PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sürücü Kapısı Açık Uyarısı yanmıyor. Yardim!!!

halilimo
18/07/2016, 23:56
Arkadaslar kapiyi acinca tavan lambasi da yanmiyor. Dösemeyi söktüm yalniz switch in nerde oldugunu goremedim. Bilen tarif edebilir mi?

Kadir00906
19/07/2016, 09:41
Bende aynı sorunu bagajda kapısında yaşıyorum, bagaj kapısı açık uyarısı veriyor, servis kilidin değişeceğini söyledi, takipteyim başka çözüm varsa paylaşabilirler arkadaşlar.

volkan1065
19/07/2016, 16:37
Aşağıdaki konu size çözüm yolunuzu gösterecektir. Swıch kapı kilit mekanizmasında olup hangi kapıda acmıyorsa o kapının kilit mekanizması kontrol edilmelidir. Kliti mekanizmasındaki swıch iki konumlu olup kapalı olduğunda kapı acık alarmını sürerek yanmasını önler ve tavanlambasını eksi voltajı keser. kaspı açıldığında Tavan lambasına eksi voltajı verir bu sefer kapı acık alamrını süren elektronık roleyi bırakır ve alarm yanar.

https://forum.grandepuntotr.com/makale/59739-bagaj-lambasi-arizasinin-cozumu-bagaj-kilidi-tamiri-lambasi-olmayanlara-fikir.html

halilimo
19/07/2016, 18:55
Aşağıdaki konu size çözüm yolunuzu gösterecektir. Swıch kapı kilit mekanizmasında olup hangi kapıda acmıyorsa o kapının kilit mekanizması kontrol edilmelidir. Kliti mekanizmasındaki swıch iki konumlu olup kapalı olduğunda kapı acık alarmını sürerek yanmasını önler ve tavanlambasını eksi voltajı keser. kaspı açıldığında Tavan lambasına eksi voltajı verir bu sefer kapı acık alamrını süren elektronık roleyi bırakır ve alarm yanar.

https://forum.grandepuntotr.com/makale/59739-bagaj-lambasi-arizasinin-cozumu-bagaj-kilidi-tamiri-lambasi-olmayanlara-fikir.html

Volkan bey konuyu inceledim lakin surucu kapisinda mekanizmayi goremedim neresinden sokmem gerek

Kadir00906
20/07/2016, 11:16

Volkan Bey anlatım çok güzel emeğinize sağlık, ancak bu işlem biraz el becerisi istiyor, buda bende maalesef ki yok, ya bu şekilde binmeye devam edeceğim yada 200 tl verip kilidi değiştireceğim serviste. Keşke Ankarada olsaydınız hem biraraya gelirdik hemde o arada bana yardımcı olmuş olurdunuz. Yine de teşekkürler.

volkan1065
20/07/2016, 16:13
Volkan bey konuyu inceledim lakin surucu kapisinda mekanizmayi goremedim neresinden sokmem gerek

Kapının iç döşemesi ile koruyucusunu sokup içten kilite ulaşmanız lazım.

halilimo
21/07/2016, 01:35
Kapının iç döşemesi ile koruyucusunu sokup içten kilite ulaşmanız lazım.

Kapinin icindeki sokete ulastimda Volkan bey switch hangi parcada onu kestiremiyorum. Su kablo soketinin bagli oldugu parcada mi yoksa

Fatih181
21/07/2016, 17:18
Bnmde kapi acildiginda kimi zamn algiliyor kimi zamn algilamiyor. Eger islem yaparsaniz detayli aciklma ve resim bekliyorum kolay gelsin 😊

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

volkan1065
21/07/2016, 19:59
Kapinin icindeki sokete ulastimda Volkan bey switch hangi parcada onu kestiremiyorum. Su kablo soketinin bagli oldugu parcada mi yoksa

Resim çekerseniz ayrıntılı akarız ama kapı kilitleri bagaj kilitlerine göre beya bir farklı komple dağıttınız zaman toplayabilrmisiniz bilmiyorum. Elinizde varsa Elektronik kontak spreyi alın bir tane yağlı bir tane yağsız. Hatta ilk şöylede yapabilrisiniz. Saf alkol bulun bunu şırınga yardımı ile kilidin içine sıkın sonra ac kapa yapın. Sonrada yağsız kontak spreyi bir süre yine ac kapa yapın. Bu işlemleri yapmadan akü kutup başını sokun sonra bu işlemleri yapın. Kontak spreyi ile temziledikten sonra akü kutup başını takın alarm yanıp her sey normale döndüyse bu sefer yağlı kontak spreyi ile sağlama almış olursunuz. WD 40 falan sıkmayın.