PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PUNTO DİREKSİYON KİTLENMESİ ACİL YARDIM

kerimdincol
19/09/2016, 17:16
Merhaba sayın forum üyeleri geçen yıl punto aracı almıştım 2006 grande punto ama bu son 2 haftada o kadar çok direksiyon hatası almaya başladım ki araç kullanılamaz hale geldi yetkili servise gittiğimde servis bu parçayı karşılamayıp bu parçayi kendi cebimizden yaptıracağımızı söyledi fiyatida 3450 tl bende hemen fiat müşteri hizmetlerini aradım durumu iza ettim ilkte sizin işiniz ile ilgilnecem size yardımcı olacam dönüş sağlayacam diyip telefonu kapattılar sonradan aradıklarında ise aracım 10 yılı geçtiği için zaman aşımına uğradığını dile getirdiler ve hiç bir türlü yardımcı olmuyorlar aracımda üretilirken bulunan kronik bir hata bu ve madur olan gene benim sizin de başınıza gelip değiştirttiyseniz lütfen bana da yardımcı olabilirmisiniz araca binemez oldum korkudan ailemi bile binderemez oldum

volkan1065
19/09/2016, 17:39
Tüketici haklarına başvurun. Sosyal medya üzerinden sayflarına yazın. Şikayet var gibi forumlara sürekli kayıt bırakın. Eğer olumlu bir sonuç çıkmazsa Tamir eden yerler var. Onlara başvurmaktan başka çareniz olmaz.

kerimdincol
19/09/2016, 18:24
Gerekli şikayeti de bıraktım eğer aracımı yapmazlar ise gerekli yasal yollara başvurmaktan başka çarem yok benden istenilen mevla çok küçük bir şey değil kendi kronik hatalarını bize yıkamazlar o yüzden bu işin peşini hiç bir zaman bırakmıcam

Ezeldenberi
19/09/2016, 18:38
Kerim bey, öncelikle geçmiş olsun. Ben de aynı sorunu yaşadım aracım 2011. Benim araç hasarlı vede en önemlisi motor içindeki sigorta kutusunda sorun var. Servise götürdüm maalesef sorun elektronik sisteminiz çok hasar olduğu için yapamayız dediler.
Netten sorun hakkında biraz araştırma yaptım . City modun motor içindeki sigortasını buldum. 70 amperlik sigorta baktığımda hafiften yuvasında oynuyor du sabitledim ve şuan bir haftadır city arızası çıkmıyor. şunu söylemek istiyorum ki öncelikle aracınızın motor içindeki sigorta kutusunun içindeki sigortaları tektek sökerek zımpara yapıp, yuvalarını da inceleyin yerinde oynama yapan veya oksitlenmis olanları temizleyin tekrardan takın belki düzelir.

Castell
19/09/2016, 19:03
Geçmiş olsun, istanbulda hangi yetkili servise gittiniz bilmiyorum ama city arızasına karşı tutumlar servisten servise değişiyor, bazı servisler yardımcı oluyorlar.... Benim önerim başka servislerede gidin....

kerimdincol
19/09/2016, 19:50
Geçmiş olsun, istanbulda hangi yetkili servise gittiniz bilmiyorum ama city arızasına karşı tutumlar servisten servise değişiyor, bazı servisler yardımcı oluyorlar.... Benim önerim başka servislerede gidin....

Teşekkür ederim Tavsiye edebileceğiniz varmı cevizlibağ ile şişlidekine gittim

kerimdincol
19/09/2016, 19:51
Kerim bey, öncelikle geçmiş olsun. Ben de aynı sorunu yaşadım aracım 2011. Benim araç hasarlı vede en önemlisi motor içindeki sigorta kutusunda sorun var. Servise götürdüm maalesef sorun elektronik sisteminiz çok hasar olduğu için yapamayız dediler.
Netten sorun hakkında biraz araştırma yaptım . City modun motor içindeki sigortasını buldum. 70 amperlik sigorta baktığımda hafiften yuvasında oynuyor du sabitledim ve şuan bir haftadır city arızası çıkmıyor. şunu söylemek istiyorum ki öncelikle aracınızın motor içindeki sigorta kutusunun içindeki sigortaları tektek sökerek zımpara yapıp, yuvalarını da inceleyin yerinde oynama yapan veya oksitlenmis olanları temizleyin tekrardan takın belki düzelir.

Anlamadığım için dahada kötü duruma getirtmek istemem şimdi benden kaynaklandığını söyleyip yaptıracağım varsa hiç yaptırmazlar

Ezeldenberi
19/09/2016, 20:56
Eğer servis sorununuzu çözmez ise İstanbul'da HAKEM direksiyona götürün 700-800 e yapıyorlar mış.

kerimdincol
19/09/2016, 21:05
Eğer servis sorununuzu çözmez ise İstanbul'da HAKEM direksiyona götürün 700-800 e yapıyorlar mış.

Adamların yapımıyla ilgili bir problem ustam neden cebimden ödeyim ödesem bile o fatura ile gidip anında dava acacağım zaten

feyzullah
19/09/2016, 23:59
10 yıl zaman aşımı bence geçerli bir mazaret değil. Geçen yıl yanlış hatırlamıyorsam forumda birisi 2004 model eski puntonun direksiyonunu tüketici mahkemesini kazanarak ücretsiz tamir ettirmişti. Farklı servislere başvurarak şansınızı deneyin. Olmadı mutlaka hukuk yoluna başvurun. Sorunu en kısa zamanda çözmenizi önerim. Son derece riskli bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Çok geçmiş olsun.