PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radyo'daki bazı sıkıntılar

xxdeo
30/08/2016, 15:54
Arkadaşlar merhaba. Araç radyosunda garip sorunlar var son 2 aydır. Mesela ekrandaki görüntü bozulmuş tetris gibi birbirine giriyor bazen. Fonksiyonda sorun yok; ama ekrandaki görüntü birbirine giriyor. Kapatıp açınça geçiyor. Son zamanlarda buna başka bir sorun daha eklendi. Direksiyon üstündeki kumandadan radyo değiştirirken FM'den çıkıyor MW (orta dalga galiba) ve LW(uzun dalga?) ya geçiyor. Bazen radyo değiştiriyor bazen de dalgalar arası geçiş yapıyor. Bu sorunu yaşayan ya da bilen arkadaşlar yardım ederse sevinirim. Çok önemli değil ama böyle bi konu görmedim forumda bulunsun istedim. (Akü de herhangi bir sorun belirtisi yok)

halilimo
31/08/2016, 01:59
Direksiyondaki tuslarin temizlenmesi gerek. Sokup temizleyin tekrar takin problem kalmaz

onrxx
31/08/2016, 11:07
Eğer sökmeyi bilmiyorsanız kesinlikle tavsiye etmem.Ben bilmeden sökmeye çalıştım ve tırnaklarını kırdım(Alt tarafı plastik bir parça diye düşünerek). Servisten fiyatını ögrendigimde takım halinde değiştiğini ve fiyatının 300TL olduğunu öğrendim. Bunuda şikayet olarak yazdığımda geri dönüş yapan fiat call center çalışanı her zaman ki gibi markasını savunurken ''size orada ne kadar ücret veriyorlar bilmiyorum ama plastik bir tuş için 300TL verirmisiniz? '' sorusu üzerine haklısınız deyip telefonu kapattı. Diyeceğim ya bir bilene götürmeniz ya da hiç ellememeniz.

volkan1065
31/08/2016, 19:34
tuş takımını alt ve ust tarafından tornavida ile hafifi asılarak cıkarabilirsiniz. Yada aırbag kısmını sokunce daha rahat cıkar.

Gelelim sorunuza Ekran görüntüsünün karışması sorunu aırbag sargısından yada tuşlardaki kirlilikten kaynaklanmayabilir. Teyp herhani bir tamir gördümü yada o kısımlarda tamir işlemi yapıldımı. Teybin ön kasasını teybin metal kassına söketli geçmelidir. Temassızlık oalbilir yada ekran da soğuk lehimde ouşmuş olabilir. Kol düğmelerinde sonuç alamazsanız teybin arkasında kola giden kablo soketini cıkarıp birde öyle deneme yapın.

onure
03/09/2016, 23:44
Bende de radyo açıkken direksiyon üzerindeki sessiz tuşuna bastıktan sonra tekrar sesi açmak için bastığımda radyo istasyon arama moduna geçiyor ve değişiyor.