlatılacak, sonra da araç bırakılıp metrobüsle dönülecek:) Neyseki fiyat olarak kolaylık sağladılar ve aracı eskisinden iyi hale getirdiler. Geri vites garçlaması baskı balata değişiminden sonra da devam ediyordu, onu bile ortadan kaldırdılar.

Metalik77
19/10/2016, 20:03
Evet arkadaşlar aracın artık normal bir araç gibi gidiyor. Sıkıntı balatanin oturduğu yerin ve debriyaj mili balata catalinin aşınması imiş. Bunu da yine gursoy otodan Bünyamin usta çözdü. Ama oraya gelene kadar olması muhtemel herşeyi denedi diğer leri gibi kestirip atmadi balata diyerek. Maliyet ne derseniz yag değişimi hava ve yağ filtresi,bujilerin değişimi, baskı balata ve seti, debriyaj mili çatalı değişimi 3lt motor yağı katkisi ve işçilik dahil 1368 tl. Dilim döndüğünce bunlar yapıldı işte. Ki sadece baskı balata ya 2000 tl fiyat cikaranlardan sonra bu fiyat sanki iyi gibi.

ec1000
21/12/2016, 23:18
Selamlar, Bursa'da aynı işlemi yaptıracağım. Var mı tavsiyesi olan?