PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anket - Ön cam çatlağı

ORS15
09/08/2016, 08:39
Arkadaşlar ön cam da 1 cm çatlak var.
Sizce, tamir mi ettirilmeli yada cam mı değiştirilmeli?
Umarım sizleri rahatsız etmemişimdir saygılarımla..

ibrahimaydin
09/08/2016, 09:08
Ön cam çatlağı çok ciddi birşey değil Ali bey, muayenede bile sorun olmuyor. Bence değiştirmeye gerek yok. Piyasada doğru düzgün ne parça var ne usta. Kimse işini layıkıyla yapmıyor. Sertifika yok, teknik yok, usül yok, adap yok, saygı yok, esnaf yok, insanlık yok. Hiç başınızı ağrıtmayın derim. Ben yıllardır araçlarımın sorunlarını mümkün mertebe kendim halletmeye çalışırım. Kendim yapamayacağım işleri de (boya işi gibi) zaruri olmadıkça yaptırmam. Allah hepimizi kötü ustaların şerrinden korusun inşallah.

fotobelit
09/08/2016, 10:10
Bence değiştirmek daha mantıklı...Sonuçta kafayı hep oraya takacaksınız..(En azından ben öyleyim :) )

Ezeldenberi
09/08/2016, 11:12
Ali bey,bence camdaki çatlak eğer sizin görüş alanınızda değilse, bence bırakın büyüyene kadar kullanın. Sizin her konuda ne kadar çok hassas olduğunuzu biliyorum. Fakat İbrahim beyinde söylediği gibi piyasada camı boydan boya çatlak bir sürü araç geziyor. Aslında doğru bir şey değil, hatta buna TUV 'un nasıl ağır kusur vermediğini hala çözemedim. Tam bir can pazarı şeklinde adamalar trafikte geziyorlar.

volkan1065
09/08/2016, 11:23
Tamir edilebilecek bir çatlaksa deneyimli bir ikişi iz kalmayacak şekilde yapar. Tamiri mümkünse yarım saatte halledilebilecek bir sorun. Bence firmaları bir araştırın. İstanbulda bunu yapabilecek çok sayıda firma vardır.

ORS15
09/08/2016, 11:32
Arkadaşlar , yorumlarınız için teşekkür ederim. Bu durum o kadar karışık hale gelmiş ki , insan ne yapacağını şaşırıyor. Bu cam tamiri Avrupa'da da yapılıyor mu? Bu bizim ülkeye mi mahsus acaba yani yapıldıktan sonra tehlikesi olur mu. Birde titiz biriyim şimdi camı takarlarken bir yerini çizeceler sonra sıkıntı stres bundan da korkuyorum.Ama eğer değişecekse en mantıklı yetkili servis o konuda karamı verdim.
tamir için bir yer ile görüşemedim.

arenas
09/08/2016, 12:12
Ben olsam,eğer biraz daha büyürse,kaskodan yararlanıp camı değişirdim komple.Bildiğim kadarıyla yetkili servisler de cam değişimi için ,anlaşmalı oldukları camcılara götürüyorlar aracı.Yorumlara bakarak,danışarak iyi bir camcıya gidilebilir.

Sent from my iPad using

ORS15
09/08/2016, 12:51
Ben olsam,eğer biraz daha büyürse,kaskodan yararlanıp camı değişirdim komple.Bildiğim kadarıyla yetkili servisler de cam değişimi için ,anlaşmalı oldukları camcılara götürüyorlar aracı.Yorumlara bakarak,danışarak iyi bir camcıya gidilebilir.

Sent from my iPad using

Arenas bey, haliç oto ile görüştüm camı kendileri değiştiriyormuş, ustanın da deneyimli olduğunu söylediler.Cam olaraktan kodu var o koda göre geliyor dedi. Puntonun camı Türkiye'de üretilmiyor dedi.

SinanTR
09/08/2016, 17:22
bence camı değişin madem titizsiniz tamirle uğraşmayın tamire ne kadar vereceğinizi bilmiyorum ama para vermişken yenisi olsun

ORS15
10/08/2016, 13:21
güncel.

ORS15
10/08/2016, 21:14
Oy kullanan ve yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim, Bu arda forumda bir durum ilgimi çekti, genelde hep aynı kişiler yardımcı olmaya çalışıyor.

ogzcn
11/08/2016, 02:17
Carglass Kadikoy subesini siddetle oneririm. Iscilik mukemmel ve calisanlar hosgorulu. Cam onarimi yapiyorlar ve onarim sonrasinda ayni yerdeki catlak ilerlerse orjinal fabrika cami ile ucretsiz degisim yapiyorlar.Kendim bizzat yasadim ve yeni cam sahibi oldum.bilginize

ibrahimaydin
11/08/2016, 08:56
Oy kullanan ve yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim, Bu arda forumda bir durum ilgimi çekti, genelde hep aynı kişiler yardımcı olmaya çalışıyor.

Rica ederiz Ali bey. ''genelde hep aynı kişiler yardımcı olma'' durumu her forumda vardır. Forum ortamını; bir sitede oturan insanlar olarak düşünün. Kimi toplantılara bile katılmaz ve aidat ödemezken, kimileri sitenin daha güzel olması için sürekli çabalar ve insanlarla hep yardımlaşma halindedir. Kafanıza takmayın lütfen. Biz bize yeteriz :)

ORS15
11/08/2016, 12:05
haklısınız İbrahim bey.

ORS15
12/08/2016, 15:14
Arkadaşlar katılım tahminimden düşük oldu, ama yine de çok teşekkür ederim hepinize, oğuz bey Kadıköy uzak, aslında gidip bir bakmak isterdim , ama tavsiyenize uyarak, yarın için Carglass avcılar şubesinden tamir için randevu aldım tamir için 100 TL dediler. garanti 1 yıl dediler, bir konuşacağım ve camı baktıracağım zaten 1 TL madeni para büyüklüğündeyse tamir olur dediler , benim zaten kuş gözü kadar büyüklükte tamir olur diye düşünüyorum ama eğer olmazsa , servise gidip yeni cam siparişi vereceğim.

ZippO
12/08/2016, 16:09
Aracınızın kaskosu var mı kasko yılda bir defaya mahsus ücretsiz cam değişim hakkı tanıyor.Hasarsızlık indirimden de düşmüyor.

ORS15
15/08/2016, 09:13
Arkadaşlar ,arabanın orijinalliğini bozmamak için ve cam sökülürken işlemini biraz izledim internetten ve cumartesi carglass avcılar şubesine gittim, gösterdim çatlağı , dediler abi bu çatlat için cam değişmez yazık olur cama dediler, çatlak yarım santim bile yok dediler, tamir edelim dediler 20 dakikada tamir ettiler, tamir edildikten sonra ilk başta çatlağın yerini bulmadım sonra küçük bir su lekesi gibi iz kalmış oradan bildim. Gayet güzel oldu memnun kaldım. Ama randevu almış olmama rağmen 2,5 saat sıra bekledim. Garanti olarak da , tamir edilen yerden çatlak yürürse , gel paranı geri al dediler

Ezeldenberi
15/08/2016, 10:09
Ali bey valla sizin adınıza çok sevindik. Youtube da ki videolarını izlemiştim desenize hakkatten işe yarıyormuş.