PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jantlarda oluşan benek benek noktalar

brkburak0
31/07/2016, 19:31
Merhaba arkadaşlar, herkese selamlar.

Aracımı iş yerimin önüne park ettiğimden belirli bir süre sonra camlarda küçük küçük noktalar görüyorum. Ağaç altı olduğundan reçine olduğunu tahmin ediyorum. Yıkama bu reçineler geçiyor fakat bugün farkettim jantlarda da buna benzer ufak noktalar var. Ne yaptıysam çıkmadı. Hatta janttaki parlaklığı da aldığını gördüm. Aşağıda fotoğraflarını paylaştım. Bu tür lekeler için önerebileceğiniz bir jant temizleyici var mı?

teşekkürler.

33693
33694

MKavruk
31/07/2016, 19:35
Merhabalar Burak Bey, ben Carpex jant temizleme köpüğünü kullanıyorum. Bahsettiğiniz beneklere dikkat etmedim ama bu ürünün temizlemesinden memnunum. Çok yüksek bir fiyatı da yok, daha pahalı uygulamaları denemeden önce bir bakın derim.

brkburak0
31/07/2016, 19:41
Çok teşekkürler, deneyeceğim. Jantın içe doğru kıvrıldığı yerde nokta nokta görünüyor. aşınmış gibi ama aşınma yok daha yeni yıkadım, temizledim. Bu janttaki çizikler için bir öneriniz var mı peki? Benden önceki sahibi ufak rütuşlar yapmış sanırım. ama göze batıyor

Ezeldenberi
31/07/2016, 19:55
Jantlarda ki boya atmaları sizden önce derin cizikleri gidermek için zımparalanmış boya atılmış isede yıkama sonrası onlarda soyulmuş olmalı. Recineleri çıkartmak için mazotla fırçalama yaparak cok rahat temizlenir.

timbaz
31/07/2016, 20:18
Recine oldugunu sanmiyorum, ama oksitlenme de olabilir...

brkburak0
31/07/2016, 20:31
Anladım arkadaşlar saolun.