PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic baskı balata değişimi?

bodom16
19/09/2016, 18:57
Merhaba arkadaşlar 2012 model 54500 kmde 1.4 benzin&LPG dualogic puntom var. Geri vitese geçerken arada stop etme ve garçlama yapıyor. Ayrıca 3 den 2 ye ve 2 den 1 düşerken biraz sert geçiyor. Birkaç ustaya gösterdim baskı balata değişecek dediler fakat kapalı kutu sistem olduğu için hepsi değiştirmek istemiyorlar pek yanaşmıyorlar. Sanırım değiştikten sonra cihaca bağlamaları gerekiyolarmış. Elllerinde ki cihazlarda buna müsade etmiyormuş. Servis yolunu gösterdiler anlayacağınız. Serviste bana bu kaça maal olur acaba bu yakınlarda değiştiren var mı? Bu arada Bursa da ikamet ediyorum.

mehmetcrl
19/09/2016, 20:07
1000 tl şanzıman yağı +işçilik +parça servis dışında yere elletmeyin zaten

Serhatti
19/09/2016, 22:13
Umarım volantınız sağlamdır aksi taktirde oda değişir size 2000 tl ti bulur serviste yaptırmanızda yarar var confirgasyon ve adaptasyon için :)

MKavruk
20/09/2016, 07:39
Merhabalar Mehmet Bey, baskı balata değişimi sırasında debriyaj çatalı mesafenizi ölçtürün, 19mm'nin altındaysa değiştirin derim. Yarı otomatiklerde baskı balata değişimi için aşağıdaki linke de göz atabilirsiniz. Sağlıcakla.

https://forum.grandepuntotr.com/servis/61387-yari-otomatik-icin-baski-balata-degisimi-hakkinda.html?highlight=bask%FD+balata

bodom16
20/09/2016, 16:38
Merhabalar Mehmet Bey, baskı balata değişimi sırasında debriyaj çatalı mesafenizi ölçtürün, 19mm'nin altındaysa değiştirin derim. Yarı otomatiklerde baskı balata değişimi için aşağıdaki linke de göz atabilirsiniz. Sağlıcakla.

https://forum.grandepuntotr.com/servis/61387-yari-otomatik-icin-baski-balata-degisimi-hakkinda.html?highlight=bask%FD+balata

Teşekkür ederim fiyatı ne kadar oluyor bu çatalın?

MKavruk
20/09/2016, 20:43
Çatal 135tl bir şey ama tek başına değişim çok pahalıya gelir. Baskı balata bilya değişimi sırasında yapılmalı. Bu fiyat Şişli Gürsoy Oto fiat servisini fiyatıdır, başka yerde farklı olabilir.

bodom16
20/09/2016, 21:30
Çatal 135tl bir şey ama tek başına değişim çok pahalıya gelir. Baskı balata bilya değişimi sırasında yapılmalı. Bu fiyat Şişli Gürsoy Oto fiat servisini fiyatıdır, başka yerde farklı olabilir.
Yani diyorsunuz ki baskı balata değişimi sırasında bunu ölçtürün 19 mm altında ise onuda değiştirin.

MKavruk
20/09/2016, 21:46
şöyle diyeyim. herhangi bir baskı balata değişimi işi değil(miş, başıma gelince öğrendim). Şanzıman robotunun debriyaj bilyasına komutunu ileten parça olduğu için robotunuz ya da baskı balatanız düzgün bile olsa vites geçişlerinde sıkıntı olabilir. Gürsoy Oto'da öğrendiğim 19-20 mm civarında olmalıymış. Benim çatalın mesafesi 17mm çıktı, yolda boş vitese düşme ya da geri vites sıkıntılarımın kaynağı idi. Bünyamin Usta bu sıkıntıların kaynağını aracı cihaza bağlayarak çataldan olduğunu tespit etti ve şu acı cümleyi kurdu: "başka balata değişiminde çatalı değiştirmediler mi?" dünya başıma yıkılmıştı:)

bodom16
21/09/2016, 14:33
şöyle diyeyim. herhangi bir baskı balata değişimi işi değil(miş, başıma gelince öğrendim). Şanzıman robotunun debriyaj bilyasına komutunu ileten parça olduğu için robotunuz ya da baskı balatanız düzgün bile olsa vites geçişlerinde sıkıntı olabilir. Gürsoy Oto'da öğrendiğim 19-20 mm civarında olmalıymış. Benim çatalın mesafesi 17mm çıktı, yolda boş vitese düşme ya da geri vites sıkıntılarımın kaynağı idi. Bünyamin Usta bu sıkıntıların kaynağını aracı cihaza bağlayarak çataldan olduğunu tespit etti ve şu acı cümleyi kurdu: "başka balata değişiminde çatalı değiştirmediler mi?" dünya başıma yıkılmıştı:)

Anladım teşekkür ediyorum herşey için artık elimize para geçerse şayet yaptırıcaz o zamana kadar böyle binicem araca. Tekrar teşekkürler.

dogangoktug
08/10/2016, 01:47
Geçen hafta 2011 evo dualogic baskı balatayı değiştirdim akpınar oto fiat servisinde çokta ilgilendiler muhakkak fiyat alın derim 600 lirayı bulmadı

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi