PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muayene öncesi

alfonzoo1903
24/08/2016, 13:21
selam bende 13 dizel 2008 punto var muayeneye sokucagım ama sis farı var led bu şekilde muayene ye girermi bazı arkadaşlar bantla üzerini birşey olmaz felan gibi seyler söylüyorlar nasıl yapsam geçer

ORS15
25/08/2016, 08:41
led olunca sıkıntımı oluyor?

ZippO
25/08/2016, 09:53
Far ve sislerde sarı rengin dışındaki bütün renkler ve çeşitler eğer fabrika çıkışı dışında yapılmışsa muayenede sorun çıkartıyor.Orayı bantlasanız bile anlaşılmayacağını pek zannetmiyorum.Çünkü araç muayene sırasındayken bütün farlar arka sis de dahil açık vaziyette oluyor.Dolayısıyla eğer sisler kola bağlıysa sislerde açık olacağından bantın altından ışık belli olur.Ayrıca sisler arka sis koluna bağlı değilse oradaki arkadaş harici düğmeyi gördüğü zaman sislere ait olduğunu yine anlayacak ve görmek isteyecektir.

ORS15
25/08/2016, 10:15
Peki sebebi ne sadece renkten dolayımı, fazla ışık yaydığından dolayımı veya araç tesisatı için sağlıklı olmadığı için mi.

ZippO
25/08/2016, 10:30
Yani bir kere aracın orjinalliği bozulmuş oluyor.Tam olarak sebebin ne olduğunu bilmiyorum fakat karşıdan gelen araç sürücüsünün gözünü almaması için olabilir.

Madlover
26/08/2016, 14:12
Sislerin ampullerini söküp muayeneye gidebilirsiniz , 3 hafta önce bende öyle muayeneye gittim ve geçtim. Ama benimkiler xenondu. Muayenedeki görevliler herhangi bir ampul görmezsek bişey yazamıyoruz demişlerde.Ampul yoksa sorun da yok :)

few
12/11/2016, 17:11
aracimi muayeneye goturecem
2006 model Albea aracim var arabanın tabanı yeni bir plastik döşeme ile sonradan tamamen kapatıldığı için Şase bulamıyorum. tam yerini bilsem döşemesi kesecem.sağ koltuğun olduğu yer olarak biliyorum bana bir görsel paylasirmisiniz. teşekkür ederim