PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hava Yastığı Arıza Işığı Yandı, Korna ve Direksiyon Teyp Kumandaları Çalışmıyor !

xzamazingox
02/08/2016, 16:20
Değerli Punto Sahipleri son 3 gündür aracımın direksiyonunu çevirince içinden çıtır çıtır sesler gelmeye başlamıştı ve bugün hava yastığı arıza ışığı yandı, korna ve direksiyon üzerindeki teyp düğmeleri çalışmıyor. Servise gittim sinyal kolları - airbag sargısı ünitesi değişmesi gerektiğini ve 360 TL + işçilik ücreti karşılığı yapabileceklerini söylediler. Bazı arkadaşlar sonradan hız sabitleyici kolu olan ünite ile değiştirip hız sabitleyici özelliği kazandırmışlar. Şimdi sorum şu ki, çıkma hız sabitleyicili üniteden buldum fakat aracım 2009 model 1.4 fire active model. Aracıma hız sabitleyici olur mu? Tesisat hazır mıdır? Eğer öyleyse parça siparişi vericem. Bir de evo ya ait bu parça grande punto ya olur mu? Teşekkürler

YaYa
02/08/2016, 16:28
2007 gp aracımda aynı sorunu yaşadım, dışarıdan hız sabitleme kolu dahil olan airbag makarasından aldım, benim aracımda active model olduğu için dışarıdan ekstra tesisat çekilmesi ve ayrıca hız sabitlemenin aktif edilmesi gerekti, ben bu işlemleri şimdi adını tam hatırlamıyorum ama istanbul anadolu yakasında sultanbeylide bir arkadaşa yaptırmıştım, sizinde eğer bütün bu işlemleri yaptırabileceğiniz bir yer var ise hazır arızalı ürün değişeceği için hız sabitlemeli olandan almanız daha faydalı olacaktır.

xzamazingox
02/08/2016, 16:43
Hocam teşekkür ederim, ben izmit te oturuyorum. Şu an beni yönlendirebileceğiniz bu işi yapabilecek biryer var mı? Sakarya, istanbul gibi yakın şehirler de olabilir. Sultanbeyli de arkadaşınız hala yapıyor mu bu işi? Benim tanıdığım güvenebileceğim bir yer yok açıkcası

arenas
03/08/2016, 17:02
Sultanbeylide recep arkadaşımız yapıyor cc işini

Sent from my iPhone using

xzamazingox
04/08/2016, 01:56
Nasıl iletişim kurabilirim Recep Bey le yardımcı olabilirseniz sevinirim

Mjet
04/08/2016, 10:01
https://tr-tr.facebook.com/RK-Chip-Tuning-222782507744557/info/?entry_point=page_nav_about_item&tab=page_info

YaYa
04/08/2016, 11:12
Nasıl iletişim kurabilirim Recep Bey le yardımcı olabilirseniz sevinirim

Evet bende kendisine yaptırdım bu işlemi.