PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic geri vitese geçince stop etti.

bodom16
19/07/2016, 12:59
Dün sabah işe gitmek için arabayı çalıştırdım. 1 dakika kadar bekledikten sonra geri vitese geçirdim arabayı fakat geçirir geçirmez küt diye bi ses geldi alttan. Araba geri geri gitmeye meyillendi fakat el freni çeliydi gidemed. Ardından hemen stop etti. Başına gelen biri var mıdır? Aracın robotunda yağ eksiği ve kaçağı yok ramazanda kontrol edildi hepsi. Araç 51200 de 2012 model 1.4 fire 77 bg.

gspunto
19/07/2016, 18:14
bence ciddi bi problem yok
gecen bana da oldu bi sefer

bodom16
20/07/2016, 00:09
bence ciddi bi problem yok
gecen bana da oldu bi sefer

Şanzımana bi zarar vermesin de bir de baskı balatadan şüpheleniyorum ben.

Ahsen34
20/07/2016, 01:03
Merhaba. Bencede bir problem yok gibi ama dikkatli kullanmakta fayda var.

Ben bisey sormak istiyorum. Araciniz rampa asagi dururken park etme esnasinda geri viteste gaz verdiginizde pedal ayarini tutturabiliyormusunuz? Ben pedala hafifte bassam arac istedigimden daha cok hizlaniyor. Sonra pedaldan ayagimi cekip anlik olarak tekrar gaza bastigimda arac kendini one saliyor ve toparliyor tekrar geri gidiyor. Yokus asagiyken geri geri gitmesine bi alisamadim. Cok hissiz pedali var. Ayrica dualogic ilk gaza bastigimda ileri yada geri farketmiyor giderken sanki araci bisey hafiften tutuyormus gibi hafif gacirti surtunme sesi cikarip kalkiyor. Sizde de varmi bu acaba? Yağ gibi kalktigini soyleyemem

bodom16
20/07/2016, 15:27
Merhaba. Bencede bir problem yok gibi ama dikkatli kullanmakta fayda var.

Ben bisey sormak istiyorum. Araciniz rampa asagi dururken park etme esnasinda geri viteste gaz verdiginizde pedal ayarini tutturabiliyormusunuz? Ben pedala hafifte bassam arac istedigimden daha cok hizlaniyor. Sonra pedaldan ayagimi cekip anlik olarak tekrar gaza bastigimda arac kendini one saliyor ve toparliyor tekrar geri gidiyor. Yokus asagiyken geri geri gitmesine bi alisamadim. Cok hissiz pedali var. Ayrica dualogic ilk gaza bastigimda ileri yada geri farketmiyor giderken sanki araci bisey hafiften tutuyormus gibi hafif gacirti surtunme sesi cikarip kalkiyor. Sizde de varmi bu acaba? Yağ gibi kalktigini soyleyemem

Kalkışlarda ileri yada geri tirreme mevcut bende sanki bayılıyomuş gibi 1500 deviri geçince kalmıyor. Geri vitese geçirirkende garçlama varsa %80 baskı balatadan oluyor. Bu seveple zaten baskı balatamdan çok şüpheleniyorum ben. Servise gidip ölçtürmekte fayda var. Fakat baskı balata değişimini 1000 liranın aldımda yapmayacaklarını bildiğim için gitmeye korkuyorum :D