PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hararet Yükselmesi Yardım

heondan999
08/08/2016, 20:45
Merhaba arkadaşlar 07 model grande punto multijet 143 binde yeni bir sorunla karşılaştım. aracımın hararet göstergesi orta çizgiyi geçip fotoğrafta gösterdiğim çizgiye kadar gidiyor ve fan açmıyor. yolda gidirken artıyor ayağımı gazdan çekince bi süre sonra yavaş yavaş düşüyor ama tekrar basınca tekrar yavaş yavaş artıyor şehir içi dur kalklarda korkar oldum.yaşadığım yerde gösterdiğim ustalar pek anlamadı bazıları radyatör tıkalı olabilir bazıları termostatta sorun olabilir diyor bende kurcalatmak fazla istemiyorum
radyatörün giriş cıkışları ateş gibi ama radyatör bazı yerleri sıcak bazı yerleri ılık. başına gelen varmı konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.
Not: klima açınca kısa aralıklarla fan açıp kapatıyor ama fayda etmiyor.
fotoğrafı ben çekmedim örnek olarak gösteriyorum.

halils2
08/08/2016, 22:10
Bahsettiğinize göre termostatınız arızalı. Değiştirdikten sonra termostatın üstüne su koyun su akıyorsa termostatın bozuk olduğundan kesin emin olmuş olursunuz, ki akacaktır. Devirdaimde sorun olsa sürekli hararet yapar.

heondan999
08/08/2016, 22:39
Bahsettiğinize göre termostatınız arızalı. Değiştirdikten sonra termostatın üstüne su koyun su akıyorsa termostatın bozuk olduğundan kesin emin olmuş olursunuz, ki akacaktır. Devirdaimde sorun olsa sürekli hararet yapar.

yorumunuz için teşekkür ederim umarım dediğiniz gibi termostat sorunludur çünkü radyatör değiştirmek daha masraflı olucağını düşünüyorum bu arada ortalama fiyat verebilir misiniz

halils2
08/08/2016, 23:06
Rica ederim, Fire motor 2 sene önce 50 muadil, 80 orjinaldi. Anlatımınıza göre termostat olması lazım, dediğim gibi radyatör olsa sürekli hararet yapar.

halilimo
09/08/2016, 00:04
Termostat arzali 1 ay once degistirdim bnmkide 07 mj 145 orjinal parca 55 iscilik + antifiriz parasi

ethemyigit
09/08/2016, 00:52
termostat ve müşür ikisi tek blok halinde satılıyor onu al komple değiştir 1.4 fire 80 tl civarı orijinal ikili parça fiyatı bu yaz başında değiştirdim birini değiştirsen ileride diğeri risk boşuna riske atma

ORS15
09/08/2016, 11:36
termostat ve müşürünü değiştir. Daha sağlıklı olur.