PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hararet gostergesindeki dalgalanma sorunu

ogzcn
27/07/2016, 00:12
Selamlar
Aracim 2006 gp 1.3 mjet.Aracimda 5 aydir takip ettigim bi sorun mevcut.Arac motoru sogukken motor suyu hararet gostergesi orta cizgiye gelene kadar gecen isinma suresinde, Ibredeki dalgalanmadan dolayi termostati orjinal olarak degistirdim.hic bi sorun olmadan yaklasik 2.5 ay kadar sorunsuz kullandim.Aniden bi aksam yola ciktigimda yine motor isinma suresinde iken yani orta cizgiye yaklasmaya devam ederken hararette ayni dalgalanma soz konusu oldu.Sicaklik yaklasik 75-80 deyken tekrar dusuyor aniden yukseliyor normalmis gibi gozukuyor ve motor tam isinana kadar gecen surede bunu tekrarliyor.Fakat ibre asla orta cizgi olan 90 derece cizgisini gecmiyor.Bu sorunla karsilastiktan sonra tekrar yeniden bi orjinal termostat alip yine degisimini yaptirdim.antifrizli suyuda dahil degisti ve yaklasik 2 ay kadar yine sorunsuz aracimi kullandim.Bu aksam yine isima suresinde ayni problemi yasadim.Sicaklik ibresinde dalgalanma oldu.Konuyla ilgili bilgisi olanlar yardimci olursa sevinirim.Son secenek olarak hararet musurunu degistirip kontrol edecegim.Baska bi sebebi olabilir mi? Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler

halilimo
27/07/2016, 13:26
Su antifiriz oranini ne yaptiniz.

ogzcn
30/07/2016, 10:04
@halilimo 1.5 lt antifirz gerisi su seklindeydi

timbaz
30/07/2016, 11:49
1.5 litre cok az.... paraflu up icin , tavsiye edilen karisim orani %50
E4 motorda en az 3.7 litre olmali....

ORS15
30/07/2016, 12:00
Aynı sorunla arkadaşımda karşılaşmıştı, 3 kere termostat degişmişti , yine devam etti en sonunda termostat , devir daim ve hararet müşürünü serviste degişti düzelmişti.