PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto 1.3 Mj Oluşan Birkaç Sıkıntı Hk. Üstadlar İçeri Lütfen

Apar
22/09/2016, 13:49
Herkese merhabalar dostlar ,

2009 Model 1.3 multijet 75hp grande punto active aracım var.Artı olarak soft yazılım mevcut.Aracımda 4-5 ay öncesine göre bir performans düşüşü mevcut.
1 Ay önce bakımları yapıldı ( yağ , filtreler vs )

Aracımda gördüğüm birkaç sıkıntı var bunları paylaşmak istiyorum ;

1) Aracımın performansı sıcak havalarda inanılmaz düşüyor , şanzımana kadar sertleşiyor , devirleri boş çeviriyor gibi geliyor ama serin havada özelliklede akşamları dolu dolu tork üretiyor oturduğum yerde arkaya yapıştırıyor.Bir sıkıntı mı var acaba filtrelerde yeni değişti ?

2)Bir Diğer Sıkıntım şanzımanda vitesteyken bile bir boşluk söz konusu ve geri vitese alırken tam bassam bile bir sürtme oluyor arada bu sürtme sesi ve olayı 3. vitese atarkende oluyor.Baskı balata 1 sene önce kadar değişti.

3)Diğer bir sıkıntım motoru çalıştırdığım zaman , çıt çıt çıt ses geliyor.İlk başta Elektrik ile alakalı dedim çünkü farı söndürünce bir süre kesiliyordu.Sonrasında sabahlarıda farlar kapalı iken yapmaya başladı.Sizdede böyle bir durum oldu mu ?

Son olarak Ankarada yetkili servis dışında , şanzıman ve turboyu rahatlıkla gösterebielceğim ustası olan var mı?

Çok Teşekkür ediyorum , keyifli forumlar.

volkan1065
22/09/2016, 19:20
İlk olarak sizin debriyaj balatasi sorunu oldugu kesin gibi. Valon kontrolü de gerekli. Sıcak hava olayı karışık bir durum map sensöründen yapabilir yada turbodanda yapabilir. Çit çit ses çıkarken debriyaja basınca kesiyormu keserse debriyaj bilyasi yok o değilse mars dinamosu yada kasnak kayış kontrolü gerekir.

Yetkili servis istemiyorsunuz ama size tavsiyem kavaklıdere fiat servisinin müdürü muslum abi ile telefonda bir görüşün derdinizi anlatın. Açık açık ücret maliyetinizi servis ücret cekincenizide belirtin. Size elinden geleni yardımı yapacaktır.

volkan1065
22/09/2016, 19:21
Bu arada yaşadığınız sorunun soft yazılımla alakası yok.

Fatih181
22/09/2016, 22:45
O cit cit ses bnmde basima geldi şarj dinomosunun bir bilyesinden kaynaklaniomus bi sure sonra şarj etmemeye baslio sarj isigi yanip sonuo tum isiklari ve elk ceken seyleri acip denedigimde daha sık yapiodu denerseniz ordan olup olmadigini anlarsiniz

GT-I9500 cihazımdan gönderildi