PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapı açık ikazı (bagaj kilidi sorunu)

gurkanvaris
11/09/2016, 22:38
Merhabalar. Aynı konu üzerine bikaç yazı yazılmış fakat benim sorunumu çözmüyor. Aracın bagaj kilidini söktüm, parçalarına ayırdım sökülü biçimde soketi taktım swiç i elle kapatıp açtığımda bagaj lambasıda yanıp sönüyor. Fakat kapalı durumda ışık sönükken kapı açık ikazına devam ediyor. Anladıpım kadarıyla sorun swiç te veya kilitte degil. Yanlış bi uygulama yaptığımı düşünmüyorum. Temassızlığı angellemek için gerekli temizliğide yaptım. Sorun başka nereden olabilir. Bilen veya bi fikri olan varsa yazarsanız sevinirim.

volkan1065
12/09/2016, 00:02
swıchı değiştirdinizmi. Swich iki konumludur. Yüksek ihtimal birinci konum çalışmıyor. Sadece ikinci konum çalışıyor. Eğer sorun yoksa kablo tesisatına bakmak grekebilir. Bagajın kapağı kablolarının geçtiği hortum kısmında bazen kablolar kırılabiliyor. Ama yüksek ihitmal swıch sorunu. Swıch 3 ayaklıdır orta ayakta şase var. Bagaj kapalı ike lambaya giden şase kesiliyor alarma giden şase veriliyor. Bagaj açıkken lamabaya şase eliyor alarmı tamamlıyan şase kesiliyor ve alarm vermesi sağlanıyor. Swızhın ayaklarına giden alarm kablosuna direk şase vererek alarmın kalkıp kalmadığınıda bakabilirsin.

blackbravo
12/09/2016, 05:28
benim bravo marka aracım vardı eco tusu arızalıydı ustaya başka birşey için götürmüştüm onlar eco tuşunu basmışlar .ben fark etmedim aracı dükkandan teslim aldım 30 mt sonra bagaj açıldı kendi kendine geri gittim ustaya anlattım kilide baktı neyse kısa kesim eco tuşunu bastıklarını fark edince kendilerine söyledim onlarda yakında bir elektirikciye götürdüler eco tuşu beyni karıştırmış .resetlediler düzeldi. benim tavsiyem bir elekttirikciye baktır derim . bagaj açık lambası gösterge panelinde kırmızı olan ise vites arızası diyede geçiyor

halils2
12/09/2016, 14:57
Merhabalar. Aynı konu üzerine bikaç yazı yazılmış fakat benim sorunumu çözmüyor. Aracın bagaj kilidini söktüm, parçalarına ayırdım sökülü biçimde soketi taktım swiç i elle kapatıp açtığımda bagaj lambasıda yanıp sönüyor. Fakat kapalı durumda ışık sönükken kapı açık ikazına devam ediyor. Anladıpım kadarıyla sorun swiç te veya kilitte degil. Yanlış bi uygulama yaptığımı düşünmüyorum. Temassızlığı angellemek için gerekli temizliğide yaptım. Sorun başka nereden olabilir. Bilen veya bi fikri olan varsa yazarsanız sevinirim.

Sorunun bagaj kilidinden olduğuna emin misiniz? Ekranda yazıya istinaden mi direkt bagaja yöneldiniz

Kadir00906
16/09/2016, 18:21
Daha önce bende konuyu açmıştım ve hala bagaj kapısı açık ikazı ile biniyorum araca, kapı lambası sürekli yanık halde, bagaj kapağı kapanıyor fakat ekranda bagaj kapağı açık yazısı çıkıyor, servisi aradım bagaj kilidi değişecek dedi 200 tl maliyeti.Ama yaptırmadım halen öyle biniyorum.

edll
16/09/2016, 18:45
kilit ile swich tam buluşmuyor anlattığına göre. elle normal diyorsun çünki.

volkan1065
16/09/2016, 20:10
Aşağıdaki konuyu inceleyip uygularsanız bagaj uyarısı ve lamba sorununuzu çözersiniz. Kilit serviste 200 TL dışarıda da 100-150 Tl satılıyor. Ama tamirini 1 tl eliniz yatkınsa halledebilirsiniz. Ufak bir tüyo dahavereyim. Kilidi kapağını ve elektronik devresini ve izalayonunu yapmak için dayson silikon kullanın daha sağlam oluyor. Kuruma olayınıda şöyle yapın ilk olarak silikonu surdukten sonra saç kırıtma ile ısıtın sonra kiliti buzdolabı poşetine koyup buzdolabının domdurucu kısmına koyun 20 dk sonra cıkarın silikon çelik gibi olmuştur. Yani böylelikle 1 gün silikon kurumasını beklemeye gerek yok.1-2 saat içinde kilidi tamamen toplarsınız.

https://forum.grandepuntotr.com/makale/59739-bagaj-lambasi-arizasinin-cozumu-bagaj-kilidi-tamiri-lambasi-olmayanlara-fikir.html

gurkanvaris
03/10/2016, 18:38
önerileriniz için teşekkür ederim. son durum şöyle. swich in iki kademesininde çalışmasını test ettim swich te sorun yok. muhtemelen kablo tesisatında sorun. uygun zamanda aracı iyi bi ustaya göstermeyi düşünüyorum. şimdilik bu şekilde sürmeye devam edicem. teşekkürler.

volkan1065
03/10/2016, 23:09
önerileriniz için teşekkür ederim. son durum şöyle. swich in iki kademesininde çalışmasını test ettim swich te sorun yok. muhtemelen kablo tesisatında sorun. uygun zamanda aracı iyi bi ustaya göstermeyi düşünüyorum. şimdilik bu şekilde sürmeye devam edicem. teşekkürler.

hocam swıchı sökmeden arızalı olup olmadığını anlayamazsınız.. Elektirk bilginiz varsa swıche giden alarm kablosuna şase vererek alarmın kalkıp kalkmadığına bakın.

gurkanvaris
08/10/2016, 22:45
yardımlarınız için teşekkür ederim. bu iş kafama takıldı ve sonunda çözdüm. Bagaj kilidinin ve switch in tamamen masum olduğunu farkettim :) bagaj kapağına gelen kablolar tam geçiş yerinde aşırı deforme olmuş , hatta biri kopmuş. çok enteresan bi durum, hiç bukadar olacağını tahmin etmemiştim. kabloları onardım sorun ortadan kalktı. bagaj sileceğinin fıskiye hortumuda sertleşmiş ve kopmuş. uygun zamanda onuda onarıcam. teşekkürler...3410834109

melih59
09/10/2016, 01:26
bizdede bi ara veriodu servise gittik ve söledikleri fiyat pahalı geldi ve artabilirde dediler bizde yaptırmadık ve kendiliğinden düzeldi :)

kazmkazm
03/03/2017, 09:00
Arkadaslar merhaba kazım ben,
Punto 2006 var birden bi gün kapılar kapalı oldugunda herşey normal fakat ses sistemini açılınca kapı arızası veriyor bilen varmı