PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sürücü koltuğu yükseklik ayarı çalışmıyor.

EMRE ALTINOK
26/08/2016, 07:32
Selam forum, koltuk yükseklik ayarı bozuldu.Normalde 21 kademe yükselip alçalan ayar geçen ay 6 kademe inip çıkmaya başladı.Bu hafta en alta kadar indi.Ayar kolu etkisiz.Elimle koltuğu tutup,yukarı aşağı hareket ettiriyorum.Mekanizma sağlam ama kitlenmiyor.Aracı eşim de kullandığı için yükseklik ayarı olmalı.Bu sorunu en uygun yolla nasıl çözebiliriz? Teşekkürler.

EMRE ALTINOK
25/12/2016, 12:51
Arkadaşlarım bana bunu "tamirci yapamaz kaportacıya gidecesin" dedi.Aksine gittim tanıdık tamirciye o da söyledi "kaportacıya git.biz yapamak." Kaportacıya gittim.Baktı etti."Ben yapamam döşemeciye gideceksin." dedi.. :) Döşemeciye gittim. Baktı etti. "Bunu ben yapamam..Bu parça ayrı satılmaz koltuk ile kompleAncak çıkmacılarda bulabilin.Onu da 400 den aşşa virmezler. Ya böyle kullanacan.Ya altına minder alacan yada son çare koltuğu söküp Kaynakçıda senin belirlediğin yükseklikte kaynak edip sabitliceez."

Durum bu.

SinanTR
25/12/2016, 14:31
yetkili servise bi danışın diyeceğim ama onların fiyatları malum ve genelde pek tamire yanaşmıyorlar çıkmacılarda insafsız oluyor illede yaptıracağım diyorsanız iki seçeneğin içerisindeki en uygununu bulacaksınız

EMRE ALTINOK
11/07/2017, 09:29
Hi, tam bir sene bu şekilde kullandıktan sonra geçenlerde eğilip altına iyicene bi baktım.Makinemle ışık tutup fotoğrafını çektim. Gri renk dişli siyahtan ayrılmış. Koltuğu sökmeye tenezzül bile etmeyen ustacıklarımız bunu yapabilir mi dersiniz? 2 çekiçlik bir işi var bana göre. keşke koltuğu sökmeden halledebilsek ama zor..

* Lütfen sürücü koltuğu yükseklik ayarını oturmadan önce koltuk boşken yapınız. Ben yandım siz yanmayınız.

Ezeldenberi
11/07/2017, 09:32
Emre bey, sürücü koltuğunu dört vida tutuyor. Sökmesi çok kolay.

volkan1065
11/07/2017, 09:36
Hi, tam bir sene bu şekilde kullandıktan sonra geçenlerde eğilip altına iyicene bi baktım.Makinemle ışık tutup fotoğrafını çektim. Gri renk dişli siyahtan ayrılmış. Koltuğu sökmeye tenezzül bile etmeyen ustacıklarımız bunu yapabilir mi dersiniz? 2 çekiçlik bir işi var bana göre. keşke koltuğu sökmeden halledebilsek ama zor..

* Lütfen sürücü koltuğu yükseklik ayarını oturmadan önce koltuk boşken yapınız. Ben yandım siz yanmayınız.

Benimde yükseklik ayarını yukarı alınca koltukta boşluk oluşuyordu büyük ihtimal sebebi buydu. buda kronik sorunlara girebilir.