PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım! Klima bazen soğuk bazen ılık üflüyor?

KG777
14/07/2016, 10:48
Herkese merhabalar.

Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi.

Aracımı çalıştırıp klimayı açıyorum. 20km yol gidiyorum ama klima soğuk üflemiyor.

Kontak kapatıp açatığımda birden buz gibi üflüyor.

Aceba bir sensör ya da sviç falan var da o mu arızalı?

Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

keyifli ve aktif forumlar.

(NOT: aracın rolanti ve seyir halinde klimanın soğuk ya da ılık üflemesi gibi birşey değil.)

Ezeldenberi
14/07/2016, 12:50
Mustafa bey, komşum klima ustası ve Adana otogar karşında nihat oto elektirikte çalışıyor oranın usta başı. Kendi aracımı 5 sene önce orada yaptırmıştım, kesinlikle tavsimdir.

erdiyilmaz
14/07/2016, 13:04
Dışarıdan hava alımı / iç çevrim yapan kapak arızası olabilir, dışarıdan alımda daha ılık, iç sirkulasyonda daha soğuk üfler.

KG777
19/07/2016, 10:59
Mustafa bey, komşum klima ustası ve Adana otogar karşında nihat oto elektirikte çalışıyor oranın usta başı. Kendi aracımı 5 sene önce orada yaptırmıştım, kesinlikle tavsimdir.

Teşekkürler yönlendirme için.

Dışarıdan hava alımı / iç çevrim yapan kapak arızası olabilir, dışarıdan alımda daha ılık, iç sirkulasyonda daha soğuk üfler.

Öncelikle teşekkürler. İç / dış hava sürkülasyonu açık yada kapalı olması durumu değiştirmiyor.

Yani dışardan geleni soğutmasını istesem bile buz gibi üflüyor ama arada dediğim gibi sanki klima %10 çalışıyormuş da hafif bir soğukluk geliyor gibi oluyor.,

Bu aralar düzeldi bakalım başına böyle bir şey gelen varmı...

edll
19/07/2016, 12:38
Klimayi surekli kullanıyorum ama anlatipanlar gibi icerde hic bir zaman usumek nasip olmadı. Gaz normal hersey normal ama yeterince hizlida uflemiyor. Hele alt ust beraber uflesin dediginde tamamen gucten kuvvetten kesiliyor sanki.

Necati0123
11/06/2020, 00:05
Merhaba burada belirttiğiniz aynı arıza benim de başıma geldi şuan bı çözüm de bulamadım siz bulabildiniz mi acaba

KG777
11/06/2020, 08:06
Klimaya start veren bir parça vardı elektronik (kondansatör mü ne demişlerdi sanki) Sorun onun arızalanması.
Saygılar.

Necati0123
12/06/2020, 13:08
Teşekkür ederim

onuronder
19/06/2020, 13:02
Bu olay benimde basima gelmisti dalgalniyordu hava akimi. Uzerinden 3-5 ay sonra klima kapaliyken motor birden cik cik otmeye basladi,hemen durdum devam etseydim aracin v kayisini koparip daha buyuk sorunlar acicakti. Neyse usta gelip bakmisti klima kompresorunun, motorun v kayisina baglanan parcasinda sorun oldugunu soylemisti ve o parcayi cikarmisti. Ardindan klima ustalarina durumu pek de anlamadim pek bakmadan 1.5-2 fiyat cektiklerinden bende ertelemistim(bu konuda bursa ici klima ustasi bildigi olan da varsa onerilere acigim)

Mahmutesit01
04/09/2020, 01:40

Mahmutesit01
04/09/2020, 01:42

Tam anlamıyla mi usta ustam aynı şeyleri bende yaşıyorum