PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Punto Evo km göstergesi yanıp sönüyor

hltnc
11/07/2016, 16:21
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Geçen haftalarda 1.3 dizel 2011 fiat punto evo aldım. Fakat aracın ekranda her şey sabitken km göstergesi sürekli sanıp sönüyor. Benden önceki arkadaş müzik sistemini değiştirmiş ve navigasyonlu, geri görüş kameralı yeni bir sistem taktırmış. Yetkili servise götürdüm ve servis sorunun müzik sisteminden kaynaklı olduğunu , çözümün ise eski sistemi takmak gerektiğini belirtti. Sizler de daha önce böyle bir problemle karşılaştınız mı? Farklı bir çözüm yolu var mı? Eski müzik sistemini geri taktırmak istemiyorum açıkçası.
Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

volkan1065
11/07/2016, 17:12
akü kutup başını sokup bıraz bekleyın sonra tekrar takın. Eğer düzelmes ise ELM ile bağlanıp bakmak lazım. Proxy yapmak gerekebilir.

mavi59
11/07/2016, 17:51
merhaba kardeşim sorun taktığın multi cihazında benimde başımı aynısı geldi hatta cihazdan değil cihaza bağladığın canbus devresinde onu değiştir düzelicektir.

khanunl
11/07/2016, 20:10
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Geçen haftalarda 1.3 dizel 2011 fiat punto evo aldım. Fakat aracın ekranda her şey sabitken km göstergesi sürekli sanıp sönüyor. Benden önceki arkadaş müzik sistemini değiştirmiş ve navigasyonlu, geri görüş kameralı yeni bir sistem taktırmış. Yetkili servise götürdüm ve servis sorunun müzik sisteminden kaynaklı olduğunu , çözümün ise eski sistemi takmak gerektiğini belirtti. Sizler de daha önce böyle bir problemle karşılaştınız mı? Farklı bir çözüm yolu var mı? Eski müzik sistemini geri taktırmak istemiyorum açıkçası.
Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Servis doğru söylemiş .Orjinal cihazın varlığını canbus devresi algıladığı için dijital gösterge yanıp sönmez.Yeni bir cihaz takıldığında canbus yeni cihazla iletişime geçemediği için uyarı olarak cihaz arızalanmış gibi algılayarak dijital göstergeyi sondurup yakar.

hltnc
13/07/2016, 08:09
Teşekkür ederim verdiğiniz için. Dün sanayide bir ustaya gösterdik cihaza bağladı ve proxy hizalaması yaptı fakat yine düzelmedi. Bu uyumlu canbus devresini nereden bulabilirim?