PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön cam havalandırma plastiği

112punto
17/09/2016, 18:40
Arkadaşlar selam,
Bir konuda yardıma ihtiyacım var. Bugün baktığımda ön cam havalandırma parçası ile ön göğüs arasının biraz açıldığını gördüm. Sanırım parçanın adı difrizör. Resimleri de paylaşıyorum sizce difrizörün tırnağımı kırılmış yoksa başka bişey mi var ? Difrizörü kontrol ettiğimde sağlam görünüyor herhangi bir oynama vs yok. Bilgisi olan arkadş yardımcı olabilir mi ? Genelde sol tarafta tırnak kırılması yaşanan kronik sorun fakat bu sağ tarafta olan bir durum.

volkan1065
17/09/2016, 19:14
Sanki torpidonun o kısmı aşağı çökmüş gibi. Araç çok güneşte kaldımı yada o kısıma elle falan bir darbe oldumu. Sağ tarafa doğru bir cizik var gibi. On taraf sökülüp o kısım altına takviye yapılıp düzeltilebilir. Birde araç tam model ve yılı nedir

112punto
17/09/2016, 19:23
Sanki torpidonun o kısmı aşağı çökmüş gibi. Araç çok güneşte kaldımı yada o kısıma elle falan bir darbe oldumu. Sağ tarafa doğru bir cizik var gibi. On taraf sökülüp o kısım altına takviye yapılıp düzeltilebilir. Birde araç tam model ve yılı nedir

Üstad herhangi bir darbe olmadı. elle kontrol ettiğimde de torpido taş gibi duruyor. oynama vs de yok,2008 model 1.3 active

volkan1065
17/09/2016, 22:48
siz daha iyi görüyorsunuz ama ben burdan resime baktığım zaman torpido aşağı çökmüş gibi. Bunun gibi aynı durumu serviste kazalı bir araçta görmüştüm. Araç aırbag açtıgtan sonra oluşmuş . Hatta kasko firmasından inceleyen kişilerin de dikkatini çekti orası darbe almamasına rağmen neden açılmış diye servisteki usta söküp bakarız alttaki plastik dayama cıkmış olabilir demişti. Göğüs size sert gelebilir ama alttaki dayama yerinde cıkmış olabilir.

Yalnız yukarıdan değilde biraz daha aynı hizadan resim cekseydiniz. Yanlış yönlendirme yapmak istemem. Burdan bakınca torpido aşağı sarkmış gibi gözüküyor.

Ezeldenberi
18/09/2016, 01:25
Murat Bey, aracınızı yenimi aldınız? Volkan beyin tespitleri çok mantıklı. Sizden önce, o noktada çökme yoktu ve yeni oluştu ise , sanki birileri o bölgeye müdahale etmeye çalışmışlar gibi bir iz var( ikinci fotoda sağ tarafta). Bence aracın plakadan hasar kaydını öğrenin. Eğer hiç kaza falan yoksa servise götürüp baktırınız.

112punto
18/09/2016, 01:34
Murat Bey, aracınızı yenimi aldınız? Volkan beyin tespitleri çok mantıklı. Sizden önce, o noktada çökme yoktu ve yeni oluştu ise , sanki birileri o bölgeye müdahale etmeye çalışmışlar gibi bir iz var( ikinci fotoda sağ tarafta). Bence aracın plakadan hasar kaydını öğrenin. Eğer hiç kaza falan yoksa servise götürüp baktırınız.

Zafer bey merhaba, ön göğüs değişmişti 1 ay önce, fakat çöküntü Yeni oldu. Yani o bölgeye zorlama vs olmadı. Çünkü aracı benden başkasına kullanmıyor. İşçilikte esnasında bi sıkıntı olmuş olabilir gibi düşünmeye başladım.