PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım edermisiniz lütfen

mamipunto16
20/08/2016, 20:49
Ön takımdan ve arka sol tekerlekten tak tak sesler geliyor hafif çukurlarda bazende düz yolda giderken genelde yavaş süratlerde rot ayarı olmadığı için kaynaklanıyor olabilirmi z rot ne durumda bilmiyorum bilgisi olan lütfen yazabilirmi acil

Ezeldenberi
20/08/2016, 21:28
Ön takımlar için rot balansta iyice incelensin, arka ses çok büyük ihtimalle amortisör üst takozu değişmesi gerekir.

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/35690-sol-arkadan-geldigini-dusundugum-ses-2.html

MKavruk
20/08/2016, 21:35
Merhabalar Muhammet Bey, Zafer Bey'in dediği gibi mutlaka iyi bir yürüyen aksam ustasına gidip kontrol ettirin. Amortisman takozlarınızı mutlaka set olarak değiştirin ve orjinalinden olsun diye uğraşmayın. Yerli üretim Rapro iyi bir muadildir şahsen kullanıyorum. Forumda bir arkadaşımız ruville markasını önerdi (tasarımının bozulmasını geciktirdiğini belirtti ama ne kadar doğru bılmıyorum)

İşlemlerinizi yaptırdığınızda paylaşırsanız Bursa'daki rakamları öğrenme fırsatınız olur forumdaki arkadaşların işine yarayacaktır

cpeloo
21/08/2016, 19:29
hocam aracı düz bir zemine çek ve motoru kapat.
1.test: el frenini çekmeden dışarıdan yavaşça şiddetini arttırarak sağa sola salla... ses geliyorsa takozlar veya amortisör olabilir
2.test: el freninin çekili vaziyette iken aynısını yap...daha tuhaf bir ses geliyorsa el freni teli gevşekliği olabilir. onu sıktırdın mı tamamdır.

Burakbyc
21/08/2016, 20:28
Takozlar ve salıncaklara baktırın.