PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic geri vites ses problemi...

astronaut
25/08/2016, 23:15
Arkadaşlar merhaba, 2007 1.4 fire dynamic gp 95binde sahibiyim 5 senedir süper anlaşıyoruz maşallah. Son zamanlarda sabahları aracı ilk çalıştırdığımda önce n den 1e oradan geri konumuna alınca çok gürültülü bir ses çıkartıyor araç, gaaarçç gibi. İlk başıma geldiğinde korkudan tekrar 1e aldım. Tekrar r ye taktığımda ses gidiyor. Genelde bu sesi sabahları veya uzun süre çalıştırmadığımda yapıyor.

Yaklaşık 1 sene önce ero serviste baskı balata değişimi yapmıştım. Yağ problemi midir yoksa başka bir sorun mudur başına gelen var mı diye merak ediyorum. Dualogic işinden anlamayan ustalara da gösterip kurcalatmak istemiyorum açıkçası. Yardımcı olursanız sevinirim.

MKavruk
26/08/2016, 08:12
Merhabalar Tuncay Bey,

1.4 fire active dualogic 2007 102000km sahibi olarak sizi tek bir yere yönlendireceğim. İstanbul Şişli Gürsoy Otomotiv. Servis danışmanı Ahmet Bey ile görüşüp TSE'den Murat Kavruk yönlendirdi diyebilirsiniz. Dualogic şanzımanlar konusunda ülkemizde Tofaş'tan ödül almış bir usta bulunmakta orada. Bünyamin usta aracınızın net sorununu size söyleyerek tamir edecektir. Gideceğiniz diğer tüm servislerin yapacağını yazayım size: şanzıman robotu gitmiş 6bin alalım :)

Şanzıman robotunda yağ kaçağı, robot akumulator kacagı, vites secim sensoru arızası, robot pompası arızası ya da debriyaj catalı asınması/egrılmesı olabilir. Hangisinin olduğunu tespit edip 1 yıl garantili tamir edecektir. akumulator dorgudan değişiyor (internette dualogic akümülator yazarsanız tamir olamayacak bir hazne olduğunu goreceksiniz), debriyaj catalınızı baskı balata değişiminde değiştirmedilerse Bünyamin Usta'ya bu durumu belirtin çözüm üretiyor.

Bahsettiğim ustaya ülkemizin her yerinden yetkili servisler dahil dualogic robotları tamir için geliyor, o kadar diyeyim size. Fiyatlar konusunda yetkili servisle bağdaştıramayacağınız kadar iyi rakamlar sunuyorlar ve garanti verebilmeleri çok büyük artı. Sorununuz tespit edildiğinde burada bizimle paylaşabilirseniz memnuniyet duyarım.

astronaut
26/08/2016, 14:21
Murat bey çok teşekkür ederim, şişli gürsoy otomotivi duymuştum hatta baskı balata için bana en iyi yetkili servis fiyatını vermişlerdi o zamanlar. Ama forumlar ero servisin daha çok methini duyduğum için orayı tercih etmiştim tabiki fiyatta daha uygundu.

Dualogic biraz daha uzmanlık alanı olduğu için kendileriyle görüşeceğim. İnşallah sorun çok büyük değildir ama forumda gördüğüm kadarıyla birçok arkadaşın da başına gelen bir problem bu sanırım.

MKavruk
26/08/2016, 21:34
Fıat araclarında bu teknolojıde genelde problem var ve en ucuz ve saglam bır sekılde tamır edılmesı sahıbı ıcın en ıyı yoldur:)