PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cd çalar acil yardım lütfen.

Lazoglu
23/08/2016, 11:26
Arkadaşlar media playerla ses cd si yazdım. Cd kaliteli. Bazen açıyo bazen reading yaparken cd eror diyor. Neden böyle yapar. Bayağa uğraştıyor beni.

ORS15
23/08/2016, 13:01
Murat bey, başka cd takıp denediniz mi?

Lazoglu
23/08/2016, 13:04
Denedim sonuç yine hüsran 😒

ORS15
23/08/2016, 13:20
Normal bir mp3 cd takıp deneyin. Çünkü format farkı olabilir cd de..Birde tekrar kayıt yapıla bilen RW cd ler oluyor, onlardan olmasın. öncelikle teyp'i fabrika ayarlarına çevirin, oda olmadı akü kutup başını söküp biraz bekleyin, sonra takın öyle deneyin.Eğer yine de olmazsa cd okuyucusunun lazerini ve cd çalar içindeki topları temizlemek için temizlik cd alın, onu normal cd gibi takın 10 dakika sonra çıkarın düzelmiş olması gerek oda olmadı elektronikçiye uğramanız gerek..

Ezeldenberi
23/08/2016, 13:47
Nero ile mp3 oluşturunuz. Media Player kok hatası verebilir.

Lazoglu
23/08/2016, 13:47
Fuji film markası cdnin kalitedir diye bundan aldım buda çare olmadı. Temizlik cd si sipariş edeyim bakalım. İnşaAllah olur. Teşekkürler bilgiler için. Sonucu yazarım.

punto1414
23/08/2016, 13:54
50 tl sıkışmış:)eski aracımda böyle bir sıkıntım vardı.bende sizin gibi ilk temizleme cd si aldım çare etmedi..Cd yi bazen okuyor bazen okumuyordu..teybi söküp temizlediler..Canavar gibi olmuştu.her cd yi okuyordu temizledikten sonra.Bu işlemi tesisat işi yapan kişilere yaptırabilirsin.

Lazoglu
23/08/2016, 13:56
Deme öyle deme 😂 50 tl de iyiymiş. Zor bişey mi temizlemesi.

ORS15
23/08/2016, 14:21
Deme öyle deme �� 50 tl de iyiymiş. Zor bişey mi temizlemesi.

Alet ve edevatınız yoksa daha önce deneyiminiz yoksa zor bir işlem sizin için ve bulaşmamanız gereken bir parça. Çünkü lazer hassastır en ufak gereksiz baskıya maruz kaldığında, ayarı bozulur ve artık cd okumaz.

arenas
23/08/2016, 14:25
Bende her cd de "cd error"arızası verip cd yi dışarı çıkarıyor.track,mp3,orj cd farketmeksizin.Temizleme cd si de kar etmedi.50₺ ya yapıyorlarsa iyimiş,temizleme cd si 15₺ zaten[emoji1]

Sent from my iPhone using

ORS15
23/08/2016, 14:29
Bende her cd de "cd error"arızası verip cd yi dışarı çıkarıyor.track,mp3,orj cd farketmeksizin.Temizleme cd si de kar etmedi.50₺ ya yapıyorlarsa iyimiş,temizleme cd si 15₺ zaten[emoji1]

50 TL ye işini de düzgün yapıyorsa , iyi yani:)
ben araca CD'yi takmadan önce, bir cd bezim var onun ile hafif nemli halde silerim sonra kuru cd bezinle silerim sonra takarım, şimdiye kadar hiç böyle bir sorun yaşadım araçta, evde müzik setinde veya bilgisayarda, yada herhangi bir cd okuyucusunda yaşardım bu durumu , temizlerdim olay biterdi.

arenas
23/08/2016, 14:32
Acaba temizliyorlar mı,yoksa lazer gözü değişiyorlar mı?mesela benimkinde temizlemenin fayda getirmeyeceğini düşünüyorum.50₺ ya da lazeri değişmezler herhalde..Böyle bir sorunu tamir ettiren arkadaş olsa da bize yol gösterse.

punto1414
23/08/2016, 14:34
işlemi nasıl yaptı bilmiyorum.teyibi söktü gözünü falan temizleyeceğim 1 saat sonra gel abi dedi.ilk kendi cd sini taktı çalıştı.dur dedim benim cdleri deniyim.hepsi çalıştı.50 TL:)dert yok tasa yok ver 50 yi rahatla

punto1414
23/08/2016, 14:41
Acaba temizliyorlar mı,yoksa lazer gözü değişiyorlar mı?mesela benimkinde temizlemenin fayda getirmeyeceğini düşünüyorum.50₺ ya da lazeri değişmezler herhalde..Böyle bir sorunu tamir ettiren arkadaş olsa da bize yol gösterse.

Seninki hiç okumuyorsa teyp gitmiştir büyük ihtimal.ama yinede göstermekte fayda var..benim yaptırdığım yer rasgele girdiğim bi dükkan.temizledikten sonra canavar gibi her cd yi okudu.Demekki işini iyi yapmış.yaptırdığım yerde güngören güneştepe opetin yanında TECHNO Hİ-Fİ diye bir müzik sistemcisi.

ORS15
23/08/2016, 14:42

Arenas bey, 50 TL ye lazeri değiştirmezler.Şahsi fikrim 100 TL ile 200 TL arasında ola bilir lazer değişimi bu fiyatları misal olarak yazdım. 50TL temizlik için almışlar fiyatta iyi bence.

ORS15
23/08/2016, 14:46
Bu işlem bir elektronikçi için zor bir işlem değil.Tabi ilk defa lazer okuyucusunu temizlemiyorsa:)

Lazoglu
23/08/2016, 15:29
Auxla kaliteli ses alabilir miyiz peki ?

edll
23/08/2016, 16:17
alınır tabiki. cd artık kullanmak bile hata bence. eğer aux gıbı bir imkan varsa niye faydalanmıyoruz. cd gibi dinledikten sonra sıkılınca kaldır at derdinde yok. sil yenisini yükle.
hiç düşünmeyin bence hemen taktırın. aux a bağlayacağınız mp3 çalar için kullandığınız cihazın kalitesine bağlı olarak ses kalitesi çok yüksek olur.

arenas
23/08/2016, 17:26
Aux u ben de tavsiye ederim.bende bt araç kitinde usb,sd kart okuyucu var.Cd girişini aslında hiç kullanmıyorum ama "arabada bişeyin bozuk olması düşüncesi" canımı sıkıyor.Yaptırsam da cd dinleyecek değilim de takıntı işte[emoji1]

Lazoglu
24/08/2016, 08:54
Aux u ben de tavsiye ederim.bende bt araç kitinde usb,sd kart okuyucu var.Cd girişini aslında hiç kullanmıyorum ama "arabada bişeyin bozuk olması düşüncesi" canımı sıkıyor.Yaptırsam da cd dinleyecek değilim de takıntı işte[emoji1]

Bende de o huy var 😂😂😂 Sipariş verdim aux kblosu. Baglarım gelince 😊