PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Narva H4 Hakkında

the-ram
18/12/2007, 07:17
Selamlar;

1 yıl önce aldım punto mu. Hep Fiatçıydık hala Fiatçıyız. Galiba bunda babamın 30 senedir Setur - Marmara Oto - Birmot ta çalışması büyük etken. :) Neyse aslında bu detayların sorumla alakası yok, sadece Fiat tutkunu olduğumu belirtmek istedim.

Bir yakınımın sürekli ısrarlarına dayanamayıp, Puntoma (Active Multijet 75 Siyah) Narva H4 Range Power White 12V 100/90W taktım, kendi ellerimle. Görüntü harika oldu, her terafı bem beyaz görüyorsunuz, özellikle gece kullanmak neredeyse vazgeçilmez oldu :) Ancak bu mini modifikasyonun :) arabaya zarar verip vermeyeceğini merak ediyorum. Ayrıca kutunun üzerinde not for use in Europe yazıyor. E biz de Avrupada olduğumuza göre karşı dan gelen kullanıcıları rahatsız edermiyim, bilemiyorum. Gerçi daha üzerime kıran ve sürekli sellektör yapan daha olmadı.

Beni bu konuda bilgilendirirseniz çok mutlu olurum. Teşekkürler.

femoli
18/12/2007, 10:27
kesinlikle zararlı arkadaşım en kısa zamanda çıkarmanı tavsiye ederim sebep farımız 55w60 olarak dizayn edilmiştir far kolundan geçen akımda ona göre tasarlanmıştır yüksek bir ampul 90w100 takıldığı zaman değerden fazla çekeceği için koladaki kablolarda ısınma meydana getirir bundan dolayı ya kolu yada bilumum yerleri yakman içten bile değil bunun gibi sorun lar bize çok geliyor en kısa zamanda çıkarmanı yada 55w60 olupta artırımlı olan ampullerden takmanı öneririm..

Linos
18/12/2007, 12:34
Mehmet'e katılıyorum, ileride başına büyük dertler açabilirsin. Üstelik garanti kapsamında da olmaz... ;)

Ziyaretçi047
18/12/2007, 15:15
zararı bir yana aydınlatmasını merak etmedim değil. yağmurlu havada da iyi mi bari?

husso
18/12/2007, 15:53
far rölesi takarsan kolu ve tesisatını güvence altına almış olursun farların akımı aküden alacagı için sorun çıkarmaz

femoli
18/12/2007, 16:05
Far yüzünden tesisatı ve garantiyi bozmaya değermi?

the-ram
18/12/2007, 16:46
küçükyalı birmottaki elektrik ustası ile görüştüm o da arabaya zarar verebileceğini söyledi, şimdi arabaya uygun olan sanırım 55w60 olandan takacağım, aslında bu baya iyiydi gerçi yağmurda deneyemedim çünkü daha yağmur yağmadı, 2 gündür. yorumlarınız için teşekkür ediyorum, gelişme olursa yazarım.

the-ram
24/12/2007, 20:32
far rolesı nasıl bırsey nasıl takılır? fıyatı kacadır

omurkuru08
12/01/2008, 18:54
arkadaşlar daha önbceki arabamıza ve daha birçok arabaya 100 wattlık ampul taktık aslında bence servisler bu işi biraz abartıyor akünün ordaki sigorta kutusunda farlara ait olan 2 adet röle var biri uzun biri kısa far rölesi bunları 80 wattlık rölelerle değiştirdiniz mi iş tamam röle nin fiyatı yaklaşık 20 ytl (çifti) eğer bu uygulamayı yapmazsanız femoli abinin dediği gibi far kolu yanar ama röleyi değiştirdiğiniz taktirde sorun yok demektir. ben bizim araca da takacam size tekrar bilgi veririr iyiy akşamlar

şekerlioğlu
21/01/2008, 16:02
arkadaşlar daha önbceki arabamıza ve daha birçok arabaya 100 wattlık ampul taktık aslında bence servisler bu işi biraz abartıyor akünün ordaki sigorta kutusunda farlara ait olan 2 adet röle var biri uzun biri kısa far rölesi bunları 80 wattlık rölelerle değiştirdiniz mi iş tamam röle nin fiyatı yaklaşık 20 ytl (çifti) eğer bu uygulamayı yapmazsanız femoli abinin dediği gibi far kolu yanar ama röleyi değiştirdiğiniz taktirde sorun yok demektir. ben bizim araca da takacam size tekrar bilgi veririr iyiy akşamlar

umarım kabloların üzerinden geçecek akıma dayanabileceğinide hesaplarsınız.eğer kablolar üzerinden geçecek akıma dayanamazsa röle değiştirmek sorunu çözmez.ayrıca bu değerdeki bir ampülün ortaya çıkartacağı ısı nedeni ilefar camına zarar vererek erimesine yol açılabilir.servisin tavsiyesi dışına çıkmanızı önermem.

femoli
21/01/2008, 16:18
Kesinlikle şekerli oğluna katılıyorum sadece röle değiştirmeyle bu işin olacağını sanmıyorum kablonun üstünden geçecek akımda çoğalacak zarar verebilir artı ısıdan oluşacak cam isinede katlanacaksınız .

Yaw ne yapacaksınız çokmu kötü ışıtıyorki bizim farlar bu tip bir çözüme gidiyorsununz ne gerek var risk almaya bence kesinlikle değmez sınırları zorlamayın boş verin..