PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2012 Punto Ön Camdan Su Alıyor

kfy
21/09/2016, 23:09
Merhaba arkadaşlar,
2 gündür başım çok fena bu konu ile belada. Punto ön cam tam dikiz aynasının oradan olduğunu düşünüyorum su alıyor sanırım. İçerideki lambadan resmen vitese damlıyor ve güneşliklerin altı bile ıslak. Moralimi çok bozdu bu durum. Elektronik bir sorun yaşamaktan korkuyorum. Dahası tavan resmen ıslak çatı gibi damlatıyor. Camın sökülüp takılma şansı varmıdır? Daha önce böyle bir durum başına gelen oldu mu bilmiyorum ama moralimi çok bozdu bu durum tavanda leke yok ama olursa yada şişme yaparsa sıkıntı üzerine sıkıntı. Farklı bir yerden gelme ihtimali olmadığını düşünüyorum suyun fitilin tam dikiz aynası kısmı zaten içe kaymış duruyordu tornavida yardımı ile düzelttim. Henüz servise yada camcıyada gidemedim iş dolayısıyla. Sizlerden fikir almak istiyorum.
Saygılarımla,

Ezeldenberi
22/09/2016, 00:23
Aydın bey, öncelikle foruma hoşgeldiniz. Benzer sorunu 0km Punto'da yaşamışlar;

serviste camı söktüler , fitili tekrar oturtup su kaçıran yeri silikonlayıp geri taktılar. 12 saat kuruduktan sonra tazzikli su ile yıkayıp denediler , su gelmedi . umarım bir daha olmaz...

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/21276-sifir-10-gunluk-punto-evom-camin-ust-kismindan-iceriye-su-aliyor.html

YaYa
22/09/2016, 10:33
En kısa sürede sanayide bir oto camcıya gidip sorununuzu giderseniz iyi olur, yapılacak işlem belli aslında cam sökülecek ve su alıyor dediğiniz yerlere tekrardan yapıştırıcı silikon ile desteklenecek ve cam tekrar yerine yapıştırılacak.

Babamında 2008 qashqaisi ön cam sol üst köşeden su alıyordu sanayideki bir oto camcısı ile sorununu dediğim şekilde halletti. Sizde bence daha büyük sıkıntılar yaratmadan bir an önce bu işi halletseniz iyi olur.

volkan1065
22/09/2016, 10:35
Camın sökülmesi hassas bir iştir. Cam konusunda gerçekten deneyimli bir yere gitmenizi tavsiye ederim. Orjinal camı cizmeden catlatmadan yerinden sökülmesi lazım sonrasında üzerindeki eski silikon artıkları kazınılacak. Kenarındaki conta değiştirilip terardan silikon ile yerine yapıştırılması gerekiyor. Sökülmeden yapılan işlemden hayır gelmez.