PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vites kolu ortaya otomatik olarak gelmiyor !!!

Alifrt
12/10/2016, 12:56
Selam herkese arkadaslar 2006 emotion 1.3 mjet arabam var.Problemim vites kolu otomatik olarak ortaya toplamiyor vites gecislerinde problemim yok bu sorunla karsilasan varmi fikir yazarsa sevinirim . Iyi gunler

halils2
12/10/2016, 19:53
Vites halatlarından kaynaklanıyordur veya halatların şanzımana bağlandığı kafalardan, bildiğim kadarıyla komple değişiyor..

edll
12/10/2016, 21:07
vites halat başlarının orda bir somun var onun sıkıştırılması ayarlanması gerekiyor. motor kaputunu açınca arka tarafta görülebiliyor. konulardan birinde resimde atmıştım. bulamazsanız gündüz atabilirim.
bana bunun için vite halatı bile aldırdılar ama sorun dediğim yerde çıktı. bende vites geçişide sıkıntılıydı. başka bir usta bundan oluyor abi diyerek 5 dakkada halletti. başka yerlere baktırma bunu denemeden, yoksa uğraştırır dururlar. eğer olurda halat çıkarsada bende jelatininde duruyor konuşuruz.

Puntoeness
16/10/2016, 03:54
Aynisinin benzeri gecen.hafta geldi.basima vites halati 2 tane 1.si ileri geri haret sagliyor 2.si ise saga ve sola benim 1 halatim koptu ve araba 2. Viteste takili kaldi yaptirdim tabiki 380 tl sadece vites halati ucreti ve saga sola hareket ettiren halat daha pahali

alierkan
16/10/2016, 22:12
Benim araçta kolu sola çekince ortaya geliyor ama sağa çekince gelmiyor, sağda 5. ve 6. vites olduğundan pek önemsemedim, halattan mı acaba?

feyzullah
16/10/2016, 22:46
Geçmiş olsun biraz sıkıntılı iş.

Alifrt
19/10/2016, 00:36
Tamam arkadasım bı baktırıyım ırtıbata gecerız sagol

punto1414
19/10/2016, 08:43
vites halat başlarının orda bir somun var onun sıkıştırılması ayarlanması gerekiyor. motor kaputunu açınca arka tarafta görülebiliyor. konulardan birinde resimde atmıştım. bulamazsanız gündüz atabilirim.
bana bunun için vite halatı bile aldırdılar ama sorun dediğim yerde çıktı. bende vites geçişide sıkıntılıydı. başka bir usta bundan oluyor abi diyerek 5 dakkada halletti. başka yerlere baktırma bunu denemeden, yoksa uğraştırır dururlar. eğer olurda halat çıkarsada bende jelatininde duruyor konuşuruz.

vitesleriniz takılarakmı geçiyordu?

edll
19/10/2016, 09:32
vitesi geçirmek için çok uğraşıyordum. birinci vitese hiç geçmemeye başladı önce, sonra ikinci viteste zorlamaya başladı. 3. vitesle kalkar olmuştum. boşa aldığımda ise nerdeyse orda kalıyor vites kolu. tavsiyem ilk önce anlayan birine kontrol ettirin.