PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klimadan su akması

merturk
20/07/2016, 13:35
Klimayı çalıştırdığımda sadece ön konsolda teybin üzerindeki iki klima ızgarasından su akıyor. Genelde 2'de yüze gelen ayarda kullanıyorum. Olası sebepleri çözümleri ne olabilir?

Ezeldenberi
20/07/2016, 15:44
Klimanın atık su gider borusu tıkanmış olabilir. Yeri aynı noktada mı, bilmiyorum ancak benim evo'da polen filtresi değiştirdiğimiz yerin hemen 20-30cm gerisinde , siyah bir hortum, bir bakın derim.
Bu arada aracın polen filtresi takılmamış, belkide yerinde yoktur.

CanGo48
20/07/2016, 15:47
bende olmazdı ama geçen sürücü tarafındaki paspasın üzerine baya bir akmış oraya nasıl akar anlamadım

Ezeldenberi
20/07/2016, 15:50
bende olmazdı ama geçen sürücü tarafındaki paspasın üzerine baya bir akmış oraya nasıl akar anlamadım

Büyük ihtimalle söylediğim gibi aracınızın klima gider hortumu tıkanmış, biriken su hem aşağıdan sızma yapıyor, hemde yukarıdan.

merturk
20/07/2016, 15:52
Daha yeni 130 bin bakımını Speedy'de yaptırdım. Normal bakımda klimayı kurcalıyorlar mı? Ya da polen filtresini değiştirirken mi zarar verdiler?
Speedy güvenilir, kurumsal diye gittim. Önce karter koruma plastiğini takamadılar, yolda çıktı. Şimdi de bu! Speedy'ye gitsem, yaparlar mı?

Ezeldenberi
20/07/2016, 16:32
Bizim Punto'ların polen filtre değişimi oldukça zahmetli bir işlem olduğundan dolayı kolay kolay siz soylemediginiz sürece kimse değiştirmez. Hemde özel servis hiç değiştirmez. Söylediğiniz " Speedy " (zibidi:)] firmasını bilmiyorum ancak, klimanın atık su gider borusunu açıp kendinizde temizleyebilirsiniz veya bir fiat servise giderek yaptırınız.

merturk
20/07/2016, 16:37
Bizim Punto'ların polen filtre değişimi oldukça zahmetli bir işlem olduğundan dolayı kolay kolay siz soylemediginiz sürece kimse değiştirmez. Hemde özel servis hiç değiştirmez. Söylediğiniz " Speedy " (zibidi:)] firmasını bilmiyorum ancak, klimanın atık su gider borusunu açıp kendinizde temizleyebilirsiniz veya bir fiat servise giderek yaptırınız.

klima atık gider borusunun yerini bilmiyorum, uygun zamanınızda atık borusunun yerini gösteren bir fotoğraf rica edebilir miyim?

Ezeldenberi
20/07/2016, 17:22
Yer olarak yolcu tarafı sol alt kapaklı yer, görünen beyaz plastiğe bağlı olan siyah hortum, çekerek çıkartın içine bahçe hortumu veya yikamacilardan rica ederek suyu verin açılacaktır.

merturk
20/07/2016, 23:00
Yer olarak yolcu tarafı sol alt kapaklı yer, görünen beyaz plastiğe bağlı olan siyah hortum, çekerek çıkartın içine bahçe hortumu veya yikamacilardan rica ederek suyu verin açılacaktır.

Çok teşekkür ederim. Yarın deneyeceğim.

halilimo
21/07/2016, 01:15

Sizin petekde bir sorun olmali