PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic geçiş arızası ve servis bilgisi

MURATT34
01/09/2016, 12:28
Arkadaslar merhaba,

2010 Punto Evo 1.4 Fire Active 113.000 km de bir arac aldim,
Araci aldigimdan birkac gun sonra bir ara kendiliginde N konumuna gecti sonrasinda otomatik modda isiklarda durdugumda 2 den 1 e dusmuyor ve vitesi kontrol ettirin uyarisi veriyor sanzuman lambasi yanip sonuyor, genelde hep durdugum anda bunu yapiyor ve vites kullanimi iptal oluyor. Aracin kontagini kapatip kapilari kitle ac yaptiktan sonra tekrar normal calismaya basliyor ama bu sorunu gunde 2 veya 3 kez yapmaya basladi. Simdi sorum tahminen neyden kaynaklaniyor olabilir ve istanbul da bu sanzimandan iyi anlayan ozel servis veya usta onerisi var mi?

Yardimci olan herkese simdiden tesekkurler.
Istanbulun iki yakasi da olabilir ev avrupada isim anadolu da

gokhn
01/09/2016, 13:46
Merhaba murat bey anadolu yakası bostancı sanayide rese otoyu tavsiye edebilirim recai usta ilgilidir ve şark kurnazlığı peşinde koşmaz.

ERDEM1907
01/09/2016, 15:39
Öncelikle geçmiş olsun. Umarım fazla maliyetli olmaz. İstanbul da çok iyi otomatik şanzuman ustları var olduğunu duydum. İnternetten araştırma yaparsan çok rahat bulursun.
Zaten arkadaşlar da yazarlar. Ben youtube da otomatik vites videolarını izlerken bile bir sürü reklamını yapan ustaya rastladım.

MURATT34
03/09/2016, 18:02
Evet istanbulda usta cok ama bu sanzimandan iyi anlayan bir usta gerekli birde malesef ufacik sorunlari bile buyuterek cok daha fazla para alma cabasinda olan bazi esnaflar var. Bana gercekten bu isi iyi bilen ve sadece emeginin karsiligini isteyen bir usta lazim. Yetkili servisler cok tuzlu olabileceginden ozel servisler tercihimdir.

MKavruk
03/09/2016, 20:58
Merhabalar Murat Bey, dualogic konusunda yaptığı tamirlerle tofaştan plaket bile alan bir usta var, Şişli Gürsoy Oto'da Bünyamin Usta. 1 yıl garantili olarak tamir gerçekleştiriyor, tavsiye ederim.

Burakbyc
14/09/2016, 20:19
2007 Grande Punto 1.4 Fire araç sahibiyim. Sorunum şu; aracı çalıştırıyorum vitese geçirmeye çalışıyorum, Check transmision............ uyarısı görüyorum. Kapatıp açıyorum aracı sorunsuz devam ediyorum çoğu zaman fakat bazen araç resmen kilitleniyor ve vitese geçmiyor. Kutup başını söküyorum bekliyorum yok. Sigorta kutusunu kurcalıyorum yok. Bekliyorum sonra kendine geliyor. Önce atf eksikliği olarak düşündüm fakat atf eksikliğinden olduğunu artık düşünmüyorum. Çünkü kutup başını söküp taktıkça sorun çözülüyor. Arızanın sigorta kutusu kaynaklı olduğu kanaatindeyim. Aynı sorunu yaşayan var mı? Ankara' da bu sorunu hakkıyla çözebilecek usta veya servis var mı? Sorun hakkında yorumu olan var mı acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bayram günü sürekli kutup başı sökmekten bıktım. Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. Saygılar