PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radyo alış hassasiyeti kaybolması....

amisos55
06/09/2016, 21:04
2011 model 1.3 M.jet dynamic aracımın radyosu ilk 4-5 sene antensiz bile cam gibi çekerken hiç bir istasyonu atlamazdı,ama son 1.5 aydır orjinal anteniyle bile oda hışırtılı olarak TRT yi sadece şehir merlkezinde alıyor..

Gittiğim ustaların birkısmı FIAT grubunda hemen her modelde böyle duyarsız alış hassaiyetini rapor edip yapacak bişey yok deyince bir danışayım istedim...
Bu türden problem yaşayan varsa nasıl çözdünüz,sadece başından geçenler yazarsa kargaşa olmadan
anlaşaılacağını düşünüyorum...

volkan1065
06/09/2016, 21:49
Teybin arkasın daki soket girişinde temassizlik olabilir. Yapılabilecek en kısa tespit elinizde beceri varsa teybi yerinden çıkarın 2-3 mt bakir elektirik linye kablosunu anten girişine değdirip radyo çekim gücünü bakin kendi anteninden iyi çekerse anten tesisatı sorunlu ama ayni kalırsa ten içinde bulunan radyo tuneri sökülüp lehimlerim tazelenmesi gerekiyor eğer o da çözüm olmazsa tuner değişimi gerekli. Genelde actigim bir çok teybte tunerde ki lehimleri tazeleyip kalibre ayarını yapınca düzelirdi.

amisos55
06/09/2016, 22:07
Enteresandır ki ben bir sorun bildirip,çözüm bulmaya esnafa gidiyorum ama radyocu esnaf arkadşlar bunlar zaten hibrit kapalı devreler , eskisi gibi oksittti ,soket gevşemesi faan olmaz sisteme yapılabilecek bir müdahele yok deyince çokda yapacak bişey kalmıyor maalesef..

ORS15
06/09/2016, 22:11
Teyp in Ayarlarını fabrika ayarlarına cevirdiniz mi? Yapmadıysanız fabrika ayarlarına cevirin düzelme ihtimali %90

Puntology
07/09/2016, 08:27
Benim 2011 model puntoda da var aynı sorun. Aldığım gün farkettim. teyibi sıfırladım olmadı.